Назад
Афірмації на здоров'я: що це таке і як їх правильно застосовувати??

Навигация по разделу
аффирмации на здоровье

Що таке афірмації на здоров'я і чи працюють вони?

Що таке афірмації на здоров'я і як їх застосовувати? Хто їх придумав і з чого взагалі взяли, що вони працюють? Як афірмації впливають на здоров'я і конкретні хвороби?

Мабуть, з усіх варіантів самонавіювання, афірмації на здоров'я найпотужніші і результативні. Чому так? У чому їхня сила? Як часто треба їх повторювати, щоб з'явився результат? Чи можна нашкодити собі або афірмації для здоров'я виключно корисні? Як взагалі виникла ідея боротися з хворобами за допомогою самонавіювання? Чи має воно реальний фізіологічний сенс? Невже афірмації здоров'я допомагають людям забути про проблеми? Поговоримо про цю важливу тему.

Що таке афірмації на здоров'я?

Афірмації на здоров'я — це метод регулярного і методичного самонавіювання, спрямованого на поліпшення самопочуття і якості життя, профілактику і лікування хвороб. Ідея того, що фізичне здоров'я людини залежить від його психологічного настрою, не нова. У побут міцно увійшла крилата фраза»всі хвороби від нервів".

При всій жартівливості цього виразу, воно досить точно відображає недостатньо вивчені механізми саморегуляції людського організму, які лежать в основі афірмації . У медицині відомі ефекти плацебо і ноцебо. Перший пов'язаний з феноменом самозцілення людей, які приймають таблетки-пустушки без реальних лікарських компонентів. Вчені неодноразово проводили експерименти, в яких поділяли досліджуваних на кілька груп. Одним давали справжні препарати, іншим нешкідливі речовини, але не володіють терапевтичними властивостями.

На подив експериментаторів, у деяких пацієнтів з другої групи відзначалося помітне поліпшення здоров'я, як і у приймали реальні таблетки. На підставі цього дослідники зробили висновок про безмежні можливості людської психології, яка може творити чудеса. Афірмації на здоров'я задіють потужний потенціал підсвідомості, повторюючи ефект плацебо без застосування пустушок.

Але у людської сугестивності є і зворотна сторона медалі – ефект ноцебо. Справа в тому, що багато хвороб відносяться до категорії психосоматичних , тобто виникають на нервовому грунті. Людина може сам собі вселити проблеми зі здоров'ям і почати відчувати реальний дискомфорт. В такому випадку афірмації здоров'я спрацюють стовідсотково, просто усунувши первісну причину нездужання, пов'язану з надмірною недовірливістю. Ці закономірності були помічені мислителями вже давно, але в справжнє вчення вони перетворилися буквально кілька століть тому.

Пройти тест на психіку

Історія появи афірмацій на здоров'я

На перший погляд, складається враження, що афірмації на здоров'я, успіх або багатство-це якісь давньосхідні практики, пов'язані з йогою або медитацією . Насправді, коріння цього методу європейського походження, хоча не можна повністю заперечувати, що подібні знання могли бути і у більш древніх народів. Називатися вони могли просто по-іншому і вже забуті.

Першопрохідцем в питаннях самонавіювання або аутосуггестии можна вважати психолога і фармацевта Еміль Куе , який народився у Франції в 1857 році. Займаючись психотерапевтичної практикою, він прийшов до висновку, що причина багатьох захворювань пов'язана з уявою . Саме Еміля Куе можна дякувати за відкриття ефекту плацебо і передумови до створення вчення про афірмації на здоров'я. Психолог стверджував, що в результаті боротьби між уявою і силою волі , як правило, переможцем виявляється перше.

Подібну закономірність виявили і більш ранні французькі дослідники. Серед них Амбруаз Огюст Льебо , який практикував гіпнотерапію або лікування за допомогою гіпнозу, а також Іполіт Бернхайм , який вивчав роль навіювання (сугестія) і самонавіювання в розвиток психічні захворювання . Ці ідеї були сприйняті і іншими вченими, наприклад, автором методу аутогенного тренування Йоганном Генріхом Шульцем. Німецький психотерапевт детально вивчив феномен психосоматики, тобто впливу психіки на фізичне здоров'я.

