Назад
Комплімент: що це таке, як його говорити і відповідати??

Навигация по разделу
комплимент

Що таке комплімент та його особливості?

Що таке комплімент і які бувають? Як його робити і як на нього реагувати правильно? Що ж важливо знати?

Доречно і правильно вимовлений комплімент може викликати довіру, висловити почуття, просто порадувати. Але як саме? Яким чином знайти і сказати ту саму фразу? Щоб відповісти на ці питання, доведеться глибше розібратися з визначенням. Знаючи, різні види подібних слів, як їх говорити, приймати, можна отримати помітну перевагу над оточуючими. А зрозумівши, навіщо робити компліменти, оповідач побачить в цьому сенс, вигоду конкретно для себе, що полегшить навчання мистецтву похвали.

Що таке комплімент?

Комплімент — це слово чи фраза, що виражає захоплення, схвалення, похвалу, повагу чи визнання. Його вимовляють, щоб порадувати співрозмовника, полестити йому, привернути до себе і навіть отримати вигоду. Відповідно, такі вирази можна розділити на щирі і фальшиві.

Прямі, відкриті компліменти висловлюють позитивну оцінку очевидним чином. Наприклад, « ви такі красиві в цій сукні!» , « мені подобається ваша активність» , « У вас чудове почуття гумору» .

Завуальовані, непрямі фрази не такі відверті. Приміром: « де ви купили таку шикарну машину?» (підкреслення гарного смаку), « вас підвищили? Наше керівництво просуває по кар'єрних сходах тільки кращих» (прихована похвала).

Сенс приємних сло в &8212; не єдина складова їх успіху. Щоб вони стали вдалими, важливо також:

 • Інтонація, громад тон вимовленого вислову;
 • Мова тіла, міміка (якщо це зустріч в реальності);
 • Краса, багатство і гнучкість лексики;
 • Своєчасність, Доречність висловлювання;
 • Ораторські навички , психологізм оповідача.

Види пестливих слів, присвячені різним людям, помітно відрізняються один від одного. У них неоднакові посили, акценти, ступінь емоційності, лексикон.

Пройти тест на тип особистості

Види компліментів.

1. Компліменти мамі (бабусі, тітці).

Звернення до близької родичці завжди сповнене любов'ю , вдячністю, повагою. У таких словах рідко зустрічаються надмірно пестливі слова. Зате в них багато поваги, вдячності, душевного тепла. Детальніше про них написано в одному з розділів статті про « милі слова» .

Можна сказати «спасибі» за виховання, турботу, підтримку, віру, щасливе дитинство. Не зайвим буде згадати фразу»Я люблю тебе".

2. Компліменти батькові (дідусеві, дядькові).

Папи дякують за приклад, який вони подали, за турботу про добробут сім'ї. Батькові буде приємно чути, що його дитина пишається ним і хоче стати таким же. Визнання батьківської моделі виховання теж полестить йому.

Однак не всі чоловіки (особливо старого гарту) вміють приймати і відповідати на сентиментальність . Похвала і подяка для них приємні, але часто викликають збентеження. Тому добрі слова їм краще говорити відверто, але як би ненароком. А потім краще відразу, але тактовно, плавно переключитися на іншу тему.

3. Компліменти другові.

Це той випадок, коли гумору не буває багато. Звичайно, є друзі, які люблять довго слухати про себе або заглиблюватися в емоційні моменти. Однак м'який комізм &8212; більш універсальний варіант.

За що дякувати другові? За його підтримку, терпіння, дружелюбність, щирість, відданість, розуміння, активність, душевність. За все хороше, що в ньому є. Обов'язковий елемент &8212; вказати, як конкретна якість позитивно впливає на життя оповідача, зміцнює дружбу.

4.Дівчині (дружині).

Жінки люблять, коли їм роблять компліменти про їх красу, неповторність. Їм також подобається чути, як благотворно вони впливають на життя своїх обранців. Приємні фрази для прекрасної половини людства & 8212; самі ласкаві, милі. У них допустимо вживання зменшувально-пестливих суфіксів. Наприклад, у статті « ласкаві слова для дівчини » знайдеться багато ідей, як їх краще використовувати.

У тривалих серйозних стосунках також можна висловлювати подяку за турботу про домашній затишок і за підтримку гармонії в шлюбі. А ще у нас на сайті є стаття зі 100 готовими компліментами для дівчини .

5. Хлопцю (чоловікові).

Чоловіки цінують, коли їх обраниці вміють помічати і хвалити їх досягнення, перемоги, зусилля, витрачені на якісь справи. Хлопці також хочуть почути, що вони &8212; єдині, найкращі, незамінні. Навіщо їм це говорити, а також приклади приємних слів хлопцеві можна прочитати в окремій статті.

