Назад
Синдром жертви-хто найчастіше страждає і що з цим робити??

Навигация по разделу
синдром жертвы

Хто найчастіше страждає від синдрому жертви і що з цим робити

складно уявити людину, яка хоче опинитися в позиції жертви. Що таке синдром жертви, хто від нього страждає і що з ним робити? Розповідає нумеролог Ольга Перцева

Складно уявити людину, яка хоче опинитися в позиції жертви. Але в реальності досить велика кількість людей живуть в такому стані і навіть не помічають. НеНумеролог, психолог і автор методу статистичного психоаналізу Ольга Перцева допоможе знайти причини, наслідки і способи вирішення даної проблеми.

Що таке синдром жертви?

Синдром жертви — це не захворювання, а риса особистості, причому штучно вирощена людиною або його оточенням. Стан, коли людина відчуває себе жертвою людей і різних життєвих обставин. Синдром жертви безпосередньо впливає на поведінку індивіда, внаслідок чого посилюються психологічні проблеми і погіршується здоров'я. В останні роки почастішали звернення людей, які бажають позбутися синдрому. Ми з командою провели безліч консультацій і точно знаємо, що з цим робити і як позбутися нескінченних звинувачень і негативу, але про це трохи пізніше.

У психоматриці ми бачимо ризик розвитку синдрому жертви відразу за кількома показниками. Але це далеко не все, на що варто звертати увагу. У Ненумерології ми також аналізуємо, чи сприяє розвитку даного синдрому оточення людини-з цією метою розглядаються психоматриці батьків або партнерів.

Основні симптоми

У нашому житті відбуваються різні ситуації, і кожен з нас дійсно може виявитися жертвою, але це не означає, що ми будемо страждати від синдрому. Існує кілька основних ознак даного стану. Наявність тільки одного з них у вас-ще не є небезпечним, але поєднання декількох говорить про те, що варто подивитися на свою поведінку з боку.

 1. Відсутність почуття відповідальності за свої вчинки: що б не сталося у Вашому житті — ви ніколи не буваєте винні. Така позиція властива людям з показником «борг» — 8/порожній в психоматриці.
 2. Почуття жалю до себе: ваші невдачі завжди викликають співчуття до себе, але ніколи не сприймаються як випадкові випадки чи невирішені проблеми.
 3. Позиція обвинувачення: тісно пов'язана з попередніми пунктами.
 4. Фокус на негативі: неприємні і складні ситуації постійно відбуваються в різних сферах нашого життя, але також відбуваються і позитивні події. Жертва завжди робить акцент на негативі, щоб отримати увагу. Такі прояви властиві людям, у яких в матриці сектор «інтерес» містить цифру 3 або порожній.
 5. Безпорадність: знаючи про проблему, ми зазвичай намагаємося її вирішити, але тільки не в даному стані. У ці моменти жертва відчуває біль і концентрується тільки на ній.
 6. Сепарація з проблемою: немає взаємозв'язку між дією і негативним наслідком.
 7. Засудження самого себе: нещиріше, більше схоже на ниття, але ніяк не пошук причин і способів вирішення ситуації.

Синдром жертви в житті

Основний показник, що сприяє розвитку стану жертви — це низька ініціативність. Мовою статистичного психоаналізу за ініціативність відповідає показник "Сім'я" - 1/2/3 / порожній. На практиці це виглядає як режим» вічного " очікування та ігнорування можливостей.

Для самої людини такий стан речей пояснюється досить просто: йому не пощастило, він народився в бідній родині, не отримав належної освіти, не талановитий, не щасливий і так по колу.

Помилка позиції полягає в тому, що:

 • Не всі діти багатих батьків успішні;
 • Удача-відносне поняття і залежить виключно від вашого світосприйняття;
 • Талант вимагає розвитку і тренування.

Але розуміння таких базових принципів властиво людині, яка готова брати відповідальність за своє життя. Жертва, як ми пам'ятаємо, ні за що відповідальності не несе.

Поділюся особистою історією, пов'язаною з синдромом. Мій сектор "Сім'я" містить цифру 3, що властиво жертві. Раніше я перебувала в постійному очікуванні уваги і любові до себе, при цьому не роблячи ніяких дій. Моя позиція викликала конфлікти в першому шлюбі і в стосунках з мамою. Все життя Мені могло б не вистачати уваги, якби не робота над собою.

