Назад
Самосаботаж або чому ми не хочемо робити те, що важливо

Навигация по разделу
самосаботаж

Самосаботаж або чому ми не хочемо робити те, що важливо?

Всі ми час від часу стикаємося з проблемою самосаботажу, коли знаємо, що важливо робити, але не робимо. А певна частина людей живе так все своє життя

Ми всі час від часу стикаємося з цією проблемою, коли знаємо, що важливо робити, але не хочемо цього робити. А певна частина людей живе так все своє життя, постійно знаходячи виправдання своїй бездіяльності в зовнішньому світі. Так чому ж бажання залишити все як є і відкласти виконання якихось дій на потім буває таким сильним, що ми йому піддаємося, незважаючи на те, що точно знаємо наскільки для нас це важливо і потрібно? Проти нас в цей момент грає цілий ряд факторів, розглянемо їх по порядку.

Що таке самосаботаж?

Давайте відразу визначимо, саме розуміння «важливості» дії, можливо тільки тоді, коли у нас немає бажання його робити. Якщо ми щось робити хочемо або отримуємо від цього задоволення, то нам немає необхідності привласнювати якийсь статус важливості для будь-якого нашого дії. Саме поняття, що щось важливо або необхідно зробити, людина застосовує тільки для того, щоб підвищити значимість для себе цієї дії, для того щоб його зробити. І їх можна умовно розділити на рутинні дії і нові, які призводять до виходу із зони комфорту.

Рутинні дії, зберігаючи статус-кво.

Всі дії, які ми здійснюємо або тільки хочемо зробити, наш мозок оцінює по величезній кількості параметрів. І саме те, яке рішення наш мозок прийме в результаті аналізу всіх цих параметрів і буде визначати, наскільки у нас буде бажання або, скажімо так, мотивація робити щось. І що б ми не думали з приводу своєї «сили волі», «залізно» прийнятого рішення або поставленої надихає мети — для нашого мозку на першому місці, все одно, є безпека.

І це нормально в більшості випадків нашого життя, адже саме ця особливість дозволяє нам виживати і дуже швидко пристосовуватися до мінливих умов. Але в той же час, якщо мозок впевнений, що ми знаходимося в комфортних умовах і безпечному середовищі, він буде робити все, щоб зберегти status quo.

Відповідно, всьому тому, що підтримує нас в поточній комфортній атмосфері , присвоюється статус дуже важливого, навіть якщо нам і не хочеться цього робити. Найпростішим прикладом тут може виступати нелюбима робота, яку ми робимо з кожним днем, для того щоб заробити гроші на своє існування. Важливість цих дій вкрай висока, хоча бажання їх виконувати вкрай низьке.

Найчастіше і сама важливість, і необхідність таких рутинних дій є помилковою, або принаймні, сильно завищеною, але зверніть увагу на те, що так як наш мозок визнав високу значимість їх, ми їх робимо практично на автоматі, змушуючи себе кожен день.

Нові дії або боляче зараз, добре потім.

Але крім рутинних, є ще одні дії, яким ми присвоюємо особливу важливість. Це дії-виклики. Щось таке, що ми зазвичай не робимо, але з якихось причин вважаємо, що вони можуть поліпшити наше життя. І тут ситуація складається в точності навпаки.

У більшості випадків, всі ми прекрасно знаємо, що нам слід було б зробити , щоб змінити своє життя на краще. При цьому ось так «прекрасно знати» ми можемо дуже довгий час, якщо не все життя, адже зважитися зробити щось нове або по-новому дуже складно, навіть якщо ми і визнаємо високу важливість таких дій.

Такі дії, які можуть так чи інакше вплинути на перебіг нашого звичайного життя, мозок завжди сприймає дуже насторожено. І не дивлячись на те, що в подальшому такі дії можуть привести до поліпшення нашого рівня життя, безпеки, комфорту і ми можемо це дуже чітко розуміти, зробити таку дію-виклик може бути дуже болісно. Причому "біль зараз«, практично завжди пересилює»добре потім". Більш того, невелика біль зараз в більшості випадків також пересилює бажання уникнути «великий біль» потім.

Наприклад , калорійна їжа для людей із зайвою вагою. Невелика біль від відмови з'їсти якусь шкідливу, але смачну їжу зараз, в 99,9% випадків перемагає навіть тоді, коли людина впевнена, що в майбутньому це 100% принесе ще більший біль в особі зайвої ваги, хвороб, пов'язаних з цим, ставленням інших людей до товстунам і так далі. Якщо підкоритися своєму мозку, йти на поводі у своїх миттєвих бажань, то «біль зараз» перемагає завжди, дбайливо охороняючи поточний стан нашого життя.

Так як новими діями ми розсовуємо наші рамки зони комфорту, наш мозок завжди буде цьому противиться, адже немає 100% гарантії успіху.

