Назад
Надрезультат: 6 лайфхаків для підвищення власної ефективності в бізнесі

Навигация по разделу
Сверхрезультат

Надрезультат: 6 лайфхаків для підвищення власної ефективності в бізнесі

Як часто ви ставите питаннями, що відрізняє генія від посередності і чому одні домагаються величезних висот, а інші день у день, з місяця в місяць, з року в рік продовжують повторювати одну і ту ж схему життя. Сьогодні ми розберемося, що дозволяє одним стати відкривачами свого життя, а інших призводить до постійних скарг, депресій і неможливості що-небудь поміняти.

«за час своєї практики в якості психолога і бізнес-наставника я виділив 6 основних аспектів життя і самосприйняття людини, які найбільшою мірою впливають на досягнення результатів і на успіх особистості в цілому. Проаналізуємо детально кожен з них.

1. Позиція "жертви" і позиція»автора"

Продуктивність кожної людини залежить від того, отримує він задоволення від своєї справи чи ні. Якщо воно йому не подобається, він починає відчувати страждання і автоматично переходить в позицію «жертви». Найчастіше цю позицію приймають діти. Коли їм хочеться щось отримати від батьків, вони починають маніпулювати: плакати, страждати, ображатися. Це дозволяє їм досягти бажаного.

Так у дитини виробляється звичка отримувати більше, ніж віддавати, що робить його щасливим, але ненадовго. Дана звичка залишається і у дорослих, тому вони опиняються в ситуації, коли єдине, що вони створюють, — це страждання. Але поруч вже немає батьків, які можуть щось зробити для внутрішньої дитини, і звичка страждати переростає в сам факт страждання. В даному випадку людина відчуває себе погано і замість того, щоб вирішити проблему, він починає впиватися своїм болем. В цьому і полягає позиція «жертви». Перебуваючи в позиції «автора», людина чітко розуміє, що все в житті залежить тільки від нього. Він усвідомлює, що будь — які події-це наслідки його дій і рішень.

На жаль, як психолог і коуч я спостерігаю цю звичку у більшості своїх клієнтів, а позбутися від неї часом буває важко. Щоб розірвати порочне коло, потрібно постійно перевіряти себе на дуальну пару «жертва/автор», живучи в моменті. Якщо ви відчуваєте смуток, не глобалізуйте це почуття на все життя. Просто запитайте себе: "що мені зараз не подобається і що я можу зробити, щоб це змінити?». Відповідь на ці питання, як правило, призводить до вирішення ситуації. Чим частіше ви будете собі задавати такі питання, тим сильніша у вас виробиться звичка бути автором свого життя.

2. » Свої «і» чужі " цілі

Щоб стати продуктивним, потрібно навчитися ставити і виконувати тільки свої цілі. Якщо ви ставите собі за мету не для того, щоб отримати щось матеріальне і відчутне, а для схвалення оточуючих, ви стали заручником «чужих» цілей. Ви робите дії і ставите цілі не в залежності від своїх бажань, а в надії отримати чиюсь позитивну оцінку. Ефективність таких цілей короткострокова. Вони переходять в розряд тягнуться, від них не отримуєш задоволення. В результаті це приводить людину в позицію "жертви".

У мене була клієнтка, у якої був свій бізнес в beauty-індустрії, але їй ніяк не вдавалося його масштабувати. Її салон краси то показував позитивну динаміку, то йшов в мінус, не даючи стабільних показників. Коли ми почали роботу, було відчуття, що моя клієнтка незважаючи на те, що вона дуже розумна дівчина з блискучою бізнес ідеєю, намагається перешкодити сама собі. Її фокус уваги завжди був зрушений на якісь другорядні завдання.