Але коли жертва починає займатися публічною діяльністю, має можливість щось створювати, то відсутню увагу заповнюється. Задоволення потреби через власні досягнення вважається найправильнішою тактикою, тому що тільки близькі і друзі не зможуть здійснити запит на нескінченну увагу. Якщо не відбувається самоактуалізації людини, то позбутися від синдрому буде дуже складно.

Посилює позицію очікування, а не провокує спробу вирішити проблему, постійна потреба у підтримці та схваленні. За це в матриці відповідає низький «Темперамент» — 1/2/порожній і показник «інтерес» — 3/порожній.

Ви перебуваєте в положенні жертви, якщо:

 • Перманентно очікуєте, щоб вас пожаліли, заспокоїли;
 • Активно шукаєте увагу будь-якими способами;
 • Сподіваєтеся, що за вас все зроблять;
 • Чекаєте обіцянок, що ситуація налагодиться без ваших дій.

В результаті проблема залишається, а ситуація не вирішується.

Чому вигідно бути жертвою?

Отримання допомоги = УВАГА, Для деяких людей це важливий елемент їх самооцінки. До того ж, коли ви бездієте, а проблема вирішується чужими руками, створюється звичка, що так і треба діяти. А вірніше, не діяти надалі.

Жертва готова на все заради уваги. Загалом, ми всі боремося за увагу, яка підвищує наші шанси на виживання та безпеку. З людиною, що страждає синдромом жертви, неможливо побудувати здорові відносини. На роботі він не бере відповідальність, тим самим налаштовуючи колектив проти себе. У відносинах всі помилки і промахи зараховуються тільки одній стороні, тобто винен завжди партнер жертви, довго терпіти такий стан речей неможливо.

Що робити якщо ви жертва?

Щастя людина відчуває в той момент, коли зміг подолати труднощі. Відмовтеся від позиції жертви і безпорадності. Навчіться брати відповідальності за свої слова і вчинки. І ви зможете стати щасливим! Це великий пласт роботи. З подібними проблемами я вчу боротися своїх учнів в школі статистичного психоаналізу. Повірте, з цієї позиції можна і потрібно вийти. Так буде краще всім.

Якщо ваш друг або родич страждає від синдрому жертви, то ваше завдання створити необхідне середовище. Можливо жорстку, але зате таку, в якій він буде змушений діяти самостійно. Якщо в якості пацієнта ви самі у себе, то рекомендую для початку озирнутися навколо. У успішних людей теж бувають труднощі. Подивіться, як вони з ними справляються. Ви можете працювати через свідомість, особисті установки і прийняття реальності.

Отримуйте овації через активні дії з позитивним ефектом: виступайте, показуйте свої досягнення. Будьте на виду у своїй діяльності, провокуйте інших на увагу до себе, не чекайте випадку. Розуміння своєї зниженої ініціативи, внутрішнього іпохондрика-складний процес. Якщо ви не можете впоратися самостійно, то скористайтеся допомогою фахівця.
І на завершення теми, хочу порекомендувати вам книгу Віктора Франкла» людина в пошуках сенсу", яка показує, як по-справжньому Малі наші щоденні труднощі і що наша позиція — завжди наш вибір. Вибирайте здорову позицію, і буде вам щастя і гармонія!

Зараз читають
Хронічна втома: що це таке, її причини і як боротися??
Хронічна втома: що це таке, її причини і як боротися??
Що таке хронічна втома і як вона проявляється? Які причини такого стану ...
Тренінг особистісного зростання: що це таке і як вибрати??
Тренінг особистісного зростання: що це таке і як вибрати??
Що таке тренінг особистісного зростання і чому це пошуки власної мотивац ...
Швидкочитання: що це таке і як навчиться??
Швидкочитання: що це таке і як навчиться??
Що таке швидкочитання і чи ефективно воно? Як швидко читати книги, витяг ...
Знайомство з чоловіком: 10 головних помилок
Знайомство з чоловіком: 10 головних помилок
Яких помилок краще уникати, щоб знайомство з чоловіком виявилося успішни ...
Як зацікавити хлопця? 7 необхідних умов
Як зацікавити хлопця? 7 необхідних умов
Як зробити перший крок і зацікавити хлопця? Які є психологічні хитрощі? ...
Самосаботаж або чому ми не хочемо робити те, що важливо
Самосаботаж або чому ми не хочемо робити те, що важливо
Всі ми час від часу стикаємося з проблемою самосаботажа, коли знаємо, що ...
Білий шум: що це таке, Чи безпечно його слухати і навіщо??
Білий шум: що це таке, Чи безпечно його слухати і навіщо??
Що таке білий шум, як виникає і які у нього є природні джерела? Для чого ...
Новое youtube видео