Назад
Білий шум: що це таке, Чи безпечно його слухати і навіщо??

Навигация по разделу
белый шум

Що таке білий шум і для чого він потрібен?

Що таке білий шум, як виникає і які природні джерела він має? Для чого білий шум Слухати? Користь і небезпека білого шуму для немовлят і дорослих.

Тиша сьогодні – цінний товар. А для жителів мегаполісів і зовсім недозволена розкіш. Але така бажана ідеальна тиша не радує, а приголомшує. Відсутність будь-яких звуків не дає розслабитися точно так же, як і гул великої дороги за вікном. Саме тому виникла ідея замінити один шум іншим, білим. Як він діє? Чому одним допомагає розслабитися, а інших дратує? І чому білий шум допомагає медитації, але шкодить відносинам? Знання про роботу мозку і увагу до свого організму допоможе позбутися від одного фактора стресу – безперервного, всепоглинаючого шуму.

Що таке білий шум?

Білий шум — це штучний шум, в якому звукові хвилі різної частоти розподілені рівномірно і звучать на одній гучності. Наприклад, його можна почути, якщо включити телевізор без антени. Сіро-біла "заметіль" на екрані буде супроводжуватися класичним білим шумом.

Білий шум відноситься до найбільш нетравматичних. Ось 3 причини, що роблять його комфортним для людського вуха:

  • Всі частоти, які здатна розрізняти людина, розподілені рівномірно . Так, що вухо нічого не дратує.
  • Має властивість поглинати всі інші звукові хвилі . Тому хропіння чоловіка або розмови колег на роботі здаються не таким гучним.
  • Загальний ефект полягає в тому, що на тлі загальної звукової какофонії монотонне " ш-ш-ш-ш» здається приємним , заспокійливим.

Розрізняють білий шум техногенного і природного походження. техногенні - це класичні звуки працюючого пилососа, кондиціонера, фена. Щоб безперервно не ганяти електроприлади, існують штучні генератори білого шуму. в природі таких джерел не існує. Звук водоспаду, шелест листя, шерех дощу – ці монотонні звуки тільки приблизно можна назвати «білими».

Білий шум наділяють терапевтичною дією, рекомендують включати при мігрені. Багатьом він допомагає одночасно розслабитися і зосередитися. А любителі містики використовують цей звук для спілкування з потойбічним світом. Наукового підтвердження подібних впливів немає. Дослідження проводяться фізиками і математиками, але ніякого відношення до релаксації не мають.

Вплив білого шуму на людину.

Тортури звуком, які застосовувалися ще в Стародавньому Китаї, вважалися найжорстокішими. А перебування в камері під назвою «Музична скринька», розколювало найстійкіших розвідників. Вся справа не в звуці, а в його гучності, частоті і переривчастості.

  • Гучність або сила звуку в густонаселених містах іноді перевищує гуркіт виробництва. І часто стає причиною хронічної втоми і стресу.
  • Високочастотні звуки дуже погано сприймаються нашим мозком, викликають розумово-психічний розлад.
  • Переривчасті, але не ритмічні шуми постійно тримають мозок в напруженому очікуванні: коли ж пролунає наступна нота.

Класичний білий шум сприймається як щось середнє між дратівливими звуками і абсолютною тишею. Але на різних людей він діє інакше. Когось заспокоює, когось дратує. Справа не в самому шумі, а в нашій психіці, роботі внутрішніх органів, електрофізіологічних сигналах скелетної мускулатури, взаємодії нейронів (передавачів звукового роздратування). Коли зовнішні і внутрішні коливання занадто не збігаються, баланс втрачається і на зміну бажаному розслабленню приходить роздратування.

Пройти тест на стрес

Застосування білого шуму в житті.

Багато людей використовують спеціальні шумогенератори, а педіатри рекомендують включати шиплячі мелодії для спокійного сну немовлят. Для кращої концентрації монотонний звук радять Слухати студентам під час підготовки до іспитів. Щоб розібратися в такому ефекті, кожен випадок варто розглянути окремо.

Білий шум для малюків.

Дивно, але на немовлят краще діють звуки техногенного походження. Мами на форумах активно діляться розповідями про те, як дитина заспокоюється під гудіння працюючого фена або пилососа. Інтернет сповнений роликів із записом монотонного шипіння, а» машини для засипання немовлят " вже давно з'явилися у продажу. Заспокійливий ефект "шумелок" пояснюється просто: дитина звикає до монотонних звуків ще в утробі матері, тому вони заспокоюють малюка і після народження.

