Назад
Бачу мету - не бачу перешкод: плюси і мінуси підходу

Навигация по разделу
вижу цель

Бачу ціль &8212; не бачу перешкод

Що означає принцип "бачу мету - не бачу перешкод"? Чи корисний він? В яких випадках може нашкодити? Як виробити в собі цей навик?

У житті людини регулярно виникають складності і перешкоди. Наскільки швидко вони долаються, залежить від цілеспрямованості і рішучості особистості. Одні живуть за принципом «бачу мету – не бачу перешкод». Інші ж не завжди розуміють, в який бік рухатися. Або розуміння є, але перешкоди здаються надто значними. Як бути в такому випадку? Що робити, якщо "бачу мету", але не зрозуміло, як до неї дістатися? Які прийоми допомагають домагатися свого? Відповіді на ці питання – мета цієї статті.

" бачу мету - не бачу перешкод»

Цілеспрямованість-це однозначно корисне якість особистості, яке допомагає досягати успіху і завершувати розпочаті справи. Бачачи мета необхідно, інакше стає незрозуміло, в який бік рухатися. При цьому, фраза «бачу мету – не бачу перешкод» чомусь не завжди згадується в позитивному контексті. Нерідко цим виразом характеризують впертих і» бронелобих " людей, що рухаються напролом, немов у танку. Часто, його приписують інфантильним особистостям, перетворюючи в синонім дитячості. Все-таки, наскільки добре бачити мету, нехтуючи труднощами на шляху?

Недоліки принципу " бачу мету - не бачу перешкод»

Почнемо з мінусів цього підходу, яких не так вже й мало. по-перше , – така недалекоглядність загрожує ризиком випустити з уваги важливі деталі, що не дозволить вчасно підготуватися до подолання перешкод. Припустимо, чиясь мета-1 000 000$. Заради неї людина готова навіть на пограбування банку. Якщо він не продумає всі можливі сценарії розвитку подій, то потрапить за грати, так і не насолодившись багатством.

Пройти тест на впевненість у собі

По-друге , – поспішність, через яку люди часто нехтують розрахунками і підготовкою. На думку Малколма Гладуелла, для досконалості в будь-якій справі людині необхідно витратити не менше 10 000 годин. За цей час» набивається " рука і виконавець стикається з найпоширенішими перешкодами. Принцип "бачу мету" порушує це правило, що дуже часто робить людину непідготовленою до труднощів. Він просто не встигаємо отримати необхідну майстерність.

По-третє , – неприйняття оточуючими. Справа в тому, що життєвий девіз «бачу мету – не бачу перешкод» часто асоціюється з кар'єризмом і прагненням йти до успіху по головах. Такі люди просто не помічають оточуючих. До них починають ставитися належно, уникаючи або намагаючись «ставити палиці в колеса». Потрібно пам'ятати головне життєве правило - »стався до інших так, як хочеш, щоб ставилися до тебе".

Звичайно, ці недоліки виникають від того, що деякі індивідууми спочатку поводяться неправильно по відношенню до інших. Це скоріше прогалина у вихованні, ніж недолік принципу «бачу мету». Насправді він має і переваги, про які зараз поговоримо.

Плюси принципу " бачу мету - не бачу перешкод»

Головна перевага такого підходу обумовлено зворотним зв'язком , яка спрацьовує стовідсотково. Справа в тому, що люди отримують ті результати, про які думають. Припустимо, дівчина вважає, що всі хлопці дурні, егоїстичні і зациклені на сексі. За принципом зворотного зв'язку, вона зустрічає тільки таких людей, або навіть хороші хлопці починають себе вести з нею погано. Аналогічно і людина, яка, побачивши мету, зациклюється на перешкодах, автоматично створює їх собі сам.

Ті, хто домагаються успіху, як правило, відрізняються оптимізмом і рішучістю. Ці якості повністю збігаються з ідеологією «бачу мету – не бачу перешкод». Поки одні аналізують, прораховують, вагаються, інші беруть і роблять, опиняючись на фініші, поки конкуренти ще навіть не стартували.

