Назад
Дружба між чоловіком і жінкою: чи існує і навіщо??

Навигация по разделу
дружба

Дружба між чоловіком і жінкою. Реальність чи міф?

Чи існує дружба між чоловіком і жінкою? Звідки і у кого взагалі з'являється це питання? 3 сценарії вступу в таку дружбу і що її зберігає?

Серед тих, які піднімаються, коли поговорити більше нема про що, питання " чи можлива дружба між чоловіком і жінкою?"один з явних фаворитів. Хто тільки не розмірковував з цього приводу, від психологів або філософів, до школярів і петеушніков. Найголовніше, що точної відповіді не отримано. Швидше за все через неповноту питання.

Правильніше було б запитати " чи буває дружба чоловіка і жінки без спокуси зайнятися сексом?", адже саме інтимна близькість-головний ворог простого спілкування. Чи не ворог зовсім? Можливо проблема надумана? Чи є сенс взагалі задавати подібне питання? Кому це цікаво? Що змінить негативну або ствердну відповідь? Поміркуємо з цього приводу разом.

Як виникла ця суперечка?

Перш ніж шукати відповідь на питання " чи буває дружба між чоловіком і жінкою?", спробуємо зрозуміти, навіщо взагалі на нього відповідати. Швидше за все, така потреба виникла в суспільстві приблизно в XIX столітті, коли активного поширення набула емансипація, тобто боротьба за рівноправність. У патріархальному світі, який існував до цього, просто б нікому не спало на думку спілкуватися з чиєюсь дружиною, сестрою або дочкою.

Дівчат вибирали для продовження роду або інтимних утіх, а дружні відносини будувалася з іншими чоловіками. Яскравий приклад, Сучасні арабські країни, де жорстко слідують ісламським традиціям. Навряд чи хтось із прихильників шаріату серйозно задумається над питанням «чи існує дружба між чоловіком і жінкою». Там не те що почати спілкування, подивитися на чужу дружину – злочин.

У західному світі ситуація давно змінилася. Жінки, нарівні з виборчими правами, отримали повну свободу у всьому, включаючи вільні відносини або дружбу. Тепер вони можуть спілкуватися з ким завгодно, так само як і ділити своє ліжко. Дружба чоловіка і жінки стала можлива тільки тому, що слабка стать домігся рівноправності.

Хлопчики і дівчатка почали ходити в загальні дитячі садки, школи, коледжі, інститути. Після отримання диплома, вони можуть спокійно працювати на одній роботі, перебувати в загальному кабінеті, обідати за одним столом. Тож не дивно, що загальне єднання стало причиною появи зовсім інших соціальних зв'язків, заснованих на професійному або особистому інтересі, а не сексуальному.

Пройти тест на дружбу

Дружба між чоловіками і жінками не тільки виникла, але набула масштабів планетарного явища. Соціальні мережі тільки посилили цей процес, допомагаючи встановлювати контакти практично в будь-яких країнах світу. Люди переписують, телефонують, спілкуються по відеозв'язку, обговорюючи різні теми, які абсолютно далекі від сексуальних мотивів. Послідовник Зігмунда Фрейда парирують, що всі наші вчинки – це похідне незадоволеного лібідо, але є інші погляди на людську мотивацію.

Наприклад, відомий психолог Віктор Франкл був щиро переконаний, що людиною рухає прагнення до осмисленості буття, а не тваринні інстинкти або боротьба з комплексами. Дружба між чоловіком і жінкою може наділяти їх проведення часу унікальним змістом, при цьому не переслідуючи банальної сексуальної розрядки. Тим більше, що жінки успішно виконують традиційно чоловічі обов'язки практично у всіх професіях, від охоронця або шпигуна до президента країни.

Хто шукає відповідь на це питання?

Крім простої цікавості або відсутності інших більш значущих тим для розмови, це питання, перш за все, цікавить людей, невпевнених в щирості своїх партнерів. Дуже часто хлопець, або навіть дорослий чоловік починає ревнувати дівчину до її друзів і колег.

Або навпаки, коли жінка буквально не може спати, знаючи про дружні стосунки її коханого з уявною суперницею. Хоча, хто знає, можливо і реальної, адже буває по-різному. Саме ці люди маніакально вивчають питання дружби між чоловіком і жінкою, знаходячи то підтвердження, то спростування своїх здогадок.

