Назад
Пофігізм: що це таке і 3 способи стати реальним пофігістом??

Навигация по разделу
пофигизм

Що таке пофігізм і які бувають пофігісти?

Що таке пофігізм і чому це поняття вважають негативним? Які види пофігіза бувають і чи всі вони Він такі погані як здаються? 3 способи, як стати пофігістом

Часто так буває, що певне поняття асоціюється з чимось поганим, але насправді допомагає. Наприклад, пофігізм, який розцінюється, як байдужість до подій, що відбуваються і людям. Багато хто впевнений, що пофігістом бути погано. Вони застосовують це слово лише в негативному контексті, коли хочуть когось засудити. Потрібно розібратися в цьому питанні?

Чи дійсно пофігізм-погана якість? Чи слід уникати спілкування з такими людьми? А може, навпаки, простіше ставитися до життя-це талант? Можливо, кожному необхідно навчитися цій навичці? Чи Легко змінити звичку приймати все близько до серця на вміння не морочитися? Чи потрібно це робити? Якщо не пофіг, пропонуємо прочитати статтю.

Що таке пофігізм?

Пофігізм — це байдуже, байдуже ставлення людини до подій, що відбуваються і іншим людям. При всій грубості формулювання, пофігізм не настільки огидний і навіть може бути дуже корисним. Все залежить від ступеня його прояву. Розберемося на простих прикладах. Припустимо, людина йде по місту і бачить, як комусь із перехожих стало погано. Він єдиний, хто може допомогти, але йому пофіг і він проходить повз. В цьому випадку пофігізм, безумовно, негативне явище і не повинен зустрічатися в суспільстві.

Пройти тест на характер людини

Тепер уявімо іншу ситуацію. Хлопець несподівано кидає дівчину, у якої розвивається депресія , буквально вибиваючи її з колії. Все валиться з рук, з рідними починаються сварки, успішність в університеті падає, а на підробіток навіть не хочеться ходити. Якщо додати трохи більше пофігізму і байдужості, то вона набагато швидше приведе себе в порядок і зустріне іншого партнера. Відносини-взагалі та сфера, де здоровий пофігізм необхідний. Йдеться не про байдужість, а вміння не роздувати з мухи слона.

Якщо люди навчаться трохи спокійніше ставиться до певних моментів і подій, буде менше ревнощі - однією з основних причин сварок і скандалів. В цьому плані пофігісти – досить вдалі партнери. Знову ж таки, мова йде про нормальний прояві, коли людині важливий партнер, просто він не починає конфлікт на рівному місці. Надмірна увага втомлює, тому завжди має бути певний особистий простір.

Крім міжособистісного спілкування і побутової сфери, пофігістам легше будувати кар'єру і реалізовуватися в суспільстві. Наскільки б хорошим не був трудовий колектив і керівники, все-одно періодично виникають приводи для образ і непорозуміння. Якщо людина дуже вразливий, кожна дрібниця здатна вивести його з себе. Звідси виникають скандали, ворожнеча і навіть звільнення. Якщо включити пофігізм, можна спокійно просуватися по кар'єрних сходах, не звертаючи уваги на періодичні нюанси. Такий співробітник і пропрацює довше, і посаду займе вище.

Користь пофігізму

Прості приклади показали всю красу цієї якості особистості. Про користь пофігізму говорять багато мотиваційні оратори і письменники. Наприклад, Марк Менсон у книзі «тонке мистецтво пофігізму» не без іронії пояснює секрети цієї навички. Головна думка цієї книги-забий, не парся, живи простіше, і тоді все вийде.

Це досить сміливе твердження, враховуючи тенденції соціуму. Людей вчать ставати високоефективними, продуктивно використовувати кожну секунду, формувати амбітні цілі і за всяку ціну досягати їх. У гонці за успіхом багато людей заробляють депресію, безсоння та стрес.

Вміння ставитися до невдач і складнощів з часткою пофігізму полегшує життя людини , допомагає уникнути емоційного вигорання , не вплутуватися в безглузду гонку і мишачу метушню. Саме збереження душевного спокою і рівноваги – головні «бонуси» пофігізму, які змушують уважно поставитися до цього навику і навіть розвивати його цілеспрямовано.

