Назад
Істерика: що це таке, її причини і як лікується істерія??

Навигация по разделу
истерика

Що таке істерика і які причини істерії?

Що таке істерика і в чому її причини? Як відрізнити маніпулятивний і непідробний істеричний напад? Лікування істерії.

Трохи більше ста років тому публічні істерики були частим явищем. Сьогодні ефектних непритомності» на публіку " і флакончиків з нюхальною сіллю вже не побачиш, але істерики у людей трапляються досить часто. Поговоримо про людей, які перетворюють своє життя на театралізовану дію. Розповімо про причини істеричності. Поділимося порадами про те, що робити, коли істерика вже трапилася.

Що таке істерика?

Істерика — це особливий емоційний стан, пов'язаний з накопиченою негативною енергією, сильним стресом або нервовим перенапруженням, яке виражається риданнями, сміхом, надмірною жестикуляцією або нападом буйства. Під час істерики людина дає вихід накопиченим емоціям , себе не контролює, погано розуміє, Знаходиться, що говориться, «не в собі». Але всіма діями намагається звернути на себе увагу. Подібний вибух емоцій трапляється не у всіх. Як правило, він властивий людям емоційним, творчим, збудливим. Частіше трапляються у жінок і дітей, рідше – у чоловіків.

Істеричність як якість особистості - схильність періодично перебувати у вкрай збудженому, болісно-пристрасному, неспокійному стані, що заводить оточуючих подібними емоціями. У сучасній психопатології розрізняють два види людей з істеричними рисами характеру : людей з психосоматичний захворюванням або формою неврозу (істерія) і тих, для кого істерика – спосіб маніпуляції і отримання вигоди (істерична психопатія). Обидва види демонструють істеричний тип особистості :

 • Навмисно драматизують будь-які події або вчинки.
 • Награно-театрально поводяться в побутових або робочих ситуаціях.
 • Прагнуть привернути увагу оточуючих і страждають, якщо це не виходить.
 • Розповідають про себе в афективній манері.
 • Ідеалізують або необгрунтовано критикують інших людей.
 • Демонструють мінливе настрій і екзальтована поведінка.
 • Створюють додатковий образ: яскраво фарбуються, зухвало одягаються.

Пройти тест на тип особистості

Одноразові» справжні " істерики схожі за зовнішніми проявами . Це можуть бути напади судомного плачу іноді переходить в сміх, що супроводжуються прискореним диханням, почервонінням особи, незв'язною мовою. Але непідробний напад не обіцяє ніякої вигоди і є наслідком накопичених до критичної маси негативних емоцій. Справжня істерика-рідкісне явище, причиною якого може стати що завгодно і хто завгодно.

Термін « істерика " - похідне від грецької « hystera "- »матка", оскільки подібні стани пояснювали захворюваннями цього органу. Сучасне розуміння слова не має нічого спільного з його початковим значенням, але істеричність все ж вважається прерогативою жінок. Адже Не дарма слово "істеричка" використовується тільки в жіночому роді.

Причини істерик.

Більшість жіночих істерик відносять до своєрідної «жіночої логіки», особливостям виховання дівчаток або впливу гормонів. Насправді на дві жіночих істерики припадає одна чоловіча, а істеричність однаково виглядає у жінок і чоловіків. Раптово захисні механізми перестають діяти, людина стикається з непривабливою реальністю, відчуває себе приниженим, обдуреним. Все невдоволення життям обрушується на того, хто виявляється поруч. В такому стані б'ється посуд і телефони, ламається меблі, викидаються речі з вікна.

Але оскільки істеричність є визнаною жіноча якість , в чоловічому виконанні істерика виглядає безсторонньо. Хоча вона може в рази більш страхітливою і руйнівною. Зате жіночі істерики різноманітні і винахідливі. Це цілий світ, де все відбувається красиво і в фарбах, але з певною метою.

Види істерик.

1. Буденний.

Пов'язана в повсякденними проблемами « нічого не носити «або" Мені нудно ». Саме односкладове, передбачуване стан, а при правильній реакції – короткочасне і безпечне.

2. Бурхливий.

Це завжди гучна претензія « ти вкрав у мене найкращі роки «або" чому у мене досі немає шуби ». Така поведінка пояснюється бажанням підстьобнути безідейного, безініціативного, слабохарактерного партнера на рішучі дії. І іноді дійсно допомагає отримати подарунок без довгих місяців очікування.

3. Самостверджуюча.

Жінка гордо заявляє " так , я істеричка ", Але означає « я богиня ». Робить так, щоб не просто випробувати терпіння партнера, але підвищити свою значимість. Так вона стверджує, що не згодна на просто симпатію, а заслуговує великої любові .

