Назад
Вільна любов: що це таке і яка буває??

Навигация по разделу
свободная любовь

Що таке вільна любов і які види?

Що таке вільна любов? Якою вона буває і в чому різниця між її видами? Що таке свінг, відкритий шлюб, багатоженство та поліаморія?

Вільна любов з релігійної, моральної, етичної та соціальної точки зору виглядає чимось забороненим, неприйнятним, навіть брудним. Але чи так це насправді? Часто такі почуття недооцінюють, принижують, навіть заперечують через неповне або неточне розуміння їх суті. Що ж мається на увазі під вільною любов'ю? І якою вона може бути? Яке відношення до неї мають свінгерство і полігамія?

Що таке вільна любов?

Вільна любов — це тип світогляду, який характеризується підтримкою сексуальних зв'язків з різними людьми навіть за наявності серйозних стосунків. Партнери не сприймають взаємну близькість, довге знайомство, сильні почуття як зобов'язання або привід для вірності в її звичайному розумінні.

Більше того, поняття вільної любові укладено в абсолютної свободи , умінні дарувати її своїй парі. Тобто закохані:

 • Не мають права претендувати один на одного, контролювати, прив'язувати до себе, влаштовувати стеження;
 • Повністю заперечують егоїзм, почуття ревнощів, власництво;
 • Не влазять в особистий простір один одного, поважають його, завжди рахуються з ним.

Дивно, але рівень довіри між учасниками вільних відносин часто виявляється вище, ніж між партнерами стандартної моделі поведінки. Триває такий союз по-різному, але тривалість в першу чергу залежить від бажання самої пари (групи) і стійкості інтересу один до одного. Є зв'язки такого типу, які існують протягом десятків років, а всі їх учасники відчувають себе абсолютно щасливими.

Вільна любов &8212; це свідомий вибір, в якому всі дійові особи чітко усвідомлюють особливості цієї форми взаємин, не відчувають негативних емоцій з цього приводу. Однак не всі вступають в такий союз через прагнення до свободи або особистих переконань. Іноді причинами можуть бути:

 • Закоханість і супутня їй спроба бути поруч з коханою людиною на будь-яких правах;
 • Інтерес до подібної теми, нудьга , бажання розвіятися, спробувати щось нове, авантюризм, експериментаторство;
 • Прагнення довести собі, оточуючим, самій парі, що такий зв'язок не має майбутнього або позитивних перспектив;
 • Слабкий сила волі , невміння відмовлятися, інертність, відомість, через що людина потрапляє в незнайому середу по небажанню;
 • Німфоманія і сексуальні розлади подібного типу.

У таких випадках не можна говорити про щастя або успіху відносин. Швидше за все вони зруйнуються, причому досить швидко, як тільки хтось почне качати права, пиляти, звинувачувати, контролювати.

Як правило, прихильники цієї теорії рідко мають дітей. Вони добре обізнані про питання контрацепції, захисту від венеричних захворювань. Ще одна причина, через яку не можна назвати їх просто несерйозними або вітряними. Безладні статеві стосунки &8212; явно не їхня історія.

Пройти тест на сумісність

Вільна любов і секс без зобов'язань.

Це не однакові поняття. В їх основі лежать різні принципи і рівні відносини коханців один до одного. У чому полягають основні відмінності?

вільна любов вільний секс
включає сильні почуття принаймні до одного партнера. максимальний рівень почуттів & 8212; симпатія, заснована на фізичних даних.
Часто включає прояви ненав'язливої турботи про свою пару. в центрі &8212; задоволення особистих потреб.
є постійне спілкування, стосунки тривають поза спальнею. спілкування обривається після статевого акту (за рідкісними винятками).
коханці в курсі сексу «на стороні». інтимне життя сексуального партнера до і після &8212; загадка.
уважний догляд за чоловічим/жіночим здоров'ям. непередбачуваність у зв'язку з наявністю ІПСШ та СНІДу.
те, що новий знайомий подобається зовні, ще не означає, що з ним ляжуть в ліжко. Є вибірковість. підійде будь-яка людина, що сподобався своєю зовнішністю.
нових знайомих попереджають про свій світогляд, не вводячи їх в оману. Все на добровільній основі. для заманювання в спальню часто використовуються брудні трюки &8212; обмани, маніпуляції, шантаж, «накачування» алкоголем або наркотиками.

Прихильники вільних відносин поважають не тільки свою свободу, особистий простір пари, але також приватність всіх оточуючих без винятку. Вони, як правило, повністю чесні у своїх намірах, адекватно, без агресії ставляться до традиційної моделі відносин.

Види вільної любові.

1. Свінг.

Свінг — це групова сексуальний зв'язок, що виникає частіше між подружніми парами з офіційним штампом в паспорті, рідше &8212; між подружжям в цивільному шлюбі. Рішення про пошук свінгер-пари обов'язково приймається спільно. Більш того, разом же вибирається і сама пара.