Пройти тест на емоційний інтелект EQ

Шкода пофігізму

Крім позитивних моментів, пофігізм може зіграти злий жарт з людиною, яка його практикує. Адже інертність і пасивність, які часто йдуть по п'ятах за цим навиком, нічого хорошого людині не принесуть. Світ любить ініціативних людей, які активно його завойовують. Коли пофігізм допомагає справлятися з невдачами, він стовідсотково корисний.

Якщо ж через нього людина упускає можливість розвиватися і реалізовуватися, то про яку користь, тоді може йти мова? Це очевидно і обговоренню не підлягає. Все залежить від ступеня пофігізму і його доречності в тій чи іншій конкретній ситуації. Градація цієї якості може бути дуже різноманітною, про що зараз і поговоримо.

Види пофігізму

У легкій формі він дуже корисний і необхідний будь-якій людині . Це здоровий або раціональний пофігізм, який тільки додає сил і енергії. У запущеній стадії, коли через свою лінь і байдуже ставлення до життя людина починає деградувати , мова йде про патологічний пофігізм, від якого слід позбавлятися.

Багато що залежить від темпераменту і типу особистості, які визначаються швидкістю протікання психічних процесів. Флегматики набагато стриманіше від природи, ніж холерик і . Сангвінікам простіше висміяти ситуацію, відпустити її і перестати хвилюватися, а ось меланхоліки довго займаються копанням в собі і не можуть перестати турбуватися.  Але вони здатні навчитися більш легкому відношенню до життя.

Пройти тест на темперамент

У контексті цього правильно стверджувати, що буває природний і набутий пофігізм . У першому випадку, навик з'являється з народження і людина задіє його підсвідомо. По-другому випадку, це вміння виробляється з віком у відповідь на отриманий досвід. Меланхолік або холерик розуміють, що їм необхідно менше нервувати і цілеспрямовано пробують змінити свій характер , що дуже складно, але здійсненно.

Ще можна говорити про справжній і показний пофігізм. Якщо людина в присутності інших людей поводиться також, як і наодинці з собою, не сильно парячись з приводу будь-якої дрібниці, це справжній пофігізм. Коли хтось в соціумі намагається бути холоднокровним і стриманим, а потім, повернувшись додому, ридає в подушку, б'є посуд і кусає себе за лікті, він грає на публіку.

Всю суть показного пофігізму добре ілюструє наступний анекдот. "Три друга домовилися, що не будуть піднімати гроші, які їм попадуться по дорозі. Вони твердо вирішили стати пофігістами. Тільки вийшли на вулицю, дивляться лежить десятка. Перший зі словами» так мені все одно", проходить повз. Далі знаходять сотню. Другий вимовляє» мені це не цікаво " і переступає через банкноту. Повертають за кут і бачать тисячу. Третій моментально піднімає її. Друзі обурюються» ми ж домовлялися«, на що він відповідає» Та пофіг, про що ми домовлялися»і запихає гроші собі в кишеню".

Жарти жартами, але іноді людям вигідно прикидатися іншими , вживаючись в більш відповідну роль. Якщо це приносить користь, то нехай так і роблять. Головне пам'ятати, що пригнічені емоції накопичуються і рано чи пізно такий «пофігіст» вибухає подібно вулкану. Іноді корисно давати вихід негативу, формуючи репутацію темпераментної людини, ніж справити враження психа, який не вміє стримувати весь шквал емоцій. Всього повинно бути в міру.

Як стати пофігістом?

Будь-який навик піддається розвитку. Пофігізм-не виняток. Особистість формується завдяки взаємодії внутрішніх і зовнішніх факторів. До перших відносяться власний світогляд і психологія, до других – оточення. Значить, щоб змінити своє ставлення до світу, необхідно попрацювати над кожним компонентом.