Почавши шукати проблему, ми розібрали ситуацію з її дитинства. З'ясувалося, що батько, коли вона була дівчинкою, постійно лаявся з матір'ю, а іноді навіть піднімав на неї руку. Мати, намагаючись знайти підтримку і захист, скаржилася на його дії дочки. Це призвело до того, що моя клієнтка почала спеціально псувати відносини з батьком. Несвідомо бажаючи йому помститися і захистити матір, вона перестала з ним спілкуватися, позбавивши себе внутрішньої опори, захисту і впевненості.  Відносини будь-якої людини з грошима безпосередньо пов'язані з опрацюванням теми взаємин з батьком. І Оскільки моя клієнтка підсвідомо намагалася всіма можливими способами засмутити батька, у неї не вдавалося домогтися успіху в бізнесі. Тому що він любив свою дочку, її успіхи радували його.

Так, виконуючи мета своєї матері — помститися батькові, зробити його нещасним, моя клієнтка робила нещасною і себе. Після опрацювання цього моменту у неї покращилися відносини з обома батьками, вона змогла відчути себе не тільки улюбленою дочкою, але і дівчиною, що також принесло в її особисте життя серйозні зміни. Бізнес моєї клієнтки почав розвиватися, на даний момент вона відкриває вже 4 салон.

3. Звичка брати на себе відповідальність

Якщо людина не зізнається собі чесно, що перекладає відповідальність на інших, можуть виникнути серйозні проблеми з делегуванням. При цьому буде створюватися ілюзія, що коли людина доручає виконання будь-якого завдання своїм підлеглим, він перекладає на них, а не бере на себе ще більшу відповідальність. А це судження помилково і вкрай небезпечно.

Наприклад, власник компанії ставить перед співробітниками завдання і забуває про них, а потім через якийсь час виявляється незадоволений результатом. При цьому він розчаровується в співробітниках, вважаючи їх неефективними.  Насправді, винні не співробітники, проблема криється в самому делегуванні. Такі помилки зустрічаються навіть у великих компаніях. Керівник просто не розуміє, що коли він наймає співробітників, він бере на себе ще більшу відповідальність, контролюючи, щоб всі завдання були виконані якісно і в строк.

Для того щоб уникнути цієї помилки, необхідно правильно ставити цілі. А пояснюючи їх співробітникам, необхідно переконатися, що вони все вірно зрозуміли. Також необхідно продумати точки контролю ефективності співробітників, щотижня перевіряючи виконання завдань. Якщо таких точок контролю немає, керівник не може бачити повної картини і контролювати всі процеси в компанії. І тим самим він починає перекладати відповідальність за результат на співробітників. Також відбувається процес перекладання відповідальності у всіх сферах життя.

4. Робота зі страхами

Страхи діляться на дві великі групи: усвідомлювані і неусвідомлювані. Усвідомлювані страхи-це ті, в яких людина може собі зізнатися. Як правило, ми просто намагаємося уникати ситуацій, в яких можемо з ними зіткнутися. З такими страхами досить просто впоратися. Необхідно скласти план покрокового позбавлення від них, грунтуючись на своєму досвіді. Боротися з ними потрібно через практичні дії.

З несвідомими страхами складніше. Вони йдуть з підсвідомості людини. Він придумує собі логічну причину, чому він уникає тих чи інших дій, яка, насправді, нічого спільного з його страхом не має. Замість того щоб рухатися до мети, людина уникає страху, який сам не усвідомлює.

Наприклад, у мене був студент — директор відділу продажів у великій компанії. У його зону відповідальності входила генерація продажів і спілкування з великими клієнтами. У комунікації зі своїм керівником він уникав гострих питань. Його запит на нашу спільну роботу полягав в тому, щоб почати їх обговорювати і прямо говорити керівнику, що він не буде брати в зону своєї відповідальності завдання, за які він в силу своєї посади не повинен відповідати. Тобто він усвідомлював проблему, але після кожної зустрічі з керівництвом, він виходив з ще більшою стосом завдань.

