Назад
Коучинг і його головні принципи. Методики і техніки коучингу.

Навигация по разделу
коучинг

Коучинг-ефективний спосіб досягти бажаних змін у житті

ми часто чуємо слово коучинг, але не завжди розуміємо що воно означає, адже часто в нього вкладають абсолютно різний зміст. Давайте розбиратися.

Ви, безумовно, праві, якщо думаєте, що коучинг це наука про те, як досягти успіху, щастя і зробити своє життя гармонійним, в тому сенсі, який ви вкладаєте в ці поняття, а не нав'язані суспільством. Але тільки це верхівка айсберга. Утриматися на вершині, зробити успіх своїм вірним супутником, щастя звичним щоденним станом, ось основне завдання коучингу, яку він блискуче вирішує.

Коучинг або як отримати те, що я хочу.

Коучинг – це про те, чого хоче людина насправді і про його необмежені можливості. Не має значення, наскільки людина успішний або задоволений своїм життям, він все одно прагнуть до нових позитивних змін, досягнення нових проривних цілей. Людина, яка тільки встав на шлях досягнення щастя і успіху жадає знайти себе справжнього, побачити свій потенціал, знайти мотивацію, які приведуть його до бажаних змін і фінансовим, і емоційним.

Коучинг – це процес, спрямований на досягнення ваших цілей. але навіть якщо ви, як вам здається, не знаєте, чого хочете, а може у вас так багато різноманітних бажань , що ви не знаєте за яке хапатися і в підсумку так нічого не починаєте робити, за допомогою коучингу ви відкриєте в собі свої справжні, справжні бажання і цілі, зрозумієте, чого ви насправді хочете.

Чому людина хоче змін у житті?

Мотиви змін у всіх різні. Хтось прагне до досягнення балансу у всіх сферах життя, до відчуття щастя, наповненості життя, до умиротворення і радості. Хтось хоче розкрити всю міць свого потенціалу, досягти максимально можливого успіху в бізнесі і в житті, голосно заявити про себе світу, а хтось навпаки хоче менше стресу, суєти і турбот.

За допомогою коучингу ви зможете зазирнути в майбутнє і побачити можливі варіанти розвитку подій. А коуч буде стежити потім, щоб ваші цілі, бажання і дії не суперечили один одному, а так само Вашим принципам і цінностям.

Існує 5 основних принципів коучингу, які щодня допомагають мені професійно Слухати клієнта, чути, що він дійсно хоче сказати і підтримувати його протягом усього процесу його трансформації. Ці принципи були сформульовані Мілтоном Еріксоном видатним американським психіатром і одним з найталановитіших психотерапевтів двадцятого століття.

Основні принципи коучингу.

Принцип №1-з усіма все ОК!

Це, безумовно, найкрутіший і найкрутіший важливий принцип для будь-якого коуча, оскільки не вішає ярликів і не ставить діагнозів, не оцінює клієнта. Це означає, що якщо ви прийдете до коуча і розповісте про будь-яке завдання або проблему &8212; від не можу досягти дівчини до мої співробітники перестали мене слухати.

Від будь-якої іншої людини ви можете почути щось на зразок: " зрозуміло, у тебе ж волосся немиті, сам ти стрьомний, та й на керівника не тягнеш!» але Коуч навіть не допускає думки, що у його клієнта може бути проблема або хвороба, він виходить з позиції, що людина просто заплутався, знаходиться в скрутній ситуації з якої, звичайно ж, є вихід і не один. І все, що необхідно його клієнту прямо зараз це віра, підтримка і допомога в тому, щоб розкласти все по поличках і висмикнути людини з самої ситуації і дати йому поглянути на неї з різних сторін.

Принцип №2 – у кожної людини вже є всі необхідні ресурси для того щоб досягти бажаного.

Часто між нами і нашими бажаннями стоїть переконання, що ми недостатньо компетентні, гідні, освічені. Загалом, ми схильні вважати, що у нас не повний комплект всього того, що нам необхідно для того, що б гарантовано досягти нашої мети.

що я Хочу чому я цього не отримаю / не гідний
знайдіть хлопця чи дівчину немає гарного одягу, крутих гаджетів, грошей
відкрити свій бізнес мало досвіду, сміливості, нахабства, немає інвестицій, компаньйонів, ідей та ін.
займатися спортом немає часу, не той вік, немає сил або мотивації, впевненості, що не кину, наді мною будуть сміятися, немає компанії, підтримки.
кинути палити немає сили волі, немає впевненості, що не зірвуся, немає підтримки, немає інших розваг

Але все це лише у вас в голові! ви самі насіння обмежуєте, не даєте собі зробити цей доленосний перший крок. Посміхнутися, скажіть комплімент дівчині і, може, виявиться, що вона не западає на хлопців з айфонами, поприсідайте і відіжміться перед телевізором, проживіть хоча б один день без сигарети, а там подивіться! Спробувавши зробити хоча б щось незначне щодо вашої мети ви доведете собі, що це не так вже й страшно, а головне можливо!