Необхідно розуміти саму природу ревнощі . Якщо вона абсолютно адекватна, і партнер дійсно поводиться необачно – це одне питання. Якщо ж ревнощі непомірна, без об'єктивних приводів для неї, то слід переглянути свою поведінку. Адже це почуття не таке нешкідливе.

Часом воно стає основою для жахливих вчинків, включаючи вбивство партнера. Але це вже крайнощі, про які краще почитати в тематичних статтях. Повернемося до питання, чи можлива дружба між чоловіком і жінкою, а також спробуємо зрозуміти, чи потрібно ревнувати свого партнера до одного протилежної статі. За великим рахунком, друга частина цього питання цікавить читачів найчастіше.

Пройти тест на ревнощі

Природа дружби між чоловіком і жінкою

Розберемося з питанням дружби, адже для того, щоб аналізувати її, потрібно розуміти про що взагалі йде мова. Дружба-стійкі безкорисливі відносини між людьми, засновані на взаємній довірі, повазі, симпатії, спільних інтересах. За великим рахунком, все це може виникнути в разі дружби між хлопцем і дівчиною. Тільки на відміну від одностатевого спілкування, в цій ситуації можуть грати роль гормони.

Щоб правильно відповісти на головне питання цієї статті, слід розібратися, з яких причин з'являється дружба між чоловіком і жінкою. Психологія людини підштовхує його до соціалізації. У суспільстві, де права є тільки у чоловіків, хлопці можуть дружити виключно з хлопцями. Ті країни, де жінки отримали повну свободу, хлопчики і дівчатка вчаться комунікувати один з одним.

Перший сценарій появи дружби – загальний двір, школа, або тісне спілкування батьків. Це самий невинний варіант, коли виникає дружба між хлопцем і дівчиною. Вони можуть настільки звикнути один до одного з дитинства, що навіть стануть практично як брат і сестра.

Другий сценарій пов'язаний із спільною роботою чи навчанням. Інтелектуальний потенціал чоловіків і жінок однаковий, відрізняється тільки гормональний фон, який може впливати на поведінку. Люди можуть сходитися на грунті спільних інтересів або захоплень. У цьому теж немає нічого поганого, так що сумніватися у вірності партнера, який періодично спілкується з колегою або однокурсницею з університету, не завжди обгрунтовано.

Але тут третій сценарій , пов'язаний із випадковим знайомством, виглядає справді підозріло. Чи існує дружба між хлопцем і дівчиною, які продовжили спілкування після зустрічі в нічному клубі або познайомившись на вулиці? Відразу на думку спадає питання-навіщо вони взагалі почали спілкуватися? За яких обставин це сталося? З чого почався діалог? В якому вони статусі?

Якщо обидва вільні, як вітер, то в цьому немає нічого поганого. Якщо ж дівчина вже зустрічається з хлопцем і, при цьому, знаходить собі друга на стороні, то у її партнера може виникнути абсолютно обгрунтована підозра. Адже випадкові зв'язки, як правило, виникають на емоційному рівні, де активну роль відіграють гормони і інстинкти.

Одна справа, якщо незнайомець врятує дівчину від хуліганів і вона, відчуваючи почуття подяки, почне з ним дружити. Інша справа, коли нудьгуюча дама дозволить з'явився кавалеру скрасити її дозвілля, поки чоловік працює на роботі. Найчастіше таке спілкування набуває форму флірту, або навіть романтичних відносин, що навряд чи сподобається офіційному партнеру.

Пройти тест на закоханість

Основне питання, чи є дружба між хлопцем і дівчиною, якщо вони подобаються один одному? Наприклад, чоловік не буде ревнувати свою дружину до людини, який явно гірше, поступаючись йому у всьому, включаючи зовнішність, соціальний статус або гроші. Підозри виникають, коли друг хоча б не гірший за партнера, не кажучи вже про якусь перевагу.

Моментально виникає інше питання. Якщо починають спілкуватися хлопець і дівчина, які один одному симпатичні і не пов'язані Узами Гіменея з кимось іншим, то чому б їм цю дружбу не перевести на більш високий рівень? Про це зараз поговоримо.

Навіщо дружити, коли можна зустрічатися?

