Назад
Як не втратити себе в сучасному світі

Навигация по разделу
не потерять себя

Як не втратити себе в сучасному світі

Ви не просто отримаєте однозначну відповідь, ви самі побачите в яких секторах життя у вас успіхи, а в яких, можливо ви відходите від своїх головних цілей

Питання як не втратити себе спливає останнім часом все частіше і частіше. Здавалося б, що це питання стає актуальним тільки зараз, в сучасному світі, але це не зовсім так. Вже багато століть, якщо не тисячоліття, люди, коли у них з'являється вільний від роботи час починають задаватися цим питанням.

Адже якщо людина працює на фізичній роботі, намагаючись прогодувати себе, сім'ю, хоч якось облаштувати комфортне життя, то йому не до глибоких життєвих питань, саме тому раніше такі питання цікавили тільки багатих людей з великою кількістю вільного часу.

Що таке &171; не втратити себе&187;?

Так що ж має на увазі людина, коли замислюється над питанням як не втратити себе. Справа в тому, що це так званий питання обманка, за ним завжди стоїть інше питання, яке людина часто боїться озвучити навіть самому собі. Адже якщо людина точно усвідомлює своє місце в світі, свої місію, цінності, він розуміє, що він робить і навіщо, його не хвилює питання втрати себе.

Зате якщо людина живе без розуміння сенсу свого життя, без віри в себе, не впевнений, що його вчинки правильні, а його життя йде в тому напрямку, в якому потрібно — саме тоді він починає замислюватися про те, що, можливо, він десь втратив себе.

Тому на питання як не втратити себе можна дати однозначну відповідь, для цього потрібно глибоко усвідомлювати себе, свою роль в цьому світі і куди взагалі рухається життя. І для полегшення розіб'ємо цей процес на три етапи, зробити які в змозі будь-яка людина.

Етап 1. Згадуємо себе.

Чи Пам'ятаємо ми себе в дитинстві, чого ми хотіли досягти, чим займатися. Що нам подобалося або лякало, чого ми найбільше хотіли уникнути. Згадувати своє життя можна дуже довго, але як структурувати свої спогади, щоб потім була можливість якось з ними попрацювати. Виявляється, наші бажання є сукупністю всього того, що становить життя в якийсь конкретний момент. Тому якщо ми хочемо описати себе в якийсь період життя, найлегше це зробити через свої бажання, ті, які були в той момент.

У психології цей процес називається дефрагментація , Коли ми виписуємо всі наші бажання, мрії, які тільки можемо згадати. Найлегше це робити послідовно йдучи або від дитинства до поточного віку, або навпаки, значення це не має. Сам процес може займати багато годин і список може складатися з сотень бажань. По початку процес може піти важко, написавши 30-50 пунктів, може виникнути думка що це все і сильне бажання закінчити, в такий момент найкраще зробити перерву і потім приступити знову.

Хотілося б відзначити ще, що у нас не стоїть завдання аналізувати свої бажання і мрії, і необхідно просто написати, навіть якщо зараз це бажання може здатися дивним, непотрібним, а дитячі мрії про космонавта або співі дурними, їх все одно необхідно записати. Сам процес вже дає дуже сильний ефект, дає звільнення і «чистить» мізки. Але для нас це тільки перший етап.

Етап 2. Визначаємо ким ми хочемо стати і чого хочемо в житті.

Після того, як ми згадали ким ми були, можна почати формулювати те, ким ми хочемо бути і яким ми хочемо бачити своє життя в майбутньому. Щоб не втратити себе, потрібно дуже чітко розуміти ким ми повинні стати. Повинен бути еталон, порівнюючи себе з яким ми будемо мати можливість коригувати свій життєвий шлях. У цьому нам допоможе список з першого етапу.

Викресліть з нього всі ті бажання і мрії, які ви вже досягли або виконали, після цього викресліть все те, що зараз вже не актуально для вас і не потрібно, те, що ви колись хотіли, але зараз хочете вже іншого. Решта стануть базою, фундаментом для створення образу себе в майбутньому.

На основі ваших минулих мрій, спробуйте описати ту людину, якою ви хотіли б стати в майбутньому. Чим ця людина займається, де живе, що його оточує, чого він вже домігся і чого хоче досягти в майбутньому. Дивіться на багато років вперед, мінімум на 10, але можна і на 20 і на 30 років.