Згодом, афірмації на здоров'я, любов і навіть кар'єрний ріст були взяті на озброєння багатьма письменниками і мотиваційними спікерами. Багаторазово згадують про них у своїх роботах Наполеон Хілл, Брайан Трейсі, Хел Елрод та інші. Але справжнього розквіту ця методика досягла завдяки старанням американського психолога, письменниці, і співзасновника кількох просвітницьких проектів Луїзи Хей. Саме з її ім'ям пов'язана популяризація техніки афірмації. Здоров'я багатьох її пацієнтів і слухачів помітно покращився саме завдяки цій практиці.

Пройти тест на самооцінку

Внесок письменниці в благополуччя людства воістину планетарного масштабу. Тому розглянемо її вчення детальніше. Основна ідея афірмацій Луїзи Хей полягає в тому, що причини емоційних проблем і хвороб людини – деструктивні переконання, негативні думки і переживання. Система афірмацій на здоров'я спрямована на усунення негативних психологічних установок, що допомагає поліпшити самопочуття і настрій. Необхідно змінити мислення в позитивну сторону і хороші події не змусять себе довго чекати.

Один з бестселерів Луїзи Хей «ти можеш зцілити своє життя» витримав 110 перевидань в США, опублікований в 33 країнах і перекладений на 30 мов світу. Його сумарний тираж станом на 2014 рік перевищив 50 мільйонів примірників, підтверджуючи ефективність афірмацій для здоров'я.

Багаторічна практика і допомога тисячам людей дали можливість Луїзі Хей систематизувати основні хвороби. Вона створила таблиця причин хвороби Луїзи Хей , яка увібрала досвід і рекомендації письменниці. Для кожного захворювання вона запропонувала унікальну афірмацію на здоров'я. Наприклад, на думку Луїзи Хей, алергія виникає внаслідок боязні навколишнього світу, заперечення людиною власної сили.

В цьому випадку допоможе фраза «світ не небезпечний, він – друг» і т.д. зловживання алкоголем пов'язано з почуттям провини, марності, невідповідності життя очікуванням людини. Неприйняття своєї особистості стає головною причиною регулярних випивок. Перемогти цю шкідливу звичку можна змінивши ставлення до самого себе, для чого стане в нагоді щоденна афірмація здоров'я і успіху «я люблю себе».

Недовіра до життя також призводить до безсоння. Поганий сон згубно впливає на самопочуття і здоров'я людини. Якщо перед сном повторювати фразу «з любов'ю залишаю я цей день і віддаюся мирному сну, знаючи, що завтрашній день подбає сам про себе», то незабаром вдасться забути про незручності.

Згинаючись під натиском обставин, опускаючи руки і падаючи духом, відчуваючи гнів і почуття безнадії, людина впускає депресію . Щоб з нею боротися, необхідно взяти під контроль своє життя, відчути осмисленість того, що відбувається. Перемога настане швидше, якщо допомагати собі фразою «я виходжу за межі страхів і обмеженості, властивих іншим людям. Я створюю власне життя"» Афірмації на здоров'я, запропоновані Луїзою Хей застосовуються повсюдно, звучачи щодня на десятках мов світу, так що, в разі проблем зі здоров'ям, є сенс застосовувати їх в добавок до основної терапії, як засіб для підняття духу і вироблення позитивного мислення. Ефект плацебо абсолютно не суперечить сучасній науці, просто не вивчений в повній мірі.

Пройти тест: шкала депресії Бека

Як правильно застосовувати афірмації на здоров'я?

Будь-який інструмент може бути корисним або шкідливим залежно від людини, яка його застосовує. Наприклад, за допомогою кухонного ножа можна приготувати обід або завдати комусь травму. Цукерки в помірних кількостях покращують настрій, але при непомірному вживанні шкодять зубам і фігурі. Автомобіль стане в нагоді в разі поїздки в інше місто, але може спровокувати аварію, якщо ним невміло управляти.

