Назад
Як ставитися до себе? 5 думок

Навигация по разделу
как относиться к себе и к людям

Як ставитися до самого себе?

Як ставитися до себе самого, якщо боїшся помилитися? Як бути мужнім і прийняти свої вразливі точки? 5 порад від психологів

Вважається, що вразливість є синонімом слабкості. Так думають ті, хто плаче від образи, але не говорить про це прямо. Хто ніяк не призначить візит до психотерапевта, адже психологи – це для психів. Розуміє, що завалить проект, але не наважується попросити колег про допомогу. Або ті, хто не знає, як ставитися до неідеального себе і до людей, які помітили це. Визнання своїх вразливих точок-сміливий вчинок. Так що мова піде про мужність. Про мужність визнати свою вразливість.

1. Уразливість.

Ми звикли приховувати свої «больові точки» настільки, що не підпускаємо до них навіть найближчих. Ми соромимося своїх слабкостей. Думаємо:»якщо люди дізнаються про мої недоліки, вони перестануть любити мене". І неважливо, мова йде про целюліт або про нездатність створити свою компанію.

« я недостатньо хороший » – цю фразу ми частіше говоримо самі собі. Недостатньо гарний, недостатньо впевнений, недостатньо багатий. Ми боїмося здатися безглуздими, смішними, некомпетентними, невпевненими. Тому свої слабкості компенсуємо агресією. Від цього страждаємо самі і завдаємо біль своїм близьким.

Психологи сьогодні говорять про емоційну відкритість. Уміння бути відкритим і не соромитися цього – хороша якість. Ось кілька особливостей людей, які не бояться проявити свою слабкість.

Пройти тест на самооцінку

2. Не бояться пробувати щось нове.

Ми знаходимо тисячі виправдань, щоб не починати щось нове. Посилаємося на відсутність досвіду, навичок , часу, на обставини і труднощі. Шанси на успіх приховані за закритими дверима. Багато хто воліє не ризикувати, тому так і залишають всі двері закритими.

Психологи радять «будь сміливіше, дій». коучі пропонують дієвий спосіб під назвою «метод жолудя». Принцип такий: в яких би умовах не ріс Жолудь, з нього все одно виросте дуб. В яких би умовах ви не опинилися, ви залишаєтеся самим собою. Не можете позбутися сумнівів? Є ще один секрет: це не назавжди. Від реалізації невірно прийнятого рішення можна відмовитися. Але навіть якщо ви помилитеся, то не перетворитеся на вічного лузера. Ви все одно залишитеся собою, виринете в потрібному напрямку.

І ще: не все потрібно доводити про кінця. Іноді потрібно знайти в собі мужність і відмовитися від задуманого.

3. Добрі до самих себе.

Доброта, співчуття, людяність – всі ці якості дані нам спочатку як представникам людського роду. Цим же чеснот вчить Церква. Пастка полягає в тому, що без доброго ставлення до себе відчути співчуття до інших неможливо.

Психологи використовують термін «парадокс доброти»: багато хто плутає доброту зі слабкістю. Але частина нашого» Я " (або душа) страждає від відсутності добрих вчинків. Ми відчуваємо недолік доброти , але боїмося впускати її в своє життя. Керівники побоюються, що підлеглі «сядуть на голову», якщо до них ставитися по-доброму. Батьки тримають дітей в зайвій строгості, а подружжя просто бояться проявити теплі почуття один до одного. Але ще гірше, коли ми нескінченно лаємо себе за найменші гріхи.

І ще: немає сенсу говорити про доброту в цілому, якщо ми не виявляємо доброту по відношенню до самих себе.

4. Відкрито говорять про свою вразливість.

Виступи спікерів на каналі TED тому так популярні, що виступаючі часто зізнаються у власній недосконалості. Але ж такі деталі часто залишаються за кадром "красивих історій успіху". Хоча історія невдач і є той клей, який дозволяє побачити повну картину.

Психолог Брене Браун присвятила більше 5 років вивченню питань сорому і страху власної недосконалості. Вона прийшла до висновку, що вразливість – це найточніша одиниця виміру мужності. Бути чесним з собою і з іншими, дозволити, щоб нас побачили – ось справжні прояви сміливості. Друге Інсайт стосувався сорому. Психологи вважають сором "болотом душі". Наша мета - не оселитися в цьому болоті назавжди, а надіти високі гумові чоботи і відправитися розгрібати завали.

І ще: щоб боротися зі своїми страхами, не обов'язково говорити про них зі сцени. Іноді варто проявити мужність, щоб піти до психолога і вже там розібратися з усім іншим.

Пройти тест: Шкала самоповаги

5. Право на помилку.

