Назад
Імідж: що це таке? Основи іміджелогії та особистого бренду.

Навигация по разделу
имидж

Що таке імідж і з чого він складається?

Що таке імідж і його формування? Складові особистого бренду. Питання для перевірки внутрішнього іміджу.

У мережі постійно з'являються новини про те, що співачка пофарбувала волосся в рожевий колір і шокувала фанатів зміною іміджу. Але імідж-це не тільки зачіска і навіть не дорогий костюм. Це поєднання візуальний образу людини і його внутрішнього світу. У статті розповімо про давню науку іміджелогії, десяти складових цілісного образу і внутрішньої імідж-самооцінки.

Що таке імідж?

Імідж — це продуманий, стратегічно розроблений, цілеспрямовано сформований і емоційно забарвлений образ, в якому закладено безліч реальних і очікуваних характеристик. Є імідж людини, Організації, нації, фахівця, керівника, політика, території, бренду. Суть іміджу доповнюють, розкривають і пояснюють ключові поняття вигляду, стилю, сформованого уявлення, рекламної ідеї, соціального стереотипу, сприйняття, додаткової цінності.

Слово походить від англійської « Image » – « образ », але ці слова не можна вважати абсолютними синонімами. Імідж можна визначити як різновид образу, доповненого психологічними, соціологічними, економічними, маркетинговими знаннями. Якщо перефразувати імідж-це відкритий файл, з якого оточуючі усвідомлено або несвідомо зчитують загальний посил, модель поведінки, рівень доходу та інші характеристики.

Пройти тест на тип особистості

Існує кілька точок зору на проблему іміджу, які залежать від об'єкта:

 • Особистий імідж - стихійно або цілеспрямовано сформований образ, який складається в очах оточуючих.
 • Імідж людини публічних професій - необхідний атрибут ділового стилю і ділових відносин, який становить вагому частину професійного успіху.
 • Імідж організації - те, що відрізняє організацію від конкурентів, залучає потенційних покупців, утримує лояльних клієнтів, впливає на продажі.
 • Імідж політика - сформований в ЗМІ образ, який відображає деякі сторони особистості і в сконцентрованій формі представляє громадськості сутність політика.
 • Імідж бренду - образ продукту в свідомості споживача, який виникає при згадці торгової марки.
 • Імідж нації - багатогранне поняття, яке об'єднує історичну та культурну спадщину, державну устрій, етнічну ідентичність.

Свій імідж, побудований на стереотипах , є у кожної нації. Так, вважається, що німці люблять точність, євреї – гроші, англійці – традиції, а французи – моду.

Що таке іміджелогія?

Іміджелогія — наука про формування іміджу, покликана допомогти справити саме те враження, яке планувалося. Іміджелогія сформувалася в західному співтоваристві в 60-х роках XX століття, в російськомовному просторі з'явилася на 20 років пізніше. Спочатку займалася створенням образів політиків, пізніше в науці виділилися напрямки особистої, педагогічної, медичної, управлінської, кадрової, корпоративної, юридичної іміджелогії.

Хоча іміджелогія сформувалася відносно недавно, основні елементи стилю і особистого образу з'явилися ще в Стародавньому Єгипті . Образ фараона поєднував характеристики людини і божества, тісно зв'язувався з іміджем держави. Вигляд фараона уособлював всемогутність верховного керівника, а пізніше став прообразом державного управління. Ця практика перейшла в країни Месопотамії, Стародавнього Китаю, Стародавньої Персії.

В Стародавньому Римі та Стародавній Греції більше уваги приділялося іміджу держави. Пізніше в Середньовічній Європі до образу правителя додався релігійний і світський аспект. До лицарям або дворянам висувалися підвищені вимоги: вони повинні були вміти читати вірші, віртуозно володіти мечем, триматися в сідлі, служити своєму панові. в епоху Відродження значимість красивого образу почали розуміти звичайні люди. Формується репутація родин, окремих дворів, робочих династій.

В Новий час з розвитком виробництва загальний імідж особистості роздвоївся на зовнішній і внутрішній. З одного боку людина повинна була вписатися в суспільство, з іншого – розвивати свої внутрішні якості. В Росії особистий імідж став головною складовою комерсанта. Сформувався зовнішній образ купця (борода, солідність, фізична сила) і його внутрішній вигляд (чесність, порядність, вірність слову). Коли паперових договорів ще не існувало «слово купця» при укладанні угод мало велику силу.

Сьогодні багатоступеневу стратегію побудови особистого бренду розробляють політики, актори, телевізійні ведучі, бізнесмени, блогери.

Структура особистого бренду.