Коли ми почали опрацювання його запиту, з'ясувалося, що коріння його страху йшли в дитинство. Батьки давали йому негативну оцінку, коли він був дитиною, і він боявся, що ця ситуація повториться. Один з видів такого страху-синдром відмінника, коли людина боїться зробити щось неідеально. І мій учень, замість того щоб висловити думку, на яку він мав право в силу своїх посадових інструкцій, намагався в усьому догодити керівнику, який, зрозумівши це, почав ним маніпулювати. Він вибудовував бесіди так, що моєму учневі доводилося або брати на себе більше відповідальності, або визнаватися в тому, що він далекий від ідеального співробітника.

Як тільки мій учень зміг зізнатися собі в цьому страху, він вибудував для себе алгоритм, який допоміг йому розмежовувати зони відповідальності і працювати з начальством у форматі «win-win».  Далі ми пропрацювали з моїм клієнтом спілкування з німецьким керівництвом з головного офісу компанії. Йому вдалося зарекомендувати себе як цінного працівника. Цілком можливо, що в найближчому майбутньому він отримає підвищення, замінивши керівника, з яким у нього раніше були проблеми.

5. Вміння приводити себе в стан ресурсу

Ресурсний стан — це коли людина відчуває, що йому будь-яке завдання «по плечу».  У людей, які встають в позицію «автора» свого життя, стан ресурсу залежить від їх внутрішнього вибору. У той час як у «жертв» можна спостерігати постійну апатію. Зрозуміло, при такому стані, ні про які звершення і мови бути не може. У стані усвідомленості ресурсність залежить від внутрішнього вибору людини. Таке ставлення до життя можна досягти тільки щоденною практикою. І якщо людина до нього прийде, він буде працювати над завданням до кінця, навіть якщо вона буде здаватися йому складною. Тому що йому буде цікавий сам процес і виклик, який він кидає собі, виконуючи це завдання.

6. Вміння знаходити інтерес

Останній аспект, який безпосередньо впливає на продуктивність — це вміння знаходити інтерес в тих завданнях, які ви вирішуєте. Якщо є інтерес, то всі завдання, які ставить перед вами бізнес або життя, будуть досягати надрезультату. В цьому випадку подолання перешкод стає якоюсь грою, з'являється азарт і бажання впоратися з цим квестом.

При постійному тренуванні цих шести аспектів виробляється той самий секретний навик успішної людини, який виділяє його з натовпу. Таку людину можна назвати лідером і господарем свого життя.  Не забувайте про важливість постійної практики, адже всі елементи психіки взаємопов'язані. Особистість-це, в першу чергу, психологія, знаючи яку можна досягти всіх бажаних і «недосяжних» висот».  

Зараз читають
Погано на душі і важко, а може це корисно? 6 ідей
Погано на душі і важко, а може це корисно? 6 ідей
Що робити, якщо погано на душі і все навколо перестає радувати? Чи можна ...
Як знайти себе? 7 відповідей на найголовніше питання в житті
Як знайти себе? 7 відповідей на найголовніше питання в житті
Як знайти себе в цьому житті і що в цьому може допомогти? 7 ефективних с ...
Як знайти час: 5 робочих технік
Як знайти час: 5 робочих технік
Як знайти час і які є ефективні прийоми, що полегшують управління часом? ...
Як знайти свій талант: 7 надійних способів
Як знайти свій талант: 7 надійних способів
Як знайти свій талант і дізнатися його? Хоча кожен талановитий по своєму ...
Як поводитися на першому побаченні: 7 основних правил
Як поводитися на першому побаченні: 7 основних правил
Як поводитися на першому побаченні, щоб гарантовано піти на друге? Як вз ...
Самосаботаж або чому ми не хочемо робити те, що важливо
Самосаботаж або чому ми не хочемо робити те, що важливо
Всі ми час від часу стикаємося з проблемою самосаботажа, коли знаємо, що ...
Проникливість: що це таке і як її в собі розвинути??
Проникливість: що це таке і як її в собі розвинути??
Що таке проникливість професійна і життєва? 5 способів розвинути свої зд ...
Новое youtube видео