4. Мовчазна.

Найбільш непередбачувана і небезпечна. Приглушений голос, вкрадливий тон не віщують нічого хорошого. Адже саме в такі моменти розмальовується машина, розрізається Чоловічий одяг, а іноді – сковорідка летить в голову. Якщо партнер дорожить відносинами, такі стани не можна ігнорувати ні в якому разі.

5. Фізіологічний.

Часто пусковим механізмом жіночої істерики стає хронічна втома , недоїдання (в тому числі і під час схуднення), брак часу на саму себе. У таких випадках жінка потребує моральної і фізичної допомоги, а також у вільному часу, який вона зможе присвятити собі.

6. Мстивий.

Подібний стан описується словами « нічого не сталося, все добре ». Але жіноча поведінка говорить про зворотне-все погано. Виявляється тихими риданнями, нестримним стогоном або демонстрацією своєї безпорадності. У цьому стані жінка здатна завести коханця, зробити у екстрасенса любовний приворот, найняти детектива для стеження. Чоловікові краще бути» на чеку " і звернутися до сімейного психотерапевта.

7. Сексуальний.

Не дарма ж першопричини жіночої істеричності Фрейд угледів саме в сексуальній незадоволеності. Вона проривається у вигляді тілесних симптомів і неадекватно сильних емоційних реакціях. Кращий вихід для чоловіка-перевести нерозтрачену жіночу енергію в сімейне русло, щоб жінка не шукала розрядки на стороні.

Пройти тест Фрейда

Лікування істерії.

Провокувати істерику можуть гормональні збої, нервові розлади, регулярні стреси, і занепокоєння, нереалізованість, туга у відносинах. Такий емоційний вибух допомагає "випустити пар", але дає тільки тимчасовий ефект. Щоб справа регулярно не доходила до биття посуду, можна знайти альтернативні методи розрядки: спорт, танці, громадська діяльність, візити до психотерапевту .

Але повністю контролювати не зовсім адекватне поведінка виходить не відразу. Тому перед багатьма людьми в певний момент постає питання: що робити, якщо істерика вже трапилася.

Істерика у дитини: перша допомога.

Іноді в абсолютно звичайній ситуації, без видимих зовнішніх причин, коли не відбувається нічого загрозливого, раптом лунає оглушливий дитячий плач, крики. Дитина під свої крики « хочу! «або" не хочу! » падає на підлогу, стукає ногами, не реагує на аргументи дорослих. Головна помилка батьків в тому, що вони не вміють справлятися з власними почуттями. Але в цей момент як ніколи потрібно залишатися спокійним.

 1. Заспокойтесь. можна зробити три глибоких вдиху-видиху або порахувати в зворотному порядку від 10 до 0. Так мозок отримати сигнал безпеки, а ви спокійно поговорите з дитиною.
 2. Дайте зрозуміти, що істерика не допоможе отримати те, що хоче. Скажіть неголосно « Я розумію, що ти хочеш, але зараз я це тобі не дам. Коли заспокоїшся, ми про це поговоримо ». Говоріть те ж саме, якщо капризи відбуваються на публіці під засуджують погляди оточуючих.
 3. Будьте послідовними . Можливо, дитина посилить крики, а оточуючі почнуть давати корисні поради. Дотримуйтесь свого рішення. Тоді дитина зрозуміє, що плач не діє, і наступного разу не буде маніпулювати вами таким способом.

Дитячі психологи кажуть, що остаточно припинити істерики у дитини вийде в тому випадку, якщо батько навчиться не просто зберігати спокій, але чути свою дитину. Існують спеціальні прийоми, які допомагають спілкуватися з засмученими дітьми, щоб допомогти їм зрозуміти свої реакції.

Істерика у дорослого: що робити?

Різкі емоції у відповідь на чужу істерику тільки підстьобують емоції. Адже істероїдні особистості несвідомо шукають глядача, щоб привернути його увагу, грати на його почуттях. Бути поруч з такою людиною непросто. Але ще складніше зберігати спокій і діяти за правилами.

