Назад
Як змінити характер: 5 кроків і 3 головні проблеми

Навигация по разделу
как изменить характер

Як змінити характер? 5 кроків і 3 пастки

Як змінити характер і що для цього потрібно? Їх чого він складається? Які можуть бути перешкоди на цьому шляху? 5 кроків, які наблизять вас до мети.

Як часто можна почути від людини слова «я вже не зможу помінятися». Дійсно, з віком вносити зміни в своє життя стає складніше, але це не означає, що робити це неможливо. Щоб зрозуміти, як змінити характер, досить усвідомити, якими саме рисами хочеться володіти, скласти план і рухатися до його виконання.

З чого складається характер?

Вираз «весь в батька» або «у тебе бабусин вдачу» дійсно мають сенс, але ось тільки генетична закладка становить лише 7%, а решта 93% припадають на набуті риси. Особливий вплив на характер мають:

1. Виховання.

Батьки не тільки закладають в дитини генетичний матеріал, але і ростять в ньому особистість . Вони роблять це свідомо і несвідомо. Вони розповідають про добро і зло, про норми поведінки, етикет. Якщо дівчинці з дитинства твердити про те, що вона сильна і самостійна, в дорослому житті у неї можуть виникнути проблеми з проявом м'якості і жіночності. Хлопчик, якого надто опікують мама, бабуся, тітка може вирости маминим синочком. Надлишок похвали призводить до постійного пошуку схвалення, а її недолік-до комплексу неповноцінності .

2. Місце проживання.

Характер провінціала буде сильно відрізнятися від характеру людини, яка виросла в столиці. Не можна нівелювати відмінність культур. Наприклад, на Сході ухил йде на сім'ю і духовні цінності. Захід більш прагматичний, там більше уваги приділяється побудові кар'єри.

Пройти тест на характер людини

3. Інтерес.

Вони змінюються протягом життя. Інтереси можуть бути, як показником характеру, так і засобом його корекції. Наприклад, людина, яка любить збирати модельки машин, напевно педантичний, посидючий, скрупульозний. З іншого боку, якщо людині не вистачає цих якостей, потрібно розвинути вміння заспокоюватися, тримати себе в руках, зосереджуватися йому якраз варто обзавестися подібним хобі .

Коло спілкування. Як і батьки впливають своєю поведінкою і ставленням на дитину, так і друзі, колеги, знайомі можуть впливати на людину. Він знаходить приклад для наслідування, може стати залежним від чиєїсь думки, запозичити чужі захоплення або скопіювати риси.

3 риси від яких потрібно позбутися, щоб змінити характер.

Перед тим як змінити свій характер, потрібно зрозуміти, чи є внутрішній ресурс. Є фактори, що заважають зміні, їх потрібно викорінювати.

1. Лінь.

«я почну худнути завтра», «запишуся на курси в понеділок», «переїду наступної зими», «звільнюся в січні». планування , це здорово, але потрібно переконатися, що відкладання справ в довгий ящик пов'язано з тим, що так зручніше, краще, а не з тим, що просто лінь . Для цього достатньо запитати у себе, що можна зробити для досягнення певної мети конкретно зараз. Наприклад, хочеться розвинути в собі дисципліну . Значить, слід розпланувати завтрашній, а може, і сьогоднішній день, зробити все за списком. Не відкладати будильник, тому що лінь вставати на пробіжку о 8 ранку, а змусити себе піднятися з ліжка.

2. Низька самооцінка.

Потрібно вміти визнаватися собі в любові. Це перше правило для зміни. Якщо людина себе не любить, він не зможе змінити характер. Внутрішній стан багато в чому залежить від зовнішнього, а його змінити куди легше. Почніть з простого, змініть зовнішність – підстрижіть, перефарбуйтеся, поміняйте імідж, так, щоб відчувати себе красивіше впевненіше. Оновити гардероб, обзавестися гаджетом, аксесуаром, який дозволить відчувати себе значиміше (на цьому етапі це нормально). Як тільки з'явиться впевненість у собі , внутрішній голос отримає більшу вагу, здійснювати зміни з вірою в свої сили буде легше.

Пройти тест на самооцінку

3. Негативне мислення.

