Назад
Як написати статтю: 9 порад + 10 правил

Навигация по разделу
как написать статью

Як написати статтю правильно і добре?

Як написати статтю і знайти ідею для неї? 9 порад, які допоможуть створити публікацію. Чи є секрети хорошого тексту? 10 правил в один рядок.

Якщо не всі, то багато хто хотів би спробувати себе в журналістиці. Але чи можливо це без спеціальної освіти і багаторічної практики? Що потрібно знати, щоб стати акулою пера? Ми розповімо, як написати статтю в газету, журнал або блог, якщо немає досвіду, але є бажання вчитися.

1. Знайти ідею.

Щоб з'явилася ідея, потрібно заглибитися в цікаву тематику або галузь – підписатися на успішні блоги, вивчити схожі публікації колег, проаналізувати Місцеві та світові новини. Можна залишатися пасивним-мозок все одно відловить потрібну інформацію.

Коли формується звичка стежити за новинами, слід навчитися фіксувати сценарій, в якому щось пішло не так. Чому події розвиваються саме так? Хто в цьому замішаний? Що може бути далі? Ось питання, які формують відмінні ідеї для того, щоб написати статтю в журнал.

2. Зібрати факти.

Якщо ідея для статті вже є, пора шукати фактичне підтвердження. Потрібно бути впевненим, що подія – не фейк і не вигадки жовтої преси. Для цього достатньо отримати підтвердження в трьох не пов'язаних між собою джерелах.

Добре, якщо на даному етапі налагоджена робота з редактором, який може відшліфувати ідеї або направити думки в інше русло. Маючи досвід, редактор підкаже, як організувати роботу далі і на що звернути увагу. Це потрібно для того, щоб подивитися на власну статтю під іншим кутом і знайти протилежні точки зору.

Пройти тест на характер людини

3. Попрацювати зі словником.

Кліше пафосних виразів і лексичних штампів краще уникати. Але сипати авторськими неологізмами-теж не вихід. Журналісти, що відбулися, розповідаючи, як написати статтю в газету, роблять акцент на тому, що необхідно читати багато класики. При цьому важлива практика написання власних текстів. Так через два - три роки новачок стане професійним журналістом.

4. Не тягнути.

Іноді, намагаючись добре написати статтю в журнал, можна перестаратися і «переносити текст», тобто розтягнути занадто довго роботу над ним. Для цього достатньо писати більш, ніж три дні. На четвертий зазвичай пропаде усілякий інтерес і азарт до ідеї. В результаті стаття може вийти нецікавою і натягнутою. Щоб цього не сталося, потрібно намагатися вкластися в 2-3 дня.

5. Представити читача.

Щоб легко і швидко написати статтю, можна представити свого читача або аудиторію в цілому. Який вік цих людей? Як вони виглядають? Якщо ці образи перед очима виникнуть, знайти баланс у виразах, загальної подачі, манері точно вдасться.

6. Наводити порівняння.

Якщо розповісти, скільки Країна виділяє грошей на медицину, читачі можуть зреагувати неоднозначно: комусь цифра здасться величезною, а комусь, навпаки, незначною. Але якщо порівняти з показниками в інших країнах, то картина стане видно чітко. При цьому важливо вказувати джерела інформації. Якщо тематика статей дозволяє, можна зробити діаграму, інфографіку або таблицю. У схемах цифри і факти сприймаються і запам'ятовуються легше.

7. Скласти план.

Як правильно написати статтю? Зробити план . Але перед цим потрібно виділити найважливіші факти і записати другорядні. Вони повинні бути логічними, послідовними і чітко сформульованими. Ці факти згодом стануть пунктами плану.

Важливо весь схожий за змістом матеріал зосередити в одному пункті плану, а не розкидати по тексту. Вказуючи деталі, не варто забувати про їх завдання – змалювати загальну картину. Інакше вони можуть відвернути від головної ідеї.

Складання плану іноді здається довгим і важким процесом, але структурована канва – це наполовину готова стаття.

Пройти тест на тип особистості

8. Написати чернетку.

Коли план готовий, можна сміливо починати чернетку, розписуючи кожен пункт. Чим докладніше складний план, тим швидше буде готова робота. Досвідчені журналісти пишуть хороший матеріал за годину, в той час як новачкам може знадобитися кілька днів.