Перфекціоністи бояться помилятися. Для них немає відтінків, вони живуть за принципом «все або нічого». Думка» що люди подумають " затьмарює бажання творити. Свою досконалість вони використовують як щит, тому що думають: «якщо я виглядаю і дію абсолютно, то позбудуся критики і осуду». Насправді від критики не застрахований ніхто.

Девіз «я-перфекціоніст» для багатьох – предмет гордості. Психологи ж пов'язують цей стан з підвищеним рівнем тривожності . Якщо сказати простими словами: ці люди більше всього на світі бояться бути неідеальними в очах оточуючих.

Вони думають, що не винесуть критики чи насмішок. тому роками виношують ідеї стартапу і не наважуються його почати. Бояться поміняти престижну роботу на непрестижну. Логіка проста:»якщо я нічого не роблю, я не помиляюся".

Психологи довели, що поразка, як не дивно, піднімає самооцінку . Виявляється, невдача не така страшна, як ми її собі заздалегідь уявляємо. Бути вільним і впевненим можна тільки тоді, коли «найстрашніше» вже сталося. Марк Цукерберг, Джоан Роуллінг, Нік Вуйчич – ці люди сьогодні відомі і успішні, але вчать подолання відчаю і своїм досвідом невдач.

Оптималіст – протилежність перфекціоніста. Оптималіст вміє зосередитися на шляху, в той час як перфекціоніст витрачає сили на внутрішню боротьбу. Як боротися з бажанням бути досконалістю?

  1. Привласнити свій перфекціонізм. Він не ваш друг і не помічник. Але це частина Вашого «я» і з цим доведеться рахуватися. Визнати його допоможе особисте дослідження на тему: з чого я взяв, що зобов'язаний бути досконалим? Відповіді на питання можуть таїти багато нового.
  2. Визнайте, що шлях до успіху-це не пряма лінія, а спіраль. Перемога нам представляється у вигляді ракети, що стартує в небо. Насправді успіх-це лабіринт з довгими переходами і тупиками. Іноді, щоб виправити помилку потрібно повернутися в вихідну точку.
  3. Розцінюйте невдачу як зворотний зв'язок . Досвід-ось важлива складова успіху. Кожна невдача дає додаткову інформацію, немов відкриває нові сектори.
  4. Позбавтеся від «синдрому самозванця». Уявіть, якби Лермонтов сказав собі: «та хто я такий, якщо є Пушкін», а Сальвадор Далі не наважився творити, тому що є роботи Леонардо да Вінчі. Страх опинитися посередністю, заважає творити, розширювати бізнес і знаходити нових клієнтів. Але попереджений, значить, озброєний. З цим теж допомагають розібратися психотерапевти.

Вразливість – це готовність бути побаченим без будь-яких гарантій. У житті взагалі немає гарантій і в цьому одностайні бізнесмени і психологи. Як немає єдиного універсального інструменту, який гарантовано допоможе досягти успіху. Тому багато хто веде бій з власним перфекціонізмом і допомагають подолати його іншим. Як сказав спікер і бізнес-стратег Ден Вальдшмідт: "успіх-це те, що ти з себе уявляєш».

Якщо ви не знаєте, як ставитися до себе та ДО ІНШИХ, почніть практикувати одну дію: відкритість. По відношенню до нових ідей, звичок, незнайомих людей, книг, емоцій. Ідеальних рішень не буває. Не забуваєте про це і не бійтеся рухатися вперед.

Пройти тест на впевненість у собі

Зараз читають
Хронічна втома: що це таке, її причини і як боротися??
Хронічна втома: що це таке, її причини і як боротися??
Що таке хронічна втома і як вона проявляється? Які причини такого стану ...
Тренінг особистісного зростання: що це таке і як вибрати??
Тренінг особистісного зростання: що це таке і як вибрати??
Що таке тренінг особистісного зростання і чому це пошуки власної мотивац ...
Швидкочитання: що це таке і як навчиться??
Швидкочитання: що це таке і як навчиться??
Що таке швидкочитання і чи ефективно воно? Як швидко читати книги, витяг ...
Знайомство з чоловіком: 10 головних помилок
Знайомство з чоловіком: 10 головних помилок
Яких помилок краще уникати, щоб знайомство з чоловіком виявилося успішни ...
Як зацікавити хлопця? 7 необхідних умов
Як зацікавити хлопця? 7 необхідних умов
Як зробити перший крок і зацікавити хлопця? Які є психологічні хитрощі? ...
Самосаботаж або чому ми не хочемо робити те, що важливо
Самосаботаж або чому ми не хочемо робити те, що важливо
Всі ми час від часу стикаємося з проблемою самосаботажа, коли знаємо, що ...
Білий шум: що це таке, Чи безпечно його слухати і навіщо??
Білий шум: що це таке, Чи безпечно його слухати і навіщо??
Що таке білий шум, як виникає і які у нього є природні джерела? Для чого ...
Новое youtube видео