Назад
Як зрозуміти, чого я хочу, якщо не знаю, чого хочу??

Навигация по разделу
чего я хочу

Як зрозуміти, чого я хочу і чому?

Як зрозуміти, чого я хочу і чому подібні думки відвідують людину? 3 простих рішення на думку»не знаю чого хочу".

Кожна людина, рано чи пізно, запитує себе, чого я хочу насправді? Адже, щоб кудись рухатися, необхідно розуміти кінцеву мету. Інакше можна забрести не туди і отримати не те. Ще частіше це питання йде слідом за думкою, не знаю, чого хочу. Або взагалі хрестоматійне " чогось хочу, а чого не знаю». Начебто нічого не болить, загрози для життя і здоров'я немає, на роботі все в порядку, вдома теж, а в душі не спокійно. А все тому, що не знаю, що хочу. Як бути в такій ситуації? Як відповісти собі, чого я хочу? Про це і поговоримо далі.

Причини питання "що я хочу"?

Розберемося, в якому випадку взагалі такі думки можуть з'явитися і з яких основних причин. На рівному місці ловити себе на думці «не знаю, чого хочу» ніхто не буде. Якщо вона виникла, значить щось відбувається не так. Існує багато причин, здатних підштовхнути людину до філософських роздумів, але найчастіше «Я не знаю, що хочу", зароджується в голові під дією наступних:

  • Звична діяльність перестає приносити задоволення;
  • Мають місце невдачі на роботі чи навчанні;
  • Починаються складності в особистому житті;
  • Дні стають одноманітними та монотонними;
  • Закрадається відчуття, що все не так.

Подібні фактори дійсно можуть викликати стан апатії . В такому випадку важливо дати собі відповідь на питання «чого я хочу від життя».

Пройти тест на депресію

Підсумувавши перераховані причини, відзначимо, що вони, практично завжди пов'язані з спочатку неправильним вибором . Це стосується як роботи, так і супутника життя, кола спілкування, своїх захоплень, системи цінностей і пріоритетів у житті . Якщо людина слідує не своїм внутрішнім потребам, а віддає «данину» моді або живе тільки згідно чужих порад, то прийде час і він скаже «Я не знаю, чого я хочу».

Не дивно, адже весь попередній час він жив і працював для інших . Ні, мова не йде про альтруїзмі . Просто про бажання сподобатися комусь іншому, а не собі. Бути накачаним, замість того, щоб начитаним. Їздити на дорогому автомобілі в галасливому мегаполісі, замість того, щоб ходити пішки по набережній в своєму рідному і затишному містечку. Стати модним банкіром, замість того, щоб малювати картини, як цього хотілося в дитинстві.

І навіть, якщо така людина доб'ється значних висот в обраному ремеслі, все-одно він не застрахований від думки «чого я хочу від життя». Відповідно відвідати вона може кожного, адже тільки одиниці по-справжньому живуть так, як їм найбільше підходить.

Як зрозуміти, чого я хочу?

З причинами таких роздумів розібралися, тепер подумаємо, як від них позбутися. Головною «зброєю " в цій боротьбі стане розуміння самого себе і своїх справжніх бажань . Розберемо ефективні способи, що дозволяють людині відповісти на питання «чого я хочу».

1. Самоаналіз.

До нього варто вдатися відразу ж, як тільки зловили себе на думці «я не знаю, що я хочу ». Адже, чим довше людина знаходиться на роздоріжжі, тим важче йому з нього вибратися.

Самоаналіз любить тишу і спокій. важливо, щоб навколишнє середовище не відволікало людину від роздумів. Пізнання самого себе виключає поспіх. Все повинно бути докладно, адже будь-яка упущена деталь може збити з правильної дороги, знову завести в глухий кут і породити чергове «не знаю, чого хочу від життя». Хорошим способом самоаналізу є листок білого паперу і олівець/ручка. Ними можна намалювати ментальну карту, тим самим візуалізувавши свої думки.