1. Оточити себе спокійними людьми

Складно знайти душевну рівновагу, коли все навколо шумлять і метушаться. Якщо людина вирішила стати пофігістом, бажано спілкуватися з такими ж людьми. Це не означає, що потрібно позбавлятися від інших. Просто бажано змістити акцент уваги на більш спокійних і врівноважених. Тоді набагато простіше буде самому стати подібним.

Пройти тест на стрес

2. Вивчити питання пофігізму

Часто незнання породжує нерозуміння та неприйняття. Якщо людина думає, що якийсь навик йому не потрібен, він і не буде його освоювати. Перш ніж братися за розвиток пофігізму, необхідно перейнятися цією ідеєю, зрозуміти всі переваги. Можна прочитати озвучену раніше книгу Марка Менсона і зробити висновки.

3. Застосувати афірмації

Людина досить легко піддається самонавіюванню. афірмації - один з найкращих інструментів для цього. Якщо щодня вселяти самому собі думку, що «я пофігіст», то можна в це повірити. Головне, щоб не було, як в історії про дівчину, «якій було на всіх пофіг і вона намагалася зробити так, щоб кожен про це дізнався». Такий навик має на увазі спокій і відсутність зайвих рухів. Людина повинна, в першу чергу, змінити свій образ мислення і стиль життя , а не грати на публіку.

Якщо комусь не вистачає пофігізму, то допоможе тільки практика. Наприклад, можна визначити, в які саме моменти необхідно зберігати душевний спокій. Припустимо, поширена причина – сварки з колегами. Якщо вони відбуваються досить часто, то можна спрогнозувати їх початок в майбутньому. Коли людина підготовлена, значить він озброєний. Необхідно проаналізувати свою поведінку під час таких ситуацій і продумати більш відповідну стратегію.

Можна уявити на місці себе іншу людину, у якого з пофігізмом все в порядку. як він поведе себе ? Що зробить або скаже? Як буде реагувати на опонентів? Необхідно перейняти його манеру спілкування і спробувати відтворити самому. Бажано не допускати "точки кипіння", подумки заспокоюючи себе. Поступово виробиться новий сценарій поведінки, який з кожним разом буде даватися все легше. Навіть меланхолік або холерик можуть відчути користь від пофігізму, якщо почнуть його практикувати при першому ж зручному випадку.

Незважаючи на грубу назву, пофігізм приносить користь. Розвивати його не так легко, але можна. Головне - частіше практикуватися. Від нервової системи залежить самопочуття людини, його настрій і працездатність. Так що, не нервувати через дрібниці – рішення правильне. Але завжди треба залишатися людиною і не плутати холоднокровність з безсердечністю. Тоді світ стане набагато спокійніше і добрішим, перш за все, для такої людини.

Пройти тест на тип особистості

Зараз читають
Че робити з цим життям? 7 різних шляхів для розвитку
Че робити з цим життям? 7 різних шляхів для розвитку
Че робити зі своїм життям, якщо здається що все не так? Як вийти з цього ...
Самореалізація особистості: що це таке і які види бувають??
Самореалізація особистості: що це таке і які види бувають??
Що таке самореалізація людини і які є її види? Які основні ознаки, за як ...
Психологічний портрет: що це таке і з чого складається??
Психологічний портрет: що це таке і з чого складається??
Що таке психологічний портрет і які пункти обов'язково включає в себе? В ...
Ніжні слова і як їх говорити коханим: + 40 прикладів
Ніжні слова і як їх говорити коханим: + 40 прикладів
Як говорити ніжні слова правильно? Чи однакові вони для чоловіків і жіно ...
Кращий спосіб як мотивувати себе просто
Кращий спосіб як мотивувати себе просто
Як мотивувати себе на досягнення своїх цілей, особливо довгострокових. А ...
Садист: хто це такий, причини агресії і як протистояти??
Садист: хто це такий, причини агресії і як протистояти??
Хто такий садист і як розпізнати побутового садиста? Як справлятися зі с ...
Когнітивний дисонанс: що це таке і в чому його причина??
Когнітивний дисонанс: що це таке і в чому його причина??
Що таке когнітивний дисонанс і як наш мозок зменшує психологічну напругу ...
Новое youtube видео