Назад
Поганий характер: що таке важкий і поганий характер

Навигация по разделу
скверный характер

поганий характер & 8212; причини і як він проявляється?

поганий характер ускладнює спілкування з іншими людьми, викликає непорозуміння, заважає будувати ділові та особисті відносини. Чи Так це? Важкий, поганий характер вирок?

Поганий характер робить знаходження в компанії людини незатишним, некомфортним. Відчувається тривога і напруженість поруч з ним. Йому не подобаються люди, він ставиться до них зарозуміло, улесливо. Практично ніколи не йде на компроміси, може без будь-яких підстав поміняти думку, поведінку, рішення. Упертий, любить домінувати, при цьому не бере на себе відповідальності. Після спілкування з такою людиною відчувається втома і внутрішня спустошеність. Є й інші ознаки, за якими можна дізнатися людей зі складною вдачею.

Причини поганого характеру.

Кожна з наведених нижче потреб сама по собі не є поганою. Але в гіперболізованому вигляді накладає негативний відбиток на характер .

1. Потреба мати поруч сильного партнера.

Людина відмовляється брати на себе відповідальність , прагне перекласти її на чужі плечі. Для цього він вибирає чоловіка, дружину, батьків, колег, друзів. Спочатку "помічник" може і не зрозуміти, що його використовують, поки він буде підтримувати, допомагати, брати на себе відповідальність, маніпулятор з поганим характером буде приміряти на себе роль жертви. Це буде виражатися в таких сценаріях:

 • Не можу знайти роботу, тому й не шукаю;
 • Всі навколо мене не розуміють, тому я буду конфліктувати з кожним;
 • Я не вмію готувати (прибирати, заробляти гроші, пр), тому зроби це за мене.

2. Потреба панувати над іншими.

Виражається в потребі домінувати треба всіма, контролювати чужі дії. Людина прагне підпорядковувати не тільки людей, а й ситуації, тому все і завжди прагне взяти в свої руки. Він буде все робити сам, так як не довіряє іншим, буде все перевіряти ще раз. Боїться всього, що не може взяти під контроль. Невизначеність-це найбільший його дискомфорт. Спонтанність йому не властива. До слабких людей відчуває презирство.

Пройти тест на характер людини

3. Потреба використовувати ІНШИХ і маніпулювати ними.

Людина з важким характером може сприймати інших, як засіб досягнення власних цілей. Проблеми інших йому не цікаві, якщо йому відмовляють у допомозі або не погоджуються з ним, сприймає це в багнети, іноді щиро не розуміє, чому йому відмовляються потурати. Він володіє мистецтвом маніпуляції. У разі неотримання вигоди вважає час, проведений з людиною, витраченим даремно.

4. Потреба в постійному схваленні.

Людині необхідно, щоб його вчинки схвалювали, йому важливо догодити всім. Якщо хтось залишиться їм незадоволений, він буде відчувати себе ніяково. Похвала важливіша за користь. Людина може діяти собі на шкоду аби почути на свою адресу приємні слова. Грає роль рятівника, ним часто маніпулюють, але він відмовляється це визнавати, вважаючи, що його потребують і він робить добру справу. Але якщо похвали не надійде, спочатку людина перетворюється в жертву, починаючи жаліти себе, а потім в обвинувача, пред'являючи претензії.

Причина такої поведінки криється в заниженої самооцінки . Від ворожості в свою сторони можуть впасти в депресію . Схильні до придушення почуттів, часто живуть так, як хочуть інші, не розбираючись у власних бажаннях.

5. Потреба в захопленні собою, нарцисизм.

Такі люди не подобаються нікому крім себе. У них в голові створюється певний вигаданий образ, згідно з яким вони ідеальний . Ці люди самозакохані, носять маску, за якою немає нічого значимого. Самооцінка завищена. Нарциси захоплюються собою і постійно звеличують свої вчинки, люблять хвалитися, гіперболізують свою значимість. Вони егоцентрики, світ повинен крутитися навколо них, якщо з ними не погоджуватися, можна відразу ж потрапити в розряд ворогів.

6. Потреба бути краще за всіх.

Людина постійно прагне бути кращою за решту. Він намагається бути бездоганним у всьому від дрібниць до великих справ. Це образ старости, яка вчиться краще за всіх, намагається догодити всім вчителям, щоб її похвалили, а заодно принижує заслуги інших, щоб на їх тлі виглядати яскравіше. Часто мова йде не про справжні досягнення, а про вигадані або роздуті.

Найголовніший страх – поразка. Навіть найменший програш сприймається болісно. Найчастіше такі люди трудоголіки, використовують роботу, щоб відполірувати свою досконалість. Вони абсолютно не сприймають критику, вона вибиває їх з колії. У них прокидається мстивість, бажання принижувати інших, аби повернути лідерство.