Ваш коуч дивиться на Вас і ваші завдання з позиції, що для першого кроку до мрії у вас вже є всі необхідні ресурси. Зробіть його і перед вами почнуть відкриватися нові горизонти.

Принцип №3 – Людина завжди робить найкращий вибір з можливих в даний момент.

У нас немає надздібності заглядати в майбутнє. Ми покладаємося на факти, наш досвід, логіку і, дехто, на інтуїцію. І в більшості випадків ми будемо говорити собі: «Якби я знав, що так вийде я б зробив все по-іншому» ? І немає такої людини на землі, який би ніколи це не говорив, я гарантую вам, що таке ще повторитися з вами і не раз. Тому що ви змінюєтеся, змінюються ваше мислення, ваші переконання, обставини і весь світ в цілому. Такого, який ви є сьогодні не буде завтра, а такого, яким ви станете завтра не буде через тиждень, рік або 7 років.

Коучинг дає вам можливість змиритися з уже прийнятими рішеннями та їх наслідками. А при прийнятті будь-якого важливого для вас рішення (планування відпочинку, турбота про здоров'я, перегляд звичок харчування, звільнення або прийом співробітників і навіть придбання домашнього вихованця) застосовує системний підхід, який дозволяє зважити всі можливі переваги і втрати, і поглянути з позицій різних учасників, не обмежуючи свої інтереси.

Принцип №4 – в основі кожного вчинку лежать позитивні наміри.

Ви можете зараз довго не погоджуватися, але і це буде зайвий раз доводити цей принцип. Якщо постаратися поглянути широко, то кожною людиною рухає прагнення до щастя і любові . Точка. Але вся заковика, що всі ми різні, а тому застосовуємо різні дії для досягнення цієї любові і щастя.

Людина складна і багатогранна істота. У нього є емоції, бажання, потреби, принципи, переконання, цінності, якості. І в міру того, як формується сама людина як особистість на формування його бажань, потреб, цінностей, переконань впливають незліченна кількість факторів і невідомо яка ситуація, подія, фраза вплинуть найсильніше і, особливо, які висновки зробить людина, як буде далі застосовувати це в житті.

Коуч бачить це чисте прагнення до щастя , любові і світла в кожному бажанні, в кожній цілі людини і допомагає йому знайти найкращі, екологічні (Не нашкодь іншому) дії.

Принцип №5 – зміни неминучі.

За результатами проведених досліджень вже доведено, що наш організм оновлюється кожні сім років, тобто в ньому не залишається жодної Старої клітинки. Таким, яким ми були сім років тому, нас вже не існує. І цей процес абсолютно не залежить від наших бажань, він відбувається непомітно для нас, ми не можемо ні уповільнити його, ні зупинити. Так і зміни в нашому житті вони відбуватимуться, хочемо ми того чи ні. Ми будемо користуватися послугами нових людей, новими засобами зв'язку і пересування. Але тільки від вас залежить якість цих змін. Чи Станете ви щасливішими, в колі великій родині або, ображаючись на всіх і вся, відштовхнете близьких, знайдете роботу своєї мрії або ваша праця замінять розумні машини, будете допомагати іншим людям і наповніть своє життя вдячністю або розчарування зробить вас байдужим, а Ваше життя прісної.

Що виберете ви?

Усі знання про коучинг марні, поки ви самі не спробуєте.

Коучинг працює. Він спрацював для багатьох видатних політиків, бізнесменів, шоуменів, акторів, він працює і для самих коучів. Тому що ми всі потребуємо щирої віри в наші сили і можливості, в підтримці, а головне в правильному питанні, в критичний момент прийняття рішення.

Зараз читають
Гнів: що це таке і його причини, 9 способів управління гнівом
Гнів: що це таке і його причини, 9 способів управління гнівом
Що таке гнів і чи є від нього користь? Які причини і наслідки його появи ...
Як стати смішним: 9 простих порад
Як стати смішним: 9 простих порад
Як стати смішним і наскільки це складно? Які прийоми можна використовува ...
Відповідальність: що це таке і як перестати її боятися??
Відповідальність: що це таке і як перестати її боятися??
Що таке відповідальність і які є її види? Основні причини чому люди уник ...
Як писати статті правильно? 9 правил
Як писати статті правильно? 9 правил
Як писати статті щоб їх читали? Секрети ефективного заголовка і найпошир ...
Чого хочуть чоловіки: 8 основних чоловічих потреб
Чого хочуть чоловіки: 8 основних чоловічих потреб
Чого хочуть чоловіки від нас, жінок. Існує маса стереотипів, проте наспр ...
Упереджене ставлення: що це таке і як побороти упередженість??
Упереджене ставлення: що це таке і як побороти упередженість??
Що таке упереджене ставлення-це результат еволюції, виховання чи нав'яза ...
Туга: що це таке і 8 способів її побороти??
Туга: що це таке і 8 способів її побороти??
Що таке туга і чому вона з'являється? 8 перевірених способів як побороти ...
Новое youtube видео