Але лікарі-педіатри не такі оптимістичні, як продавці чудо-апаратів для сну. Батьки часто намагаються заглушити» шумелкою " сторонні звуки і ставлять її на велику гучність. Це може позначитися на слуху малюка. Крім цього дитинство – період формування слухових образів. постійний вплив монотонного звуку може змінити роботу мозку . Тому мамина колискова визнана куди більш ефективним способом, а тривалість застосування шуму краще обмежити невеликим періодом.

Білий шум для медитації.

Мета медитації - не просто повне розслаблення, а досягнення справжньої уявної тиші. Але після перебування в гуркотливому місті перейти до уповільнених думок дуже непросто. А для багатьох необхідність посидіти, сфокусуватися на диханні виявляється непосильним завданням. Досвідчені йоги не дарма називають тихий монотонний звук секретним інгредієнтом самопізнання. спеціальний білий шум для медитації допомагає розслабитися, утримати фокус свідомості на одній думці.

Для медитації частіше використовують природні звуки : дзюрчання струмка, шурхіт хвиль, свист вітру. Або ж вибирають музику, що імітує бінауральні ритми. Повільна і тиха мелодія особливого типу непомітно для слуху переводить мозок на частоту медитації. Мета музичного супроводу-не просто розслабити або захистити від дратівливих звуків, але викликати приємні асоціації. Тому чітких рекомендацій щодо вибору не існує.

Пройти тест на психіку

» Білий шум " телевізора.

Гул великих міст одночасно дратує і викликає залежність. Можливо, тому багато хто з нас вмикають телевізор, як тільки переступають поріг. Працюють, спілкуються, їдять з постійним телевізійним фоном. Якщо ми ігноруємо постійне "бубоніння", це не означає, що його не помічають наші органи і наш мозок. Доведено, що такі подразники забирають частину розумової енергії і концентрації, додають втоми і неуважності.

Наш слух працює навіть під час сну . Будь-який звук викликає тиск на барабанну перетинку, рух слухового нерва, передачу імпульсів в мозок по нейронних каналах. Під час сну при включеному телевізорі слуховий апарат людини безперервно працює, а мозок не відпочиває. Постійна втома погано позначається на роботі префронтальної кори головного мозку. Це в свою чергу погано позначається на психоемоційному стані .

Яким би заспокійливим не був білий шум, слухати його нескінченно все ж не варто . Сучасні вчені не дарма порівнюють шум з наркотиком. Адже звукові сигнали викликають звикання, змінюють мозок хімічно, структурно і функціонально. Для відпочинку мозку лікарі радять влаштовувати собі дні (або хоча б години) тиші – своєрідні детокс-програми для шумоголіків. Для цього варто відшукати для себе зону акустичного комфорту. Найпростіше-не включати ніяких зайвих джерел шуму у себе вдома. Навіть білих.

висновки

  • Білий шум – це повсякденний шум, найбільш комфортний для людського вуха.
  • На кожен аргумент про його користь знайдеться такий же правдоподібний контраргумент.
  • Перш, ніж встановити у ліжечка новонародженого «машинку для засипання», варто побільше дізнатися про її характеристики і переконатися в безпеці для дитини.
  • Ідеальна музика для медитації – та, що входить в резонанс з вашими відчуттями.

Пройти тест на півкулі мозку

Зараз читають
Психотипи особистості: що це таке і які вони бувають??
Психотипи особистості: що це таке і які вони бувають??
Що таке психотипи особистості? Класичне розподіл по Юнгу та інші. Коли д ...
Темпераментна людина: хто це такий і як його визначити??
Темпераментна людина: хто це такий і як його визначити??
Хто така темпераментна людина і в чому це проявляється? Переваги, недолі ...
Цілі SMART: що це таке і з чого складаються??
Цілі SMART: що це таке і з чого складаються??
Що таке цілі SMART і чому вони набули широкого поширення в менеджменті? ...
Як притягнути до себе удачу: 5 робочих технік
Як притягнути до себе удачу: 5 робочих технік
5 прийомів як притягнути до себе удачу на різні випадки життя. Ефективні ...
Як вести щоденник правильно і як ним користуватися??
Як вести щоденник правильно і як ним користуватися??
Як вести щоденник і чому це допомагає впорядкувати своє життя? Як вибрат ...
Основні питання хлопцеві, які дуже важливо запитати перед відносинами
Основні питання хлопцеві, які дуже важливо запитати перед відносинами
Питання хлопцеві про його хобі або роботі можливо багато про нього не ск ...
Розчарування: що це таке і як його подолати??
Розчарування: що це таке і як його подолати??
Що таке розчарування і яку користь можна отримати від цього стану? 7 пор ...
Новое youtube видео