Якщо складно уявити себе, подумайте на якого відомого вам людини ви хочете бути схожі і опишіть його життя як свою майбутню. Такий підхід буває навіть краще, тому що крім просто опису життя ви можете підглянути розклад життя, звички, навички, цінності і манери вашого кумира. Це може дати сильний поштовх в розумінні того, що вам необхідно робити і вивчати.

Для зручності дуже добре розбити бачення того, ким ви хочете стати на певні сектори. Наприклад, досягнення в роботі, сімейні відносини, здоров'я, друзі і оточення, Фінанси, духовний розвиток. Розбийте на стільки секторів життя, на скільки хочете, але якщо їх виходить більше 10, краще з'єднати кілька секторів.

Етап 3. Будуємо орієнтир для звірки куди рухається наше життя.

Для цього пункту ми візьмемо за основу відому техніку Колеса життя, але змінимо її під наші потреби. А саме, як на картинці малюємо коло і розбиваємо його на ту кількість секторів, яке ви придумали на минулому етапі. Шкала від 1 до 10-це на скільки ми оцінюємо наше життя зараз в цьому секторі, де 10 це те, чого ви хочете досягти.

Наприклад , в секторі Фінанси ми визначили, що хочемо мати дохід в 10000 в місяць, а зараз дохід 2 тисячі, то відповідно зараз ми знаходимося на шкалі на 2. З не фінансовими секторами звичайно складніше, не можна так чітко вирахувати, ставте собі таку оцінку, яка перша приходить в голову.

Складене колесо і буде тим відліком, яке покаже де ви знаходитеся зараз, по відношенню до тих, ким хочете стати. І Вам достатньо при будь-якому сумнів, про те в правильну сторону рухається Ваше життя, чи не втратили ви себе, зробити таке ж колесо на той момент і подивитися зміни з базовим, яке ви зробили зараз.

Ви не просто отримаєте однозначну відповідь, ви самі побачите в яких секторах життя у вас успіхи, а в яких, можливо ви відходите від своїх головних цілей.  Роблячи таку вправу навіть раз на рік, можна чітко уявляти собі вектор свого розвитку, на що необхідно звернути увагу або що потрібно міняти прямо зараз. Як ви думаєте, 10 хвилин, які займе у вас така вправа раз на рік варті того, щоб бути спокійним щодо питання Чи не втрачаю я себе і в правильному напрямку йде моє життя? Я впевнений, що воно варте того, щоб його зробити.

Про автора: Олексій Тарасов

підприємець, засновник .ru
Алексей Тарасов
Зараз читають
Самовпевненість: що це і хто така самовпевнена людина??
Самовпевненість: що це і хто така самовпевнена людина??
Що таке самовпевненість і коли вона буває зайвою? Хто такий самовпевнена ...
Стримувати емоції: як це робити і які можуть бути наслідки??
Стримувати емоції: як це робити і які можуть бути наслідки??
Як стримувати емоції і чи може бути шкідливо для психічного здоров'я? Як ...
Вправи на розвиток уваги: 5 технік концентрації
Вправи на розвиток уваги: 5 технік концентрації
Які є вправи на розвиток уваги і наскільки вони складні? 5 перевірених і ...
Лайф коуч: хто це такий і для чого потрібен лайф коучинг??
Лайф коуч: хто це такий і для чого потрібен лайф коучинг??
Хто такий лайф коуч і навіщо до нього звертатися? Що таке лайф коучинг і ...
Зрада: що це таке і чому люди зраджують??
Зрада: що це таке і чому люди зраджують??
Що таке зрада і чому вона відбувається? Як визначити потенційного зрадни ...
Соціофоб: хто це такий і в чому виражається соціофобія??
Соціофоб: хто це такий і в чому виражається соціофобія??
Хто такий соціофоб і які причини виникнення соціофобії? 9 питань для сам ...
Іпохондрія: що це таке, причини, симптоми та лікування.
Іпохондрія: що це таке, причини, симптоми та лікування.
Що таке іпохондрія і чому це хвороба розуму, а не тіла? Чим іпохондрик в ...
Новое youtube видео