Назад
Коучер: хто це такий і навіщо він потрібен??

Навигация по разделу
коучер

Хто такий коучер і чи варто до нього звертатися?

Хто такий коучер і в чому його відмінність від суміжних спеціальностей? Які методи він використовує в роботі? Як вибрати коучера і де на нього навчитися?

Поняття коучингу тісно увійшло в наше життя, представляючи собою можливість розвитку шляхом співпраці, а не навчання. Разом з ним, з'явилися такі слова, як «коуч» і «коучер», сіючи плутанину серед обивателів. Що ж означають ці назви? Чи можна говорити, що коучер-це той же самий коуч? Або його обов'язки відрізняються? У яких випадках шукають коучерів? Як знайти професіоналів цієї справи? Наскільки складно самому стати коучером? Постараємося відповісти на ці нелегкі питання.

Хто такий коучер?

Коучер — це консультант, індивідуально сприяє вирішенню професійних або особистих завдань. Коучером називають коуча , який виконує свою роботу в якості консультанта, а не тренера. Таким чином, його робота відрізняється від групових методів коуча-тренера, оскільки пов'язана з тісним індивідуальним спілкуванням.

Наскільки тісно коучер взаємодіє зі своїм підопічним, наближає його до ролі наставника . Але найголовніша відмінність-методика роботи коучера. Якщо наставник повинен передавати свій життєвий досвід або мудрість , то коучер, навпаки, не має права висловлювати свою думку, засуджувати співрозмовника. Його основне завдання-активізація внутрішніх резервів клієнта, допомога йому в розкритті власного потенціалу .

Методи роботи коучера.

Діалог коучера і клієнта-це хитросплетіння всіх можливих дисциплін, пов'язаних з психологією людини, розумінням його поведінки і мислення. Професійний коучер повинен надати допомогу людині, абсолютно жодним чином не втручаючись в прийняття ним рішень. А це дійсно складно, адже клієнт регулярно норовить зробити дурість і все зіпсувати. Образно роботу коучера можна порівняти з чарівним валізкою, в якому є будь-який предмет від викрутки до лазерного меча, але користуватися ними коучер не може.

Пройти тест на характер людини

Він має право лише пропонувати інструмент , в надії, що це пристосування буде використано за призначенням. У процесі діалогу коучеру необхідно поставити спілкування таким чином, щоб людина відповідала на свої питання самостійно. Але якщо все-таки клієнт оступитися, то коучер повинен його «підхопити», не даючи йому впасти.

Важливе завдання коучера – регулярне виведення підопічного з «зони комфорту». Чарівний "стусан", який змушує задуматися і щось робити. Майстерність в тому, щоб» штовхнути «відчутно, але уникнути»тяжких тілесних". Адже можна передавити людину, відбивши у нього полювання до подальшого розвитку. А це повний провал для коучера, оскільки його завдання – саме прогрес.

Як знайти коучера?

Оскільки коучери не сидять в держустановах, сприймаючись офіційною доктриною як шарлатани, то їх роботу ніхто не контролює. Знайти професіонала складно, але реально. Особливо в часи розвитку Інтернету. Світова спільнота користувачів соціальних мереж вже перетворилася на засіб масової інформації. Воно набагато швидше відгукується на всі модні віяння, допомагаючи в поширенні новин. Не виняток і коучери, про які пишуть тисячі користувачів, рекомендуючи, або, навпаки, критикуючи їх роботу. Так що, їх відгуки можуть стати одним з найважливіших орієнтирів в пошуку коучера.

Другий показник – міжнародні сертифікати. Один з найвідоміших світових центрів коучингу – Міжнародна Федерація коучингу (ICF). Названа організація займається навчанням коучингу, а також його розвитком і популяризацією. Людина, що пройшов навчання в цій структурі і отримав потрібні документи може вважатися компетентним коучем.

Як стати тренером?

Оскільки коучер – це такий же фахівець, як лікар або вчитель, то система їх підготовки вимагає значних зусиль з боку претендента. Міжнародна Федерація коучингу запровадила жорстку триступеневу систему навчання для своїх послідовників, включаючи тренерів.

  • Асоційований сертифікований Коуч (АСС) - передбачає 60 годин навчання, а також 100 годин практики;
  • Професійний сертифікований тренер (PCC) - присвоюється після 125 навчальних годин, а потім 500 годин практики;
  • Сертифікований майстер коуч (MCC) – видається після 200 годин навчання і 2500 годин практики.

Щоб досягти майстерності в коучингу, необхідно віддати цій професії багато років наполегливих тренувань і саморозвитку .

Які навички потрібні тренерам?

Крім професійного навчання і підготовки, коучер повинен вміти спілкуватися з людьми, характеризуватися розвиненою емпатією і стресостійкістю. Корисним буде знання людської психології. Ось чому успіху в цій професії досягають психологи, педагоги і медики. Але не тільки названі спеціальності дозволяють стати хорошим коучером.

Людина, яка обрала цю спеціалізацію, повинна добре орієнтуватися в тих питаннях, з якими до неї звертаються. Одна справа, допомогти підлітку в пошуках дівчини або друзів, а інша – посприяти мільярдерові в розвитку трансконтинентальної корпорації. Хоча принципи роботи в тому і іншому випадку сильно відрізнятися не будуть. Людинолюбство, орієнтованість на клієнта і чарівні «стусани» ще ніхто не відміняв.

Коучер корисний при вирішенні цілого ряду питань. він допомагає, як в поліпшенні особистого життя, так і в процвітанні бізнесу або просуванні по кар'єрних сходах. Методи роботи коучера відрізняються від Арсеналу наставників і тренерів. В першу чергу, це пов'язано з особливістю коучерів.

Вони не навчають і не підказують, а вміло направляють людину за допомогою його ж знань і навичок. Крім того, тренери працюють лише індивідуально, без будь-яких груп чи аудиторій. Їх можна вважати однією з найвищих ступенів пізнання коучингу. Відповідно зустрічаються такі фахівці не так вже й часто.

Пройти тест на емпатію

Зараз читають
Чим зайнятися на роботі, коли нудно??
Чим зайнятися на роботі, коли нудно??
Чим зайнятися на роботі, якщо завдань немає, а нудьга вже дає про себе з ...
Особиста ефективність: що це таке і 7 способів її розвинути
Особиста ефективність: що це таке і 7 способів її розвинути
Що таке Особиста ефективність і лайф-менеджмент? Як можна підвищити свою ...
Відверта розмова: що це таке і з чого почати??
Відверта розмова: що це таке і з чого почати??
Що таке відверта розмова і як вона допомагає краще зрозуміти один одного ...
Любов і пристрасть: які їх ознаки і в чому відмінності??
Любов і пристрасть: які їх ознаки і в чому відмінності??
Чим відрізняються між собою любов і пристрасть? Чи завжди вони уживаютьс ...
Сентиментальність: що це таке і коли корисно плакати??
Сентиментальність: що це таке і коли корисно плакати??
Що таке сентиментальність показна і дієва? Чому корисно проявляти почутт ...
Парадокс: що це таке і які бувають в психології і мисленні??
Парадокс: що це таке і які бувають в психології і мисленні??
Що таке парадокс? Парадоксальні методи для лікування фобій і позбавлення ...
Ксенофобія: що це таке, яка буває і як боротися??
Ксенофобія: що це таке, яка буває і як боротися??
Що таке ксенофобія і чому це ненависть до всього чужого? Види ксенофобії ...
Новое youtube видео