Нерідко свінгери організовують цілі закриті клуби, щоб вступати в статевий зв'язок з перевіреними людьми. Є кілька підвидів свінгу:

 • Легкий (м'який) &8212; обмін коханцями тільки на стадії попередніх ласк; також &8212; інтим між парою і третім учасником;
 • Закритий & 8212; повноцінний обмін подружжям в різних приміщеннях;
 • Відкритий &8212; секс-полуоргія, що передбачає заняття їм в одній кімнаті з усіма парами (тобто від двох і більше).

Пройти тест на сексуальність

2. Відкритий шлюб.

Відкритий шлюб — подружжя зі взаємною згодою мати сексуальні зв'язки на стороні. Від свінгу відрізняється тим, що підбір коханців здійснюється окремо один від одного, не вимагає схвалення чоловіка/дружини. Також свінгерство частіше включає обмін парами, тоді як у відкритому шлюбі воліють знаходити багато партнерів, але по одному за раз.

Сенсом такої форми відносин вважається бажання посилити терпимість подружжя один до одного, зберегти незалежність кожного з них, позбутися влади, контролю.

3. Полігамія.

Полігамія-це тип шлюбу, який існує в одній з двох форм:

 • Полігінія (багатоженство) &8212; чоловік з двома або більше дружинами,
 • Поліандрія (многомужество) &8212; Дружина з двома або більше чоловіками.

Це своєрідний гарем, який часто будується не стільки на особистих поглядах, скільки на особливостях етнічних або релігійних вірувань. Подружжя не має права вступати в сексуальні стосунки з кимось, хто не входить в Сімейне коло. Хоча іноді лідер (чоловік в полігінії, жінка в поліандрії) все ж дозволяє собі дошлюбний статевий зв'язок, якщо має намір після узаконити союз.

4. Поліаморія.

Поліаморія — це усвідомлений вибір на користь любовних відносин (не тільки секс) з декількома партнерами одночасно. Абсолютно всі учасники в курсі деталей, при цьому задоволені таким розкладом подій. Це узагальнений вид вільного кохання, відмінність якого полягає в тому, що шлюб тут не обов'язковий.

Прихильники цього руху зробили спроби створити символічну емблему і навіть прапор поліаморії. Хоча загальноприйнятого варіанту все ще немає, є спільна риса &8212; кольори та їх значення:

 • Синій &8212; щирість, довіра, добровільна згода учасників,
 • Червоний &8212; почуття, зокрема &8212; любов,
 • Чорний (іноді) &8212; солідарність з тими, кому доводиться приховувати свій статус, уникаючи осуду з боку суспільства.

Вільна любов має право на існування. Але тільки в тому випадку, коли всі учасники дії усвідомлено погоджуються на «умови гри». Ці почуття мають свої переваги, про які мало хто знає. А ось мінуси знайомі всім. Але, якщо людина відноситься до категорії тих, хто активно практикує таку любов у своєму житті, це не привід ображати або зневажати його. Іноді достатньо почути його версію подій, щоб зрозуміти, що він &8212; цілком нормальна особистість зі своїми поглядами.

Пройти тест Фрейда

Зараз читають
Самовпевненість: що це і хто така самовпевнена людина??
Самовпевненість: що це і хто така самовпевнена людина??
Що таке самовпевненість і коли вона буває зайвою? Хто такий самовпевнена ...
Стримувати емоції: як це робити і які можуть бути наслідки??
Стримувати емоції: як це робити і які можуть бути наслідки??
Як стримувати емоції і чи може бути шкідливо для психічного здоров'я? Як ...
Вправи на розвиток уваги: 5 технік концентрації
Вправи на розвиток уваги: 5 технік концентрації
Які є вправи на розвиток уваги і наскільки вони складні? 5 перевірених і ...
Лайф коуч: хто це такий і для чого потрібен лайф коучинг??
Лайф коуч: хто це такий і для чого потрібен лайф коучинг??
Хто такий лайф коуч і навіщо до нього звертатися? Що таке лайф коучинг і ...
Зрада: що це таке і чому люди зраджують??
Зрада: що це таке і чому люди зраджують??
Що таке зрада і чому вона відбувається? Як визначити потенційного зрадни ...
Соціофоб: хто це такий і в чому виражається соціофобія??
Соціофоб: хто це такий і в чому виражається соціофобія??
Хто такий соціофоб і які причини виникнення соціофобії? 9 питань для сам ...
Іпохондрія: що це таке, причини, симптоми та лікування.
Іпохондрія: що це таке, причини, симптоми та лікування.
Що таке іпохондрія і чому це хвороба розуму, а не тіла? Чим іпохондрик в ...
Новое youtube видео