 • Розрізняйте причини нападу. коли людина кричить або кидає предмети, важко займатися аналізом. Але якщо напади повторюються, потрібно зрозуміти, що це: Інсценування, дивна поведінка, маніпуляція або дійсно нервовий зрив.
 • Дайте перебіситися, але встановіть свої правила. будь-які аргументи або спроби пожаліти людину під час істерики тільки підживлять його бажання продовжити концерт. Ігнорування теж не допоможе – істерик буде намагатися повернути собі увагу. Тому дайте йому виговоритися, але при цьому обмежте в часі.
 • Вживайте заходів . Якщо розумієте, що скандаліст зайшов занадто далеко: зривається на дітях, псує речі, ображає, спробуйте протверезити його різким рухом. Можна дати ляпаса, вщипнути, побризкати на обличчя холодною водою, відвернути його увагу різким звуком.
 • Залиште його на самоті. немає публіки – немає вистави. Підіть, дайте скандалісту прийти в себе. Але спочатку переконайтеся, що він не завдасть собі шкоди.
 • Пам'ятайте, чого не потрібно робити. не можна сміятися над людиною в такому стані, дозволити себе зворушити або піддаватися маніпуляції. Подібні дії можуть призвести до несподіваних наслідків. Може статися що завгодно аж до спроби суїциду.

Пройти тест на стрес

Істерика у мене: як запобігти?

Про істеричних станах потрібно пам'ятати дві речі: 1) вони побудовані на емоціях; 2) з цими емоціями в «піковий» момент впоратися неможливо. Тому потрібно навчитися їх відстежувати і вчасно проводити профілактику.

 • Піклуйтеся про себе, навіть якщо все добре. організм зношується не тільки після важкої роботи, але і під час активного розвитку і зростання. Щоб відновити внутрішню гармонію досить подарувати собі невеликі радості: посміятися разом з друзями, побути з родичами, зайнятися спортом, відзначити свої маленькі перемоги.
 • Прислухайтеся до сигналів свого тіла. коли ми ігноруємо хронічну втому або відчуття слабкості в тілі, організм може перейти до рішучих дій. Наприклад, покласти нас в ліжко з високою температурою тільки для того, щоб ми відпочили. Щоб не доводити себе до крайніх заходів, прислухайтеся до тривожних дзвіночків: погіршення апетиту і пам'яті , порушення травлення, відрази до сексу.
 • Дозвольте собі побути неідеальною. навіть якщо ваше вміння викладатися на роботі викликає захоплення, а Вашій стрімкій кар'єрі заздрять все навколо, потрібно давати собі відпочинок. Втомлюватися, вигоряти на роботі, не контролювати всі справи – це нормально. Просто зупиніться, дайте собі можливість перепочити. Будьте добрими до себе, висловлюйте любов так часто, як хочете. Адже турбота про себе-не прояв слабкості, а робота на самозбереження.

Якщо все ж істерика трапилася, припинити її самостійно нескладно. Для цього достатньо вмитися холодною водою, розтертися вологим рушником, переодягнутися і піти гуляти. Гуляти не менше півгодини, при цьому уважно розглядати будинки, дерева, перехожих. Поступово ви повернетеся в нормальний стан. А як проводити профілактику, ви вже знаєте.

Висновки :

 • Істерика – спосіб емоційної розрядки і досить ефектна дія, на яке неможливо не звернути увагу.
 • Істерика як хвороба і як риса характеру – це дві різні речі, які потребують різного підходу та лікування.
 • Істерику простіше запобігти, ніж контролювати.

Пройти тест на психіку

Зараз читають
Погано на душі і важко, а може це корисно? 6 ідей
Погано на душі і важко, а може це корисно? 6 ідей
Що робити, якщо погано на душі і все навколо перестає радувати? Чи можна ...
Як знайти себе? 7 відповідей на найголовніше питання в житті
Як знайти себе? 7 відповідей на найголовніше питання в житті
Як знайти себе в цьому житті і що в цьому може допомогти? 7 ефективних с ...
Як знайти час: 5 робочих технік
Як знайти час: 5 робочих технік
Як знайти час і які є ефективні прийоми, що полегшують управління часом? ...
Як знайти свій талант: 7 надійних способів
Як знайти свій талант: 7 надійних способів
Як знайти свій талант і дізнатися його? Хоча кожен талановитий по своєму ...
Як поводитися на першому побаченні: 7 основних правил
Як поводитися на першому побаченні: 7 основних правил
Як поводитися на першому побаченні, щоб гарантовано піти на друге? Як вз ...
Самосаботаж або чому ми не хочемо робити те, що важливо
Самосаботаж або чому ми не хочемо робити те, що важливо
Всі ми час від часу стикаємося з проблемою самосаботажа, коли знаємо, що ...
Проникливість: що це таке і як її в собі розвинути??
Проникливість: що це таке і як її в собі розвинути??
Що таке проникливість професійна і життєва? 5 способів розвинути свої зд ...
Новое youtube видео