Пройти тест на емоційний інтелект EQ

Наприклад, хлопець не наважується познайомитися з дівчиною . Йому здається, що весь час не підходящий момент, він довго прораховує можливі сценарії, намагається придумати ідеальний варіант. За цей час менш заморочений одноліток «підкочує» до неї найпростішим способом. Поки перший думає, другий вже досягає. життя сповнена всіляких шансів і багато з них вимагають миттєвої реакції. Ті, хто живе за принципом «бачу мету», отримують незаперечну перевагу перед більш «продуманими» особистостями.

Аналіз ситуації і наслідків однозначно необхідний, але в деяких питаннях зволікання рівносильно провалу. Все залежить від обставин. В одних випадках необхідно глибоке розуміння, в інших-швидкі дії. Відповідно, можливість домогтися успіху є у кожного. Там, де великий ризик помилки, як правило, перемагають неспішні люди з аналітичним складом розуму. У випадках, пов'язаних зі швидкістю прийняття рішень , однозначно випереджають люди, які «бачать мету – не бачать перешкод».

Як виробити в собі цей навик?

Якщо хтось відчуває брак рішучості і хоче її в собі розвинути, можна скористатися одним з цих прийомів:

  • Практикуватися у прийнятті вольових рішень;
  • Намагайся думати позитивно;
  • Навчитися швидко аналізувати ситуацію;
  • Час від часу вступати в суперництво;
  • Надихатися прикладом рішучих людей;
  • Оточити себе тими, хто живе за принципом " бачу мету»;
  • Практикувати афірмації (позитивне самонавіювання).

Застосовуючи ці методи на практиці, з часом людина стане більш рішучою і цілеспрямованим . Але головне-не переборщити. Як зазначалося раніше, принцип " бачу мету-не бачу перешкод» має не менше недоліків, ніж переваг. Далеко не у всіх ситуаціях доречно перти напролом.

Дуже важливо розуміти себе і стати чесним до себе. Найчастіше « "ламати" свій характер і спосіб життя - заняття невдячне і навіть шкідливе. Краще навчитися використовувати свої сильні сторони, ніж спробувати штучно виробити інші.

Коли виникає думка «бачу мету», необхідно зберігати тверезість розуму і розуміти, куди ця мета веде. Однозначної ради тут дати неможливо. Багато що залежить від ситуації. Іноді варто прийняти моментальне рішення і йти напролом. В інших випадках краще проявляти обачність. Єдина рекомендація-частіше прислухатися до інтуїції і знати схильності свого типу особистості.

Пройти тест на тип особистості

Зараз читають
Погано на душі і важко, а може це корисно? 6 ідей
Погано на душі і важко, а може це корисно? 6 ідей
Що робити, якщо погано на душі і все навколо перестає радувати? Чи можна ...
Як знайти себе? 7 відповідей на найголовніше питання в житті
Як знайти себе? 7 відповідей на найголовніше питання в житті
Як знайти себе в цьому житті і що в цьому може допомогти? 7 ефективних с ...
Як знайти час: 5 робочих технік
Як знайти час: 5 робочих технік
Як знайти час і які є ефективні прийоми, що полегшують управління часом? ...
Як знайти свій талант: 7 надійних способів
Як знайти свій талант: 7 надійних способів
Як знайти свій талант і дізнатися його? Хоча кожен талановитий по своєму ...
Як поводитися на першому побаченні: 7 основних правил
Як поводитися на першому побаченні: 7 основних правил
Як поводитися на першому побаченні, щоб гарантовано піти на друге? Як вз ...
Самосаботаж або чому ми не хочемо робити те, що важливо
Самосаботаж або чому ми не хочемо робити те, що важливо
Всі ми час від часу стикаємося з проблемою самосаботажа, коли знаємо, що ...
Проникливість: що це таке і як її в собі розвинути??
Проникливість: що це таке і як її в собі розвинути??
Що таке проникливість професійна і життєва? 5 способів розвинути свої зд ...
Новое youtube видео