Назад
Кращий спосіб як мотивувати себе просто

Навигация по разделу
как замотивировать себя

Як мотивувати себе на досягнення мети?

Як мотивувати себе на досягнення своїх цілей, особливо довгострокових. Адже чим глобальніше і амбітніше мета, тим серйозніше потрібно підійти до питання самомотивації

Одним з основних факторів в досягненні своєї мети, є те, чи зможете ви дійти в її реалізації до кінця. І на цьому шляху ніяк не обійтися без системного підходу до самомотивації. Так, для досягнення короткострокових цілей можливо обмежиться пристрастю, натхненням, силою волі, але як мотивувати себе на тривалий термін? Є одне просте рішення, яке використовують успішні люди вже дуже давно. І ця техніка пов'язана із заміною стандартів.

Способи мотивації себе.

Давайте спочатку трохи теорії. Мозок будь-якої людини влаштований таким чином, що намагається пристосуватися до певної обстановки, існуючого порядку речей і потім починає активно чинити опір будь-яким змінам. Більш того, ми настільки звикаємо до певної якості свого життя, що дуже складно його як поліпшити, так і погіршити. Люди з різним рівнем доходу, часто не можуть зрозуміти, як можна прожити на низьку зарплату одних, і в той же час не можуть зрозуміти, як можна щомісяця витрачати нечувані доходи інших.

Причому саме фінансова сторона є найбільш показовою у визначенні якості життя. Нам складно визначити наскільки щаслива людина в особистому житті або які відносини у нього з дітьми, але зате легко можемо побачити на якій він їздить машині і в якому ресторані обідає.

Кожна людина, незалежно від рівня доходу і будь-яких інших обставин у своєму житті завжди бажає поліпшити те, як він живе і всіляко чинить опір будь-якому зниженню своїх життєвих стандартів. І саме це і можна використовувати для того, щоб мотивувати себе на дії. І шляхи тут є два-підвищити свої стандарти або знизити, обидва варіанти дієві, а якщо їх задіяти одночасно – то вони можуть дати вражаючий результат.

Позитивна мотивація – підвищуємо свої життєві стандарти.

Як ви вважаєте, що найсильніше впливає на наш рівень життя і доходу. Наші знання, вміння, якісь вроджені таланти, риси характеру або просто удача? Більшість психологів сходяться на думці, що найбільший вплив на те як ми себе ведемо, що робимо і в кінцевому підсумку чого досягаємо, надає наше оточення. Те з якими людьми ми спілкуємося, який у цих людей рівень доходу, як вони проводять свій час, про що вони говорять і до чого прагнуть.

Ми так влаштовані, що завжди прагнемо бути як мінімум на середньому рівні , «не гірше, ніж у інших», ось тільки рівень цих «інших» може бути абсолютно різним. Погодьтеся, якщо наші друзі – звичайні підприємці із середнім рівнем доходу в кілька тисяч доларів, а ми самі наймані співробітники з доходом в 500, то ми будемо всіма силами тягнутися до змін. Причому якщо в оточенні підприємці – то і ми, в першу чергу будемо розглядати варіанти збільшення доходу через підприємництво. І робимо ми це все несвідомо, але бажання дотягнутися до рівня свого оточення дуже сильно.

Тому якщо ви хочете збільшити свій дохід, кращий спосіб, це почати спілкуватися з більш успішними людьми. Так само саме, але з меншою ефективністю працює і метод оточення себе дорогими речами або отримання дорогих послуг, які явно вище сьогоднішнього доходу.

Для початку необхідно визначити особисто ваші асоціації, пов'язані з більшим достатком, ніж є зараз. Подумайте, що для вас було б найважливішим придбати, зробити, якби Ваш дохід виріс, припустимо, в 10 разів. Для деяких це може бути нова машина, одяг, квартира, для інших подорожі, обіди в ресторанах або ще сотні інших речей. Подумайте, що саме для вас відгукується найкраще і почніть оточувати себе цими речами, послугами, подіями. Наприклад,

  • Хочете нову шикарну машину — сходіть в автосалон де вона продається, посидьте в ній, ідеально ще й тестдрайв зробити;
  • Якщо цікавить дорогий одяг, сходіть і поміряйте її в крутий магазин;
  • Пообідайте в дорогому ресторані.

Ви самі можете придумати сотні речей, як «спробувати» той рівень свого доходу, яким ви його хочете. Те саме стосується мотивації в інших сферах. Якщо хочете схуднути, подумайте, як це може змінити ваше життя, що зможете робити, коли досягнете це і зробіть. Сходіть на пляж, одягніть коротку спідницю або придумайте щось ще. Це доставить такий дискомфорт, що бажання домогтися бажаного стане набагато вище.