Боязнь невдачі — головне виправдання нічого не роблення.

Ми можемо це заперечувати, говорити, що це не важливо, що ми готові до невдач, що це просто ще один досвід, який все одно принесе користь, що наступного разу ми будемо розумнішими, знаючи, як і що не потрібно робити. І це все дійсно так, але це не скасовує того, що ми завжди будемо пристрасно бажати уникнути невдач і поразок.

Якщо ж страх опинитися в програші починає домінувати в житті людини , то це викликає загострену невпевненість в собі, своїх силах, своїх можливостях в принципі домогтися чогось. Про таких людей кажуть, що вони здалися, забили на своє життя, адже вони прийняли для себе рішення навіть не намагатися щось поміняти. І якщо постійно відмовляти собі в можливості зробити щось по-новому, спробувати щось змінити, кінець завжди буде саме цей.

Навпаки, постійно розширюючи свою зону комфорту, навіть якщо це призводить до помилок зараз, ми в цілому виграємо в нашому житті. Саме цей навик часто і є основним для досягнення успіху, отримувати задоволення від подолання свого страху помилки і рухатися вперед не дивлячись ні на що.

Такі звички, навички можна виробляти роками, займаючись особистісним зростанням, саморозвитком, читаючи просувають книги, можна і найняти собі коуча. Але є ще один, начебто простий, але дуже дієвий метод мотивувати себе на виконання важливих дій і рухати вперед не дивлячись ні на що.

Середовище є важливим фактором успіху в житті.

Наше майбутнє це не тільки те, що ми робимо зараз, але і те, з ким ми зараз. Наше оточення, ті люди, з якими ми спілкуємося, ті речі, якими ми себе оточуємо, формують наше життя набагато більше, ніж можна собі уявити.

Адже якщо близькі, друзі на будь-які наші розмови про те, що треба спробувати допустимо зайнятися бізнесом, або спортом, кинути палити або ще що завгодно, що може змінити наше життя, кажуть, що у тебе нічого не вийде, в країні криза, всі люди козли, нікому не можна вірити, себе не пересилиш. Знайти виправдання своєму нічого не робленню можна завжди. І якщо оточення токсичне, то воно, рано чи пізно, переконає нас у своїй правоті. Адже невдачі будуть, і з таким оточенням ці поразки будуть служити черговими підтвердженнями їх поглядам на життя.

Навпроти , якщо оточення просуває, якщо це люди які діють, роблять помилки, вчаться на них і продовжують діяти далі, то на будь-які наші розмови про те, як нам важко, як не хочеться щось робити, будуть підштовхувати нас на дії. Згадайте 5 людей, які вас найбільше надихають, і подумайте над тим, що було б, якби вони були вашими друзями і підтримували вас. Це відразу дасть розуміння того, що може зробити оточення.

Якщо ви ще думаєте, що робити, щоб важливі рішення у своєму житті виконувати, щоб діяти не зупиняючись, то спробуйте знайти інших людей, які зараз хочуть того ж. Їм Ви так само само необхідні, як і вони вам. Підтримуючи один одного, у вас більше ніколи не стане питання, чому ми не хочемо і не робимо те, що для нас важливо.

Про автора: Олексій Тарасов

підприємець, засновник .ru
Алексей Тарасов
Зараз читають
У чому щастя людини полягає і чи є у нього секрети??
У чому щастя людини полягає і чи є у нього секрети??
У чому щастя? 8 дивовижних досліджень і 6 секретів щасливого життя, про ...
Енергія людини: що це таке і як її підвищити??
Енергія людини: що це таке і як її підвищити??
Що таке енергія людини? 5 ефективних прийомів, як підвищити життєву енер ...
Як навчитися розслаблятися: 7 простих способів
Як навчитися розслаблятися: 7 простих способів
Як навчитися розслаблятися з користю? 7 ефективних прийомів розслаблення ...
Самопізнання: що це таке і з чого його почати??
Самопізнання: що це таке і з чого його почати??
Що таке самопізнання і які є етапи? Чек-лист з 44 питань для вивчення се ...
Перебільшувати: що це означає І як правильно робити??
Перебільшувати: що це означає І як правильно робити??
Що значить перебільшувати і чому це є навмисним спотворенням дійсності? ...
Білий шум: що це таке, Чи безпечно його слухати і навіщо??
Білий шум: що це таке, Чи безпечно його слухати і навіщо??
Що таке білий шум, як виникає і які у нього є природні джерела? Для чого ...
Чоловіча і жіноча сексуальність: що це таке і в чому відмінність
Чоловіча і жіноча сексуальність: що це таке і в чому відмінність
Що таке сексуальність людини і як вона проявляється в його поведінці і з ...
Новое youtube видео