7. Потреба в престижі.

Такі люди залежні від того, як вони виглядають в очах оточуючих. Вони прагнуть до того, щоб виглядати успішними, не завжди це відповідає дійсності. Їм притаманний снобізм. Вони шанувальники брендів, такі люди витратять останні гроші на нову модель айфона і при цьому будуть харчуватися дошираком. Спілкуються вони тільки з» обраними", яких вважають значущими для підкреслення статусу. До співрозмовників, чий статус нижче їх, вони ставляться з висока. Часто страждають селфиманией, залежні від соціальних мереж.

8. Потреба бути "невидимим".

Ці люди уникають життя, задовольняються малим. Будь-які зміни для них пов'язані з виходом із зони комфорту. Вони не вірять, що можуть щось покращити у своєму житті. невпевненість у собі настільки розвинена, що людина навіть не може визнати, що у нього є ресурси для розвитку, але він просто боїться виконати свої бажання. З одного боку, з ними спокійно, вони не випинають своє «я». Але така людина не буде виходити в суспільство, він буде гальмувати розвиток одного або другої половинки, вперто відмовляється від будь-яких нововведень і переконати його складно.

Пройти тест на невпевненість у собі

Типи особистостей з важким характером.

Поганий характер можна розділити на кілька типів.

1. Агресивний.

Основні риси:

 • Ворожа налаштованість;
 • Схильність до конфліктів ;
 • Прояв агресії;
 • Підвищена вимогливість.

Людина, що роздуває конфлікти. Намагається контролювати все навколо. Говорить все прямо, вважає, що його правота повинна бути всіма визнаною. Бачачи мета і не бачить перешкод, готовий йти по головах, якщо буде потрібно. Контроль і влада – те ,що він цінує найбільше іншого.

2. Експлуатуючий.

Основні риси:

 • Нав'язливість;
 • Постійна критика;
 • Прагнення придушити інших.

Вважається, що всі повинні йому потурати. Його потреби та бажання вищі, ніж у інших. Він відкрито маніпулює людьми, отримуючи вигоду з знайомств, спілкування. Від агресивного типу відрізняються тим, що більш пластичні, мислять гнучко, грають на чужих слабкостях.  Інтриган, любить недоговорювати, тримати в невіданні, невизначеність завжди вивертає на свою користь.

3. Уникаючий.

Основні риси:

 • Уникає всього, від відповідальності до конфліктів;
 • Скритний;
 • Нікому не довіряє.

Людина живе в панцирі, нікого до себе не підпускає, тримає дистанцію в спілкуванні. Завжди підозрілий, не довіряє навіть близьким людям, чекає підступу від усього і всіх. Іноді цинічний і агресивний, особливо якщо хтось намагається перейти його особисті межі. Покладатися на нього складно, так як неможливо сказати, що на розумі такої людини.

У чистому вигляді типи зустрічаються вкрай рідко, тому різні погані риси можуть проявлятися в людях. Поняття поганий характер також буває суб'єктивним. Наприклад, якщо людина чинить не так, як хотілося б іншому, його вдачу може бути названий складним. Потрібно зрозуміти, що складним характер стає в результаті виховання або накопиченого досвіду.

Пройти тест на тип особистості

Зараз читають
Психотипи особистості: що це таке і які вони бувають??
Психотипи особистості: що це таке і які вони бувають??
Що таке психотипи особистості? Класичне розподіл по Юнгу та інші. Коли д ...
Темпераментна людина: хто це такий і як його визначити??
Темпераментна людина: хто це такий і як його визначити??
Хто така темпераментна людина і в чому це проявляється? Переваги, недолі ...
Цілі SMART: що це таке і з чого складаються??
Цілі SMART: що це таке і з чого складаються??
Що таке цілі SMART і чому вони набули широкого поширення в менеджменті? ...
Як притягнути до себе удачу: 5 робочих технік
Як притягнути до себе удачу: 5 робочих технік
5 прийомів як притягнути до себе удачу на різні випадки життя. Ефективні ...
Як вести щоденник правильно і як ним користуватися??
Як вести щоденник правильно і як ним користуватися??
Як вести щоденник і чому це допомагає впорядкувати своє життя? Як вибрат ...
Основні питання хлопцеві, які дуже важливо запитати перед відносинами
Основні питання хлопцеві, які дуже важливо запитати перед відносинами
Питання хлопцеві про його хобі або роботі можливо багато про нього не ск ...
Розчарування: що це таке і як його подолати??
Розчарування: що це таке і як його подолати??
Що таке розчарування і яку користь можна отримати від цього стану? 7 пор ...
Новое youtube видео