Є думка, що особистий імідж полягає тільки в зовнішньому вигляді. Це правда, але лише частково. Особистий бренд-поняття більш об'ємне, яке включає:

 1. Зовнішній вигляд : макіяж, зачіска, стиль в одязі, вміння поєднувати фактури, відсутність зайвих деталей, надмірного прикрашення.
 2. Здоров'я: енергійність і бадьорість уособлюють успішного бізнесмена, а понурий або виснажений вигляд викликає бажання пожаліти.
 3. Відповідність стандартам і стереотипам: пропорції особи, тип фігури, гендерні відмінності – те, наскільки людина відповідає еталонному образу свого часу.
 4. Манери : вербальне та невербальне спілкування , яка проявляється в грамотній мові, міміці, жестах, ході, поставі, почерку.
 5. Професійні якості : Професія, освіта, місце роботи, фінансовий статус, бізнес-оточення.
 6. Репутація : Добра (або не дуже) слава, стійка думка соціуму на підставі чітких критеріїв.
 7. Походження : родові особливості, національність, раса повинні бути коректно відображені і підкреслені в особистому бренді.
 8. Неординарність : створений образ вимагає корекції, інакше він буде занадто прісним або одноманітним.
 9. Сексапільність або харизма: це особиста чарівність, природний магнетизм, вміння поділитися позитивною енергією, «запалити» оточуючих.
 10. Психологічна складова : інтелігентність , моральна позиція, моральні якості, внутрішня впевненість у собі .

Публічний або зовнішній імідж, який зчитують оточуючі – це важливо. Але набагато більш важлива річ внутрішній імідж-те, що кожен думає про самого себе. Тобто особистий бренд починається з внутрішньої сутності, яка відбивається на зовнішності і поведінці.

Пройти тест на впевненість у собі

Внутрішній імідж.

Думки про себе можуть не збігатися з думкою оточуючих і люди часто концентруються на недоліках, які іншим просто не видно. Від того, наскільки ми любимо свої ноги, шию, груди, залежить наша хода, постава. Від того, наскільки ми впевнені в своїх силах, якостях, здібностях залежить самооцінка. А самооцінка-фундамент особистого бренду.

Робота над самооцінкою - одна з найскладніших і тривалих. Для першого тестування можна задати собі 5 питань. Щоб отримати результат досить бути чесним з самим собою.

Отже, почнемо:

 1. Я вмію приймати допомогу інших?

Іноді мужність попросити і прийняти допомогу інших – критерій не слабкості, а високої самооцінки.

 1. Чого у мене в житті більше: везіння або невезіння?

Іноді через внутрішні установки ми несвідомо саботуємо обставини, які обіцяють успіх.

 1. Я часто розумію, що нікому не потрібен(на)?

Іноді відчуття непотрібності виникає через інтроверсії або невміння налагодити соціальні контакти.

 1. Що я думаю про свої сильні сторони?

Іноді нам простіше похвалити кого завгодно, ніж написати список своїх сильних якостей або талантів, якими ми могли б пишатися.

 1. Я впевнений (на), що в майбутньому зможу досягти більшого?

Іноді межі своїх можливостей задають «голоси в нашій голові», які належать батькам, вчителям, друзям, керівнику, але не нам самим.

І ще одна порада від психолога: вимкніть музику, комп'ютер, телевізор, телефон, пройдіть тест в тиші. Іноді цього достатньо, щоб по душам поговорити з внутрішнім «я».

Висновки :

 • Імідж – один з головних інструментів просування людини, продукту або організації на ринку.
 • Іміджелогія – наука про побудову цілісного образу. Іміджмейкер-стиліст-психолог, який розробляє стратегію образу.
 • Внутрішній образ можна визначити і правильно оцінити за зовнішнім виглядом людини. І навпаки.

Пройти тест на самооцінку

Зараз читають
Як навчитися любити себе? 6 головних кроків
Як навчитися любити себе? 6 головних кроків
Як навчитися любити себе, забути про комплекси і почати повноцінно жити? ...
Біхевіоризм: що це таке, необіхевіоризм і соціобіхевіоризм
Біхевіоризм: що це таке, необіхевіоризм і соціобіхевіоризм
Що таке біхевіоризм, звідки він походить і що вивчає? Як допомагає дослі ...
Як закохати в себе жінку? Психологія і фізіологія процесу
Як закохати в себе жінку? Психологія і фізіологія процесу
Як закохати в себе жінку за допомогою всебічного підходу? Які психологіч ...
Мораль: що це таке, моральні принципи і моральність.
Мораль: що це таке, моральні принципи і моральність.
Що таке мораль? Чому вона буває внутрішньої і соціальної? Моральний прин ...
Толерантність: що це таке, її історія і навіщо вона потрібна??
Толерантність: що це таке, її історія і навіщо вона потрібна??
Що таке толерантність? Які є відмінності її визначення в різних словника ...
Рефлексія: що це таке, походження та визначення.
Рефлексія: що це таке, походження та визначення.
Що таке рефлексія як філософське, теологічне, наукове та психологічне яв ...
Мандраж: що це таке і 7 порад як з ним впорається??
Мандраж: що це таке і 7 порад як з ним впорається??
Що таке мандраж і коли він виникає? 7 отлтічних порад, які допоможуть вп ...
Новое youtube видео