Афірмації на здоров'я не мають побічного ефекту, просто можуть бути марними, якщо скористатися ними не правильно. Вони пов'язані з самонавіюванням, відповідно не працюють, якщо відсутня віра в результат. Це закономірно для будь-якого починання. Спортсмен, який налаштував себе на програш, ніколи не виграє бій. Продавець, який вирішив, що не зможе продати, так і залишиться з нульовим доходом. Здобувача, який не вірить, що підійде потенційному начальнику, навряд чи візьмуть на роботу. Аналогічним чином і людина, яка вирішила спробувати афірмації на здоров'я зі скептичним настроєм, не отримає поліпшення самопочуття. Що потрібно робити, щоб ця методика допомогла?

По-перше , потрібно вірити в її ефективність. Для цього слід почитати книги Луїзи Хей, подивитися позитивні відгуки спробували людей, вселити самому собі, що все вийде.

По-друге , підібрати правильну афірмацію на здоров'я, виходячи з рекомендацій згаданої раніше письменниці. Нагадуємо, що вона склала велику таблицю причин хвороб, де врахувала практично всі можливі випадки. Також, людина може включити фантазію і придумати потрібну фразу самостійно.

По-третє , необхідно вибрати місце і час для вимови афірмації здоров'я. На думку автора бестселера» Магія ранку " Хела Елрода, найкращий час для самонавіювання – перша година після пробудження. У цей період розум максимально відкритий для психологічних установок. Якщо починати ранок з позитиву, весь наступний день пройде з хорошим настроєм і відмінним самопочуттям.

По-четверте , афірмації на здоров'я мають на увазі регулярне і систематичне виконання до повного одужання. Якщо займатися ними час від часу, періодично роблячи перерви, то ефективність цієї методики буде знижена. підсвідомість - дуже впертий союзник, який дуже довго набирає обертів, перш ніж почати діяти.

Афірмації на здоров'я можна посилити за допомогою амальгам - записаних на шматочку паперу фраз, що повторюють текст самонавіювання. На ці "шпаргалки" слід ставити склянку з водою і озвучувати над ним думку, яку хочеться самому собі вселити. Таким чином, відбувається «підзарядка» води і цілеспрямована зміна її інформаційної структури. Випиваючи цю рідину і вимовляючи текст афірмації на здоров'я, людина підсилює її ефект і швидше отримує результат. Це додатковий стимул для підсвідомості включиться в виконання поставленого завдання.

Здоров'я – найважливіший компонент життя. Якщо самопочуття погіршується, людини вже ніщо не радує. Так що, афірмації на здоров'я допомагають повернутися до звичного життя, формуючи міцний фундамент для успіху, кар'єри, любові, відносин або дружби. Їх можна застосовувати для профілактики, або лікування захворювань, при цьому не забуваючи і про інші способи поліпшення здоров'я. Офіційна медицина також доводить свою ефективність. Будь-які альтернативні методи слід використовувати обачно, і ні в якому разі не робити на них основний акцент.

Пройти тест на характер людини

Зараз читають
Навіщо я живу або навіщо жити взагалі? 5 головних питань
Навіщо я живу або навіщо жити взагалі? 5 головних питань
Звідки з'являється це дивне питання навіщо жити? Чи легко зрозуміти наві ...
Як зробити пропозицію дівчині? 11 послідовних кроків
Як зробити пропозицію дівчині? 11 послідовних кроків
Як зробити пропозицію дівчині, щоб все пройшло успішно? Як підготуватися ...
Як закохати в себе хлопця остаточно і безповоротно? 10 ідей
Як закохати в себе хлопця остаточно і безповоротно? 10 ідей
Як закохати в себе хлопця і сподобатися йому? Чи можна взагалі це зробит ...
Що таке 100% відповідальність і навіщо вона потрібна
Що таке 100% відповідальність і навіщо вона потрібна
Як нарешті то взяти своє життя під контроль через прийняття 100% відпові ...
Цікаві професії: топ-12 найперспективніших
Цікаві професії: топ-12 найперспективніших
Цікава робота – мрія будь-якої людини. І такі цікаві професії існують. Щ ...
Скептик: хто це такий, як його розпізнати і які бувають
Скептик: хто це такий, як його розпізнати і які бувають
Хто такий скептик і звідки вони взялися. Види скептиків, позитивні і нег ...
Астенія: що це таке? Симптоми астенічного синдрому
Астенія: що це таке? Симптоми астенічного синдрому
Що таке астенія та астенічний синдром? Основні симптоми і методи самості ...
Новое youtube видео