Крім того, дуже важливо робити такі речі регулярно, постійно підживлювати себе, щоб відчуття не стиралися. Це здається дуже простим, але спробуйте, і ви відразу відчуйте, як бажання домагатися більшого в своєму житті зростає з кожним таким дією.

Негативна мотивація або як знизити свої стандарти для успіху.

Як показує практика, негативна мотивація буває набагато більш дієвою ніж позитивна. Приємного в ній мало, але і результати часто вище. Знизити свої життєві стандарти, якість свого життя дуже болісно для будь-якої людини і доставляє крайній діскомфот і це саме та сила, яка допоможе вам мотивувати себе на складні і тривалі дії.

Як ви вважаєте, змогли б ви прожити, якби дохід впав в 2 рази ? А в 4? Це здається неможливим? Але точно є люди, які живуть з ще меншим рівнем доходу. Поставте себе в такі рамки, щоб вам мінімально вистачало грошей на проживання. Прикиньте, скільки мінімально необхідно грошей щоб прожити. Без розваг, без надмірностей, без таксі, без алкоголю, шоколаду. Всього, що так чи інакше приносить вам задоволення, але не є критично необхідним. Якщо Вам машина потрібна для роботи, її краще залишити, якщо ж тільки для комфортного перевезення свого тіла, можна і відмовитися.

Коли ви визначите мінімальну суму необхідну для проживання, зменшіть її ще на 10%.  Після цього визначте різницю між нею та вашим поточним доходом. Поставте термін експерименту. Це може бути 3 місяці, 6 або рік. Більше 12 місяців не варто. І поставте собі умову, кожен місяць, відкладати отриману різницю між доходом і розрахованим мінімальною витратою і жити на решту грошей.

Якщо ж дохід зросте - то і витрачати можна буде більше, відкладаєте ви рівно ту суму, яку визначили спочатку. Якщо ви зважитеся на такий експеримент, то побачите на собі всю міць негативно мотивації, вона дуже дієва, результати не змусять себе довго чекати.

Схожий підхід можна виробити і для мотивації до інших дій, не пов'язаних зі збільшенням доходу.

Подвійна мотивація – подвійний ефект.

Максимально посилити своє бажання до дії в напрямку поставленої мети, можна шляхом поєднання обох видів мотивації, негативною і позитивною. Припустимо, якщо одночасно знизити свій рівень якості життя, зменшити витрати до мінімуму, але при цьому відвідувати «дорогі» місця, ходити по автосалонах з розкішними авто, магазинах, можна і в Туристичні фірми зайти, поговорити про путівки на якісь острови, і при цьому нічого не купувати, рівень внутрішнього дискомфорту виросте настільки, що енергії і мотивації вистачить щоб повалити гори.

Думаєте що це буде емоційно складно, що витримати все це здатний не кожен і взагалі, страшно все це? А та мета, яку ви хочете досягти, і при цьому не вистачає мотивації цього зробити, варто того? Якщо так, то має сенс принаймні спробувати описану техніку зміни життєвих стандартів. Вона дійсно допомагає, та Ви і самі вже це зрозуміли, залишається тільки страх зробити. Але прийняти це рішення потрібно самостійно.

Про автора: Олексій Тарасов

підприємець, засновник .ru
Алексей Тарасов
Зараз читають
Як позбутися від душевного болю? 8 ідей
Як позбутися від душевного болю? 8 ідей
Як позбутися від душевного болю і вилікувати душу? 8 різних універсальни ...
Як стати щасливим? 7 основних правил
Як стати щасливим? 7 основних правил
Як стати щасливим і що в цьому може допомогти? 7 дієвих способів знайти ...
Шкала самооцінки: низька самооцінка, занижена, адекватна, висока і завищена
Шкала самооцінки: низька самооцінка, занижена, адекватна, висока і завищена
Що таке шкала самооцінки? Що таке низька самооцінка, занижена, адекватна ...
Що робити, коли все погано? 9 відповідей
Що робити, коли все погано? 9 відповідей
Стан що робити, коли все погано, не приходить раптом. 9 простих порад, я ...
Смуток: що це таке і що робити якщо сумно??
Смуток: що це таке і що робити якщо сумно??
Що таке смуток і чому нам буває сумно? Як позбутися від смутку: кращі сп ...
Егоїст: хто це такий, як його розпізнати і чи добре їм бути??
Егоїст: хто це такий, як його розпізнати і чи добре їм бути??
Хто такий егоїст і його види. Позитивні і негативні сторони егоїстів. Як ...
Білий шум: що це таке, Чи безпечно його слухати і навіщо??
Білий шум: що це таке, Чи безпечно його слухати і навіщо??
Що таке білий шум, як виникає і які у нього є природні джерела? Для чого ...
Новое youtube видео