Назад
Як позбутися від заздрості і перестати заздрити??

Навигация по разделу
избавиться от зависти

Як позбутися від заздрості? 9 порад

Чому з'являється заздрість і якою вона буває? Як позбутися від заздрості назавжди? 9 способів боротьби з нею

Заздрість з'являється в результаті усвідомлення чужих перемог і успіху, найчастіше в матеріальній сфері або особистому житті. Куди складніше і сильніше заздрість до ровесників, тут вже не втриматися від порівняння і нерозуміння «чому він, а не я». Щоб зрозуміти, як позбутися від заздрості, потрібно розібратися в причині її виникнення і дізнатися про методи боротьби з нею.

Усвідомити, прийняти, усунути.

Якщо питання «Як побороти заздрість» став ребром, потрібно підійти до нього серйозно. Найперший і головний момент-це усвідомлення, що вона є. Можливо, це звучить трохи дивно, але багато хто заперечує заздрість.

Виправдовуючи свого «хробака» емоціями злості, агресії, нерозуміння, псевдобайдужості і образи, ми відмовляємося зізнаватися самим собі, що заздримо. Заздрісників зазвичай вважають психологічно слабкими людьми, недостатньо самоствердженими.

Це не зовсім так. Просто нам не достатньо того, що є; ми прагнемо мати більше – така наша ненаситна натура. Як боротися із заздрістю? Усвідомити її існування. Якщо це зроблено, справа за малим.

Існує чотири цветотипа заздрості:

 • Біла - сама «легка версія» цього почуття. Виявляється в радості за удачу близьких нам людей, але таїть в собі частку невдоволення. Її називають нешкідливою і рідко приписують до негативних емоцій.
 • Чорна – прояв почуття злості, сказу, невдоволення, що викликається чужими успіхами.
 • Жовтий – протилежне почуття, тобто заздрість інших людей нам. Це приховане відчуття, яке видно в лицемірстві оточуючих. Якщо від інших людей відчувається нещирість або помітний косий погляд – це точно вона.
 • Зелена – схоже почуття, але відрізняється тим, що заздрісники висловлюють своє невдоволення відкрито. Багатьом подобається відчувати себе предметом заздрості, і вони навіть її провокують.

Пройти тест на самооцінку

Як перестати заздрити?

1. Не порівнювати себе з іншими.

Концентруючись на чужих перемогах, ми знаходимо все більше причин заздрити. До того ж, ми ігноруємо власні досягнення. Наприклад, заздрячи чужому матеріальному становищу, ми відчуваємо злість і невдоволення, починаємо шукати всілякі відмовки – йому пощастило, або батьки забезпечили його, або у нього хороша робота. Такі приводи свідчать про те, що ми відкидаємо чесне право людини на успіх.

Існують випадки, де провідна роль належить удачі, але таке буває далеко не завжди. Головне завдання-не Пошук відмовок, а усвідомлення власних лінь і пасивності. Замість того, щоб витрачати час на «хробака», пора взяти себе в руки і стати успішним.

2. Поставити себе на місце інших.

Психологи знають, як позбутися від заздрості і пропонують дієву вправу. Потрібно уявити себе на місці людини, до якого випробовується заздрість. Чи дійсно є бажання жити його життям, його сім'єю і роботою, фізичними і розумовими можливостями? Такий прийом допомагає добре усвідомити, що успіх не завжди перевищує чашу невдач.

Матеріальний стан вирішує не всі життєві проблеми, а значить, не завжди все буває так добре, як здавалося на перший погляд. Можливо, наш успіх вартий більшого, навіть якщо він стосується іншого сфери життя .

3. Перестати слухати чужу думку.

Об'єктивна думка ззовні часто допомагає нам у житті, але іноді її сила просто руйнівна. Заздрість проявляється неусвідомлено і небажано, а причиною тому обіцяють думки з боку, які «знають краще, як нам жити». Найголовніше, не піддаватися цьому впливу і самим вирішувати, як влаштовувати своє життя: де працювати, кого любити, чому присвячувати час, скільки заробляти. Нав'язування чужих ідеалів провокує емоції, які ми спочатку навіть не відчували.

4. Визначити своє поняття успіху.

Для когось мета в житті - підкорити всі дивні, для кого-то удача – набитий гаманець, а для кого-то – красуня дружина і сімейний затишок. Суспільство диктує нам» ескіз " ідеального життя: великий будинок, прибуткова робота, сім'я. Відхилення від» норм " провокує почуття заздрості, відбувається це не завжди зі зрозумілих нам причин.