Воно в якомусь роді пов'язане з низькою самооцінкою. Людині, невпевненому в собі, складно повірити, що в його характері можуть відбутися зміни. Потрібно викинути з лексикону фрази» я не зможу«,»у мене не вийде". Хорошим прикладом може стати фільм з Джимом Керрі "Завжди говори "так"".

Як змінити характер?

Чи можна змінити характер? Можна! Це вимагає часу і роботи над собою. Доведеться зробити 5 кроків.

Крок 1 − Аналіз.

Потрібно взяти аркуш паперу, а краще завести для цього щоденник . Розділити сторінку навпіл. З одного боку необхідно написати ті якості, які хочеться в собі виправити, з іншого – як цього домогтися. Наприклад, щоб розвинути комунікабельність потрібно більше спілкуватися з людьми, щоб стати сміливіше − навчитися дивитися своїм страхам в очі. Як тільки список готовий, потрібно перетворити його в план, що і коли буде зроблено.

Крок 2 – погляд з боку.

Буде дуже корисно знайти людину з подібними негативними рисами. Це допоможе краще усвідомити проблему, розглянути її. Так буде наочно видно, від чого потрібно терміново позбавлятися.

Крок 3 – зразок для наслідування.

Усвідомивши, як робити не треба, слід знайти людину, на якого хочеться бути схожим. Це може бути знайомий, колега або взагалі знаменитість. Образ може бути збірним: елегантність принцеси Діани, доброта матері Терези, почуття гумору меліси Маккартні. Потрібно постаратися копіювати їх поведінку, переймаючи риси характеру.

Крок 4-Контроль.

Складання плану − це тільки півсправи, потрібно упевнитися, що він буде виконуватися. Самоконтроль - то якість, без якого буде складно поміняти інші. Тут важливо думати, перш ніж говорити, позбутися ліні, контролювати емоції.

Щоб виробити нову звичку потрібен 21 день. Можна використовувати спосіб з гумкою на руці. Як тільки помічаєте, що проявляється негативна риса, ляскайте себе гумкою. Якщо це повторюється 4 рази, гумка надівається на іншу руку і відлік 21 дня починається заново.

Крок 5 – добрі справи.

Добре ставлення і допомога іншим приносять задоволення, допомагають відчути себе добре, відчути себе значиміше. Неважливо, про які саме справи йдеться, це може бути щось просте. Для початку, можна завести собі звичку, збирати по 10 «спасибі» в день. Кожен раз, коли людина буде за щось вам дякувати, відправляйте слова подяки в уявну скарбничку.

Перед тим як змінити характер, потрібно подумати, яким саме людиною хочеться стати і як це змінить ваше життя. Чим могутніше буде візуалізація, тим сильніше буде мотивація і бажання помінятися.

Пройти тест на впевненість у собі

Зараз читають
Порожнеча в душі: що це і як її заповнити? 7 способів
Порожнеча в душі: що це і як її заповнити? 7 способів
Що робити, якщо на душі порожнеча? Як визначити, чи є порожнеча в душі і ...
Цілеспрямованість: що це таке і як її розвинути??
Цілеспрямованість: що це таке і як її розвинути??
Що таке цілеспрямованість і як вона допомагає впевнено рухатися в обрано ...
Як правильно розмовляти з людьми: 8 правил
Як правильно розмовляти з людьми: 8 правил
Як правильно розмовляти з оточуючими, щоб вони проявляли щирий інтерес? ...
Як навчитися красиво говорити і що значить красива мова??
Як навчитися красиво говорити і що значить красива мова??
Як навчитися красиво говорити і в чому особливості красивої мови? 6 спос ...
Як підкорити дівчину? 10 швидких способів її вразити
Як підкорити дівчину? 10 швидких способів її вразити
Як підкорити дівчину, якщо часу не так багато? Чи доведеться готуватися ...
Ласкаві слова чоловікові: як їх говорити і 50 прикладів
Ласкаві слова чоловікові: як їх говорити і 50 прикладів
Як говорити ласкаві слова чоловікові? Які прізвиська краще вибирати для ...
Когнітивний дисонанс: що це таке і в чому його причина??
Когнітивний дисонанс: що це таке і в чому його причина??
Що таке когнітивний дисонанс і як наш мозок зменшує психологічну напругу ...
Новое youtube видео