У пошуках відповіді на питання, чи є дружба між чоловіком і жінкою, дуже часто упускають момент її раціональності. На поширену думку, таке спілкування буває в трьох випадках:

  • Один відчуває симпатію, але це не взаємно;
  • Обидва людини зовні один одному не подобаються;
  • Інтим не починається, незважаючи на сексуальний потяг.

Розглянемо ситуацію, коли обидва вільні. Морально-етичні аспекти дружби між чоловіком і жінкою, які перебувають у відносинах, ми вже обговорили в попередньому розділі.

Перший варіант , коли дівчина подобається співрозмовнику, але взаємності не виникає. Вона просто поміщає залицяльника у френдзону, залишаючи його» про запас", або отримує бонуси від спілкування, включаючи подарунки, частування, допомогу. Це виглядає підло, але ніхто нікому нічого не винен. Якщо хлопець хоче себе обманювати – це його право. Не виключено, що дівчина ще пошкодує, що так вчинила, але друг вже встигне побудувати інші відносини.

Другий варіант пов'язаний з відсутністю симпатії. Чоловік і жінка дружать, але в плані сексу взагалі не цікаві один одному. Вони можуть бути приємними співрозмовниками, діловими партнерами, надійними союзниками, але не відчувають жадання. Прийнятний аргумент для простого спілкування.

Найскладніша ситуація, коли обидва люди вільні і подобаються один одному. Навіщо дружити, якщо можна зустрічатися? Невже страх перед можливим розчаруванням сильніший за природу? Вони так бояться посваритися або розійтися, що навіть не намагаються один одного зробити щасливими? Швидше за все, це побічний продукт соціуму, з його великою кількістю фобій, маній, комплексів.

Поширені випадки, коли партнери починають будувати відносини на підставі дружби. Це дуже розсудливо, адже секс завжди відходить на другий план, поступаючись місцем спілкуванню. Багато пар розпадаються через те, що вони були засновані на інтимі. Просто спілкуватися кілька місяців або півроку до початку відносин – мудре рішення.

Але з цим не потрібно переборщувати, адже будь-яка симпатія поступово згасає. Якщо її не розвивати в щось більше, можна назавжди залишитися в незрозумілому статусі, тільки встигаючи дивуватися, чому один одному трапляються всякі «козли» і стерви.

Нема чого сумніватися, що дружба між чоловіком і жінкою існує. Під питанням тільки природа цього явища. Кожен вибирає сам, з ким і як будувати діалог. Правда іноді під дружбою маскуються зовсім інші мотиви. Необхідно бути чесним перед самим собою, щоб потім не відчувати себе обдуреним. А взагалі, якщо спілкування влаштовує обох, то немає сенсу в ньому копатися, «розбираючи на атоми». Потрібно просто отримувати задоволення і радіти, що доля звела з приємною людиною.

Пройти тест: Чи Люблю я його?

додаткова інформація:
Зараз читають
Внутрішній конфлікт: що це таке і 9 способів вирішення
Внутрішній конфлікт: що це таке і 9 способів вирішення
Що таке внутрішній конфлікт і чому він трапляється, коли бажання людини ...
Ранкова медитація: як проводити та її переваги.
Ранкова медитація: як проводити та її переваги.
Чому ранкова медитація вважається найкориснішою? Які у неї переваги? 7 п ...
Особистий щоденник: що це таке і в чому його користь??
Особистий щоденник: що це таке і в чому його користь??
Що таке особистий щоденник і як він допомагає пізнати себе, проаналізува ...
Кайрос-менеджмент і креативність
Кайрос-менеджмент і креативність
Креативність – це творчий потенціал людини, що дозволяє йому генерувати ...
Як знайти підробіток: 8 універсальних способів
Як знайти підробіток: 8 універсальних способів
Як знайти підробіток? Додатковий заробіток ще нікому не завадив. Про те, ...
Галюцинації: що це таке, їх види та причини виникнення??
Галюцинації: що це таке, їх види та причини виникнення??
Що таке галюцинації? Як виникають слухові галюцинації? Як розрізняти гол ...
Ксенофобія: що це таке, яка буває і як боротися??
Ксенофобія: що це таке, яка буває і як боротися??
Що таке ксенофобія і чому це ненависть до всього чужого? Види ксенофобії ...
Новое youtube видео