Визнання чоловіка грамотним лідером, добувачем, авторитетною людиною або просто головним у відносинах &8212; теж хороший комплімент для нього. Похвала його м'язів, сили, витривалості, інших фізичних даних сподобається йому не менше.

А що робити, якщо своїх ідей не вистачає або хочеться різноманітності? Тут можна почерпнути натхнення і вивчити 100 компліментів коханому чоловікові .

Пройти тест на закоханість

6. Діти.

Приємні слова дітям засновані на вдячності за їх появу, допомогу, радість і сенс, якими вони наповнюють життя мами і тата. Милі прізвиська і прямо сказані слова любові теж доречні.

Дитини постарше можна похвалити за його самостійність, кмітливість, успіх, будь-які досягнення. Дорослі діти будуть раді почути, що батьки пишаються ними, рахуються з їх рішеннями, схвалюють їх вибір (Професія, партнер, побутові питання та ін.).

7. Колезі (начальнику, бізнес-партнеру, підлеглому).

Очевидно, що основний акцент буде сфокусований саме на професійних якостях &8212; старанності, ініціативності, працьовитості, націленості на результат, зібраності і т.д. важливо відзначати відданість ідеї, спільній справі, колективу, компанії в цілому.

Лексика &8212; офіційна, але не суха. Інтонація &8212; доброзичлива, але не надто емоційна. Виняток становлять тільки ті люди, з якими побудовані близькі стосунки. Але навіть в такому випадку найбільш відкриті, яскраві слова краще приберегти для неформальної обстановки.

8. Незнайомцю (незнайомці).

У таких справах краща зброя &8212; ввічливість і неординарність. Перше необхідно як прояв поваги до нової людини. Друге &8212; для стимуляції інтересу до себе. Одне від іншого невіддільне: фамільярність образить, а банальність викличе нудьгу, бажання скоріше позбутися від оповідача.

Знадобляться вміння вчасно помічати і реагувати відповідно на емоції співрозмовника. Так як нова людина & 8212; загадка, ці якості допоможуть швидко знайти правильний тон, тему бесіди.

Пройти тест на впевненість у собі

Як робити компліменти?

1. Випромінювати щирість.

Звичайно, можна вдатися до лестощів, але більшість людей легко відрізняють щиру похвалу від підлабузництва. Щоб не ризикувати, краще вчитися знаходити в людях щось красиве, незвичайне, рідкісне, заслуговує пильного інтересу, захоплення. Наприклад, тут є кілька прикладів того, як краще звернутися Ласкаво до чоловіка .

Підлесники часто потрапляють у незручні ситуації. Їхні слова явно розходяться зі справою, вони нервують, зустрічаючи конкурентів і не знаючи, кого з них хвалити. Щоб бути хорошим підлесником і залишатися «непохитним», важливо добре розуміти психологію. Але парадокс в тому, що люди-психологи не прагнуть витрачати свій час на виспівування дифірамбів.

2. Вивчати співрозмовника.

Люди різні, і це аксіома. Складно передбачити наперед, які інтереси, погляди у нового знайомого. Через це можна легко опинитися в незручному становищі, сказавши невдалу пропозицію.

Судити по зовнішності &8212; значить піддавати себе ризику потрапити в халепу. Щоб уникнути загрози, досить прислухатися до слів співрозмовника, дізнаватися, що приносить йому радість, а які теми, дії для нього &8212; табу. А тут якраз можна докладніше почитати про те, як підібрати приємні слова для дівчини .

3. Контролювати емоції.

Кожна фраза має свою золоту емоційну середину. приємні слова , сказані в тості у вузькому сімейному колі, явно більш експресивні, ніж ті, які вимовляються на корпоративі.

Зайва сухість прозвучить як непотрібна формальність, зневага, «подачка». А неконтрольований фонтан почуттів викличе швидше косі погляди і питання " з тобою все в порядку?».

4. Регулювати частоту.

Занадто часті люб'язні слова викликають відчуття, ніби людині щось потрібно від співрозмовника або він дуже сильно завинив. Це ще й ознака підлабузництва, яке багатьох дратує.

Надзвичайно рідкісна похвала провокує дефіцит уваги. Він обертається сварками, ревнощами у відносинах, спадом мотивації в роботі, вичерпанням емоційної близькості в родині.

Ось чому люб'язності краще говорити в помірній кількості, причому як з серйозного приводу, так і в якості простого підйому настрою.

Пройти тест на темперамент

Як приймати компліменти?