Як не заздрити такій «ідеальній схемі життя»? Все просто: скласти власну і з'ясувати, що саме для нас є успіхом. Можливо, щастя в домашньому затишку і улюбленій справі, або радість в подорожі автостопом і батьківському домі? Варто задуматися.

5. Не очікувати більшого, ніж може бути.

Якщо постійний девіз по життю – відданість своїй справі і старанні старання, то заздрості тут місця бути не повинно. Іноді розуміння того, що життя йде своєю чергою дуже допомагає. Не варто мучити себе, якщо мрія все ще не досягнута. впевненість у собі + цілеспрямованість – рецепт правильного досягнення мети.

Як боротися із заздрістю?

Щоб заздрість не заїдала, потрібно подумати, як зовсім не пустити цю підступну думку в голову. Запобігти її можна, дотримуючись наступні поради:

 • Не забувати, що домогтися удачі можна старанністю і працею . Перестати чекати від життя подарунків і діяти над виконанням бажань.
 • Концентруватися на своїх перемогах . Звертаючи увагу на своє життя, іноді виникає думка: «А я ж теж багато маю». Не варто забувати про досягнуті цілі, бажано хвалити себе за старанність, цінувати те, що є.
 • Працювати над самооцінкою і не занижувати свої можливості . Більшість відомих людей були бідні або страждали страшними хворобами, але це не завадило їм домогтися успіху. віра в себе і саморозвиток – міцна зброя проти негативних емоцій до інших.
 • Трансформувати заздрість в життєвий Орієнтир . Правильна побудова цілей і засобів їх досягнень наблизить до мрії, обходячи стороною досягнення інших.
 • Пам'ятати про руйнівну силу заздрості . Краще не витрачати на неї час, а направити сили на власний розвиток.
 • Щиро порадіти за того, кому довелося заздрити . Вибудовуючи хороші відносини, ми отримуємо щось приємне натомість. Навіть якщо людина не завжди нам приємний, варто побороти в собі червоточину і похвалити його старання, адже не тільки емоції породжують дії, але і навпаки.
 • Позбутися почуття справедливості . Заздрість пов'язана з нашими уявленнями про справедливість. На жаль, вони не завжди збігаються з реальністю. Змінити її не в наших силах, а значить потрібно прийняти речі такими, якими вони є.
 • Пам'ятати, що в світі є як мінімум одна людина, яка вважає нас особливими, а значить потрібно не підривати чужу віру в нас.
 • Уникати заздрісників , «лихого ока» оточуючих і іншого негативу.

Заздрість псує відносини з друзями і плутає в життєвих цінностях. Як позбутися від заздрості? Відповідь проста: працювати над собою, знайти мету, поважати чужу працю, визначити успіх. Прислухавшись до наших порад, можна запобігти появі підступного хробака і піднятися ще на один щабель саморозвитку.

Пройти тест на невпевненість у собі

Зараз читають
Гнів: що це таке і його причини, 9 способів управління гнівом
Гнів: що це таке і його причини, 9 способів управління гнівом
Що таке гнів і чи є від нього користь? Які причини і наслідки його появи ...
Як стати смішним: 9 простих порад
Як стати смішним: 9 простих порад
Як стати смішним і наскільки це складно? Які прийоми можна використовува ...
Відповідальність: що це таке і як перестати її боятися??
Відповідальність: що це таке і як перестати її боятися??
Що таке відповідальність і які є її види? Основні причини чому люди уник ...
Як писати статті правильно? 9 правил
Як писати статті правильно? 9 правил
Як писати статті щоб їх читали? Секрети ефективного заголовка і найпошир ...
Чого хочуть чоловіки: 8 основних чоловічих потреб
Чого хочуть чоловіки: 8 основних чоловічих потреб
Чого хочуть чоловіки від нас, жінок. Існує маса стереотипів, проте наспр ...
Упереджене ставлення: що це таке і як побороти упередженість??
Упереджене ставлення: що це таке і як побороти упередженість??
Що таке упереджене ставлення-це результат еволюції, виховання чи нав'яза ...
Туга: що це таке і 8 способів її побороти??
Туга: що це таке і 8 способів її побороти??
Що таке туга і чому вона з'являється? 8 перевірених способів як побороти ...
Новое youtube видео