Назад
5 головних страхів підприємця-початківця і як з ними боротися

Навигация по разделу
Алёна Фьюжен

5 головних страхів починаючого підприємця і як з ними боротися

у підприємців-початківців багато страхів. Олена Фьюжен зібрала 5 основних з них і ділиться секретами як з ними впоратися

За даними Федеральної податкової служби в 2020 році відкрилося приблизно на 200 тисяч менше підприємств малого і середнього бізнесу в порівнянні з 2019 роком. Звичайно, на ці дані більшою мірою вплинула пандемія, вона посилила страх невдачі і збільшила ризики і витрати. Давайте розберемося в головних страхах підприємців-початківців, а також в шляхах боротьби з ними.

«з точки зору психології, страх — це інструмент, створений підсвідомістю з метою захисту. За будь-яким страхом стоять якісь причини або установки, пропрацювавши які людина приходить до істини. Щоб внутрішні страхи не заважали здійсненню глобальних планів і задумів, з ними необхідно працювати.

5 основних груп страху підприємців-початківців:

1. Страх за себе

Це ті страхи, які пов'язані з особистістю людини.

  • Страх нової ролі . Ставши управлінцем, людина вже не може звернутися до керівника за допомогою, всі завдання доводиться вирішувати самостійно. Ця нова роль породжує ще один страх-відповідальності за своє життя. Тепер стає все менше факторів ззовні, які можуть вплинути на долю і кар'єру початківця підприємця. Але разом зі зростанням його свободи, зростає і його відповідальність.
  • Страх вичерпати свої ресурси . Емоційного вигорання схильні як початківці, так і досвідчені управлінці. Цінним інструментом, який допоможе цього уникнути, є тайм-менеджмент. У список своїх справ варто прописувати не тільки важливі робочі завдання, а й заняття, службовці ресурсом для заповнення сил: спорт, хобі, SPA, розваги.
  • Страх заздрості оточуючих . Причиною виникнення подібного страху можуть бути не тільки наполегливі конкуренти, а й особисті упередження. Говорячи про останнє, найчастіше за цим страхом стоїть ще один-страх відторгнення. Його коріння сягають кам'яного віку, коли бути відкинутим суспільством означало померти. Зараз даний страх трохи видозмінився, тепер людина боїться змінитися і перестати бути собою для свого оточення. Відпрацювати його можна за допомогою спеціальної установки: «я залишаюся такою ж людиною, я гідний любові і поваги, мене можна тримати в співтоваристві людей».

2. Страх за сім'ю

Дуже великий страх в житті підприємця може перебувати в рамках його сім'ї. Бізнесмен боїться, що робота поглине весь його вільний час, не залишивши ні хвилини на рідних. Так, діти будуть рости без батька, а чоловік буде нудьгувати. Це дуже важливий страх, і його необхідно опрацьовувати. Якщо розбиратися в його витоках, вони криються в потребі управляти ресурсами свого життя самостійно. Коли до мене приходять клієнти з таким страхом, ми вчимося грамотно вибудовувати час, знаходячи в щільному графіку вільні вікна як на бізнес, так і на сім'ю. Результатом нашої роботи стало внутрішнє задоволення клієнта, радість від робочих процесів і часу з сім'єю.

Як підприємець я також стикалася з цим видом страху. Коли я тільки відкрила свій бізнес, було страшно, що якщо я почну заробляти більше, у мене можуть зіпсуватися відносини з чоловіком. Для відпрацювання даної установки ми з чоловіком встановили Домовленість, прописавши план подальших спільних дій. Так ми почали реалізовувати проекти і заробляти разом. Як тільки я змогла позбутися від цього страху, наші спільні з чоловіком доходи зросли в 7 разів всього за місяць.

3. Страх перед державою

До цієї групи можна віднести відразу кілька дуже важливих страхів підприємця-початківця: страх відповідальності, страх незнання законів, страх штрафів, страх банкрутства, страх бюрократичних витрат. За час своєї практики я виявила закономірність, що у клієнтів чоловіків також присутній страх позбавлення волі. Всі ці страхи працюють на благо бізнесу! Вони мотивують підприємців працювати з грамотними юристами, вирішувати бюрократичні питання вчасно і наймати кваліфікованих співробітників. Все це допомагає оптимізувати роботу будь-якого бізнесу.

4. Страх за клієнтів

Часто підприємці-початківці переживають за якість свого продукту.  Вони бояться, що їх дітище не сподобається клієнтам. Цей страх говорить бізнесменові про те, що створити дійсно якісний сервіс можна, розвиваючись в області свого продукту, проходячи курси по бізнесу і вивчаючи конкурентів. Він мотивує уважно збирати зворотний зв'язок і допрацьовувати моменти, необхідні для надання якісних послуг.

5. Страх перед працівниками

Страх перед працівниками виникає, коли людина залишає самозайнятість і починає збирати свою команду. У книзі «Квадрант грошового потоку» Роберта Кійосакі описано чотири квадранти: перший — найманий працівник, другий — індивідуальний підприємець, третій — бізнесмен, який делегує всі процеси, і четвертий — інвестор. Коли людина переходить з другого квадранта в третій, він починає боятися, що співробітники або не впораються з поставленими завданнями або відведуть його напрацьовану базу. Завдання цього страху показати підприємцю, що він повинен створити таку систему, де повний контроль здійснює керівник і директор бізнесу.

У моїй практиці також був страх зіпсувати відносини зі співробітниками і партнерами, який вдалося пропрацювати за рахунок установки «я не буду виконувати чужі завдання і не буду відчувати за це почуття провини». Це призвело до значного зростання внутрішнього комфорту і рівня життя в цілому.

Важливо навчитися бачити, які установки стоять за страхом. Наприклад, за страхом, що працівники будуть неефективно виконувати свою роботу, стоїть бажання поважати себе і бути авторитетом в колективі. Відпрацьовуючи страхи, необхідно працювати саме з установками, які призводять до їх виникнення. Як тільки буде відпрацьована причина страху, він перестане виникати» .

Зараз читають
Психіатрія: що це таке, хто такий психіатр і коли до нього йти??
Психіатрія: що це таке, хто такий психіатр і коли до нього йти??
Що таке психіатрія і якими проблемами вона займається? Які застосовуютьс ...
Особистість: що це таке, структура і типи особистості в психології
Особистість: що це таке, структура і типи особистості в психології
Що таке особистість і чому вона володіє складною розгалуженою структурою ...
Яку книгу почитати або які книги варті цього??
Яку книгу почитати або які книги варті цього??
Топ 12 авторів книг, які варто почитати хоч раз в житті. Як правильно ви ...
Невербальна комунікація і вербальна: що це таке і в чому відмінність??
Невербальна комунікація і вербальна: що це таке і в чому відмінність??
Що таке невербальна комунікація? Типи і роль невербального спілкування. ...
Компліменти чоловікові: 100 прикладів на різні теми
Компліменти чоловікові: 100 прикладів на різні теми
Які компліменти чоловікові звучать доречно і приємно? Чи існують універс ...
Надрезультат: 6 лайфхаків для підвищення власної ефективності в бізнесі
Надрезультат: 6 лайфхаків для підвищення власної ефективності в бізнесі
Надрезультат: 6 лайфхаків для підвищення власної ефективності в бізнесі
Детектор брехні: що це таке, як перевіряють і чи можна його обдурити??
Детектор брехні: що це таке, як перевіряють і чи можна його обдурити??
Що таке детектор брехні і кого тестують. Як працює поліграф? Чому ми обм ...
Новое youtube видео