Вміння приймати приємні слова &8212; це показник адекватної самооцінки людини, його любові, поваги до себе. Зворотний бік &8212; невпевненість, скутість, погана комунікація і соціалізація. Типові помилки:

 • Відмова від похвали або сумніви в ній:

" Я? Красива? Та Ви жартуєте!» ;

 • Напрошуватися на лестощі :

" що ти кажеш? Пиріг не вийшов. Я ж з цукром переборщила. Все одно дуже смачно? А я ще муки недостатньо додала. Що? Вам все ж подобається? Ой ні, він все ж сухуватий» ;

 • Невміння дякувати :

" Вам подобається моя посмішка? Ем, нууу... спасибі, що Лі. Еге» ;

 • Повне ігнорування :

«- вам дуже йде ця краватка.

&8212; Хем-Хем. А як вам останні новини з відділу розробки?» .

Найкращою відповіддю буде посмішка та коротке «дякую» за приємну фразу. Можна також трохи доповнити діалог, але без випитування лестощів. Наприклад:

«- ти відмінно впоралася з цим завданням.

&8212; Дякую. мені довелося добряче попрацювати над ним .

& 8212; Не дарма, у тебе дуже добре все вийшло» .

Чому компліменти так важливі?

1. Професійна сфера.

Вміння складати і правильно вимовляти компліменти &8212; це ознака хороших комунікативних навичок. А вони високо цінуються в сучасному бізнесі. За допомогою декількох приємних слів можна:

 • Привернути увагу керівництва, добре зарекомендувати себе;
 • Поліпшити відносини з колегами, бізнес-партнерами;
 • Мотивувати підлеглих на більш продуктивну роботу;
 • Знаходити, переконувати, утримувати клієнтів, спонсорів.

Таке вміння дозволить запам'ятатися новим співробітникам, залишити про себе гарне враження. Воно виділить серед інших працівників, підкреслить інші позитивні якості.

2. Особисте життя.

Приємні слова &8212; відмінні помічники при знайомстві. Вони піднімають настрій співрозмовнику, підвищують шанси на повторну зустріч. У відносинах же такі фрази зближують і навіть допомагають «виховувати» партнера. Висловлюючи похвалу якомусь якості, людина тим самим «програмує» партнера на розвиток цієї риси. ніжні слова ще ніколи не були зайвими.

В амурних справах пестливі вирази показують любов, турботу, інші сильні почуття. Вони зменшують кількість сварок, налаштовуючи здорову атмосферу в союзі. Те ж стосується дружби, родинних зв'язків.

3. Психологія.

Виявляється, компліменти приносять користь навіть тим, хто їх говорить.

 • Щоб хвалити інших правильно, доведеться самому підтягнути свої знання про психологію. Це важлива частина саморозвитку.
 • Вимова фраз з позитивним зарядом викликає вироблення гормонів радості, задоволення.
 • Вміння помічати хороше в оточуючих змушує людину бачити і свої плюси.

Якщо повністю зрозуміти, що таке комплімент, його вживання вже не здасться чимось складним або безглуздим. Очевидно, подібні слова помітно впливають на оточуючих. Вони &8212; це потужна зброя в робочому та особистому плані. Люб'язні фрази рідко бувають зайвими. Саме тому навчатися їх складання і вимови так важливо.

Пройти тест на самооцінку

Зараз читають
Мене ніхто не любить: чому так і 5 ідей, що з цим робити
Мене ніхто не любить: чому так і 5 ідей, що з цим робити
Чому з'являється впевненість, що мене ніхто не любить і чи так це наспра ...
Що робити, якщо не хочеться жити? 15 ідей
Що робити, якщо не хочеться жити? 15 ідей
Ефективні поради про те, що робити, якщо не хочеться жити? Де шукати мот ...
Міжособистісний конфлікт: що це таке і 5 способів вирішення
Міжособистісний конфлікт: що це таке і 5 способів вирішення
Що таке міжособистісний конфлікт і які його основні ознаки? Які види був ...
Розвиток особистості: що це таке і які є стадії??
Розвиток особистості: що це таке і які є стадії??
Що таке розвиток особистості і як це допомагає знайти свою індивідуальні ...
Як повернути пристрасть у відносини? 10 ефективних методів
Як повернути пристрасть у відносини? 10 ефективних методів
Як повернути пристрасть, якщо вона відійшла на другий план? Які є способ ...
Знайомство з дівчиною під мікроскопом
Знайомство з дівчиною під мікроскопом
Знайомство з дівчиною в невідповідному місці або в неправильний час може ...
Бізнес по-жіночому: як заробляти легко і з задоволенням??
Бізнес по-жіночому: як заробляти легко і з задоволенням??
Як жінці знайти своє покликання і заробляти гроші легко і з задоволенням ...
Новое youtube видео