З психологічного боку наявність чернетки допомагає уникнути синдрому «чистого аркуша», коли автор, боячись почати неправильно або не знаючи з чого, залишає роботу не зробленої взагалі.

На цьому етапі важливо не зупинятися на досягнутому. Якщо для якоїсь частини недостатньо фактів або важко сформулювати думку, можна залишити все як є, повернувшись до неї після того, як буде видно загальна картина.

Коли чернетка все-таки вдалося закінчити, варто перевірити, чи не залишається після прочитання питань до автора. Якщо вони виникають, значить, що тема розкрита не до кінця.

9. Відредагувавши.

Коли чернетка закінчений, його потрібно відкласти в сторону на деякий час і відволіктися, щоб потім прочитати щойно написану статтю Як ніби в перший раз. Тепер слід відредагувати роботу до ідеалу , зберігаючи кожну попередню версію. Іноді початковий варіант буває краще виправленого.

Приступаючи до редагування, можна взяти собі за правило скорочувати текст на 10%. При цьому не видаляти цілі речення або абзаци, а ліквідувати тільки зайві слова. Вони часто не несуть ніякого сенсу, а тільки обтяжують пропозиції.

Кілька секретів, які потрібно дізнатися перед тим, як написати статтю

 • Публікацію хочеться прочитати, якщо вона починається цікавою історією або ємною цитатою. Головне в цій справі – не перестаратися.
 • Усі абзаци повинні бути короткими, оскільки автор має лише кілька секунд, щоб зацікавити читача.
 • Хороший текст той, який розбитий на глави, заголовки, підзаголовки. Чітка структура-це однозначно козир.
 • Пасивну форму дієслова використовувати потрібно в помірних кількостях, а краще – взагалі уникати. Такі дієслова разом з прислівниками і прикметниками «корявлять» текст, гальмують ритм. Складається думка, ніби автор не впевнений у своїх висловах.
 • Складнопідрядні пропозиції краще розбивати на два простих. Читач за це завжди вдячний.

10. Правила в один рядок.

 • В одному реченні – не більше однієї думки.
 • Писати зрозуміло і коротко.
 • Використовувати дієслова в одному часі.
 • Уникайте непотрібних деталей та деталей.
 • Вживати терміни в крайній необхідності.
 • Цитувати цікаві висловлювання.
 • Коротко розповісти передісторію подій.
 • Складних ситуацій приводити аналоги.
 • Чітко відповідати на конкретні запитання.
 • Наводити аргументи до тез.

Щойно ви пройшли теоретичний курс молодого бійця під назвою «Як написати статтю». Тепер настав час перейти до практики, тобто – почати писати. Збережіть нашу публікацію, щоб в потрібний момент скористатися шпаргалкою, і сміливо приступайте до створення своєї першої роботи.

Пройти тест на емоційний інтелект EQ

Зараз читають
Як позбутися від заздрості і перестати заздрити??
Як позбутися від заздрості і перестати заздрити??
Чому з'являється заздрість і якою вона буває? Як позбутися від заздрості ...
Конфлікт інтересів: що це таке і як ним керувати??
Конфлікт інтересів: що це таке і як ним керувати??
Що таке конфлікт інтересів і в чому його основна проблема? Як ним керува ...
Поза для медитації і техніки виконання кожної з них
Поза для медитації і техніки виконання кожної з них
Як підбирається поза для медитації? Як їх правильно виконувати, щоб дося ...
Заручини: що це таке, які її переваги та недоліки??
Заручини: що це таке, які її переваги та недоліки??
Що таке заручини і навіщо їх укладають? Так вона необхідна для сучасних ...
Як підкорити чоловіка з урахуванням його темпераменту??
Як підкорити чоловіка з урахуванням його темпераменту??
Як підкорити чоловіка, якщо він холерик, флегматик, сангвінік або меланх ...
Як закохати в себе жінку? Психологія і фізіологія процесу
Як закохати в себе жінку? Психологія і фізіологія процесу
Як закохати в себе жінку за допомогою всебічного підходу? Які психологіч ...
Основні питання хлопцеві, які дуже важливо запитати перед відносинами
Основні питання хлопцеві, які дуже важливо запитати перед відносинами
Питання хлопцеві про його хобі або роботі можливо багато про нього не ск ...
Новое youtube видео