Ментальна карта – це перенесення на папір того, що діється в голові. Також вона є можливістю впорядкувати свої думки, що вже саме по собі добре. Процес складання ментальної карти-це створення схем, дерев, логічних ланцюгів, коли з пункту «а», через пункт «в» ми потрапляємо в пункт «з». Якщо один з них не відомий – не страшно. Людина вже усвідомлює, що певної ланки ланцюга не вистачає і зосереджує свої зусилля на його пошуку. Таким чином можна вирішити найрізноманітніші психологічні завдання.

2. Дитячі спогади.

Мало хто з дорослих людей замислюються про те, що було для них важливо в дитячі роки. А даремно, адже саме тоді всі ми були найбільш щирими перед самими собою. І кожному з нас, щоб зрозуміти, чого я хочу, слід згадати чого я хотів в дитинстві. Тоді все стане на свої місця.

Наприклад, хтось все літні канікули разом з Дідом лагодив його стару «Волгу» в гаражі, а потім з батьком займався реставрацією дачі. І йому це дуже подобалося, доставляло надмірну кількість позитивних емоцій . В один прекрасний момент однокласниця, яка дуже подобалася цій людині, зарозуміло хмикнула, що фізична праця – справа двієчників, а їй банкіра подавай і хлопець вирішив будь-що-будь оволодіти цією професією. І можливо навіть домігся в ній успіху.

Але потім колишня однокласниця, яка встигла стати його дружиною і багаторазово розчарувати його, упурхнула до банкіра багатший, залишивши молодого чоловіка один на один з нецікавою роботою. І за чим все це було потрібно йому? Прийнявши позу Роденовського мислителя, банкір прорікає геніальну думку «я не знаю, чого хочу». А потім згадує дідів гараж і татову дачу, звільняється з обридлої роботи і організовує свою власну будівельну бригаду.

3. Читання книг.

Надзвичайно простий і водночас ефективний спосіб зрозуміти свої бажання. Адже в книгах містяться описи мільйонів доль і історій. Кожна з них унікальна і цікава по-своєму. Чим більше людина дізнається можливих сценаріїв життя, тим легше знайти йому відповідь на питання, чого я хочу.

Крім того, є освітня література, що дозволяє отримати нові корисні знання, опанувати перспективною професією і в цілому розширити свій світогляд. Поява Інтернету тільки спростило пізнавальний процес, подарувавши можливість кожному бажаючому ознайомитися з електронною версією практично будь-який, коли або написаної книги.

Задаючи собі питання, «чого я хочу», треба розуміти, що відповідь може бути значно ближче, ніж ми думаємо. Просто, не завжди спосіб життя людини відповідає його справжнім потребам і бажанням. І чим далі людина «пішов» від себе справжнього, тим складніше йому буде зрозуміти, чого він хоче, навіть якщо це буде практично у нього «під носом». Основна порада для розуміння "чого я хочу" проста. Треба перестати обманювати самого себе і тоді все обов'язково стане на свої місця.

Пройти тест на тип особистості

Зараз читають
Психічні захворювання: що це таке, які бувають і їх види.
Психічні захворювання: що це таке, які бувають і їх види.
Що таке психічні захворювання і як визначити їх наявність? Яке ставлення ...
Конфлікт поколінь: що це таке і які є способи вирішення??
Конфлікт поколінь: що це таке і які є способи вирішення??
Що таке конфлікт поколінь і в чому його прояв? Особливості різних поколі ...
Планування: що це таке, його основні види і принципи
Планування: що це таке, його основні види і принципи
Що таке планування і які його види і інструменти бувають? Відмінності мі ...
Як позбутися від шкідливих звичок: 9 порад
Як позбутися від шкідливих звичок: 9 порад
Як позбутися від шкідливих звичок і наскільки це складно? Які бувають? 9 ...
Історія тайм-менеджменту: від виникнення до наших днів
Історія тайм-менеджменту: від виникнення до наших днів
Екскурсію по основних віхах і етапах розвитку тайм-менеджменту для нас р ...
Проникливість: що це таке і як її в собі розвинути??
Проникливість: що це таке і як її в собі розвинути??
Що таке проникливість професійна і життєва? 5 способів розвинути свої зд ...
Уява: що це таке і 7 способів його розвинути
Уява: що це таке і 7 способів його розвинути
Що таке уява і які види бувають? 7 відмінних методик як розвивати уяву в ...
Новое youtube видео