Назад
«не хочу працювати на дядька!": три головні складнощі на початку роботи на себе

Навигация по разделу
Валерия Яськова

" не хочу працювати на дядька!": три головні складності на початку роботи на себе

працюючи за наймом, складно втриматися від спокуси порахувати прибуток, минулий Вас і пішла начальнику, який, здавалося б, тільки й робить, що катається на відпочинок

Працюючи за наймом, складно втриматися від спокуси порахувати прибуток, минулий Вас і пішла начальнику, який, здавалося б, тільки й робить, що катається на відпочинок! Іноді обурення з цього приводу забувається, іноді — стає настільки сильним, що ви готові почати власну справу або вийти на фріланс. Про те, з якими складнощами найчастіше стикаються працівники на цьому шляху, розповідає засновниця власної школи ретуші та професіонал у сфері ретуші з 9-річним досвідом Валерія Яськова.

«близько року я пропрацювала в студії як найманий ретушер: платили мало, працювати доводилося багато, та ще й поєднувати з навчанням і веденням блогу. В один момент, зібравши волю в кулак, я вирішила звільнитися з найманої роботи і піти у Фріланс, а потім будувати власний бізнес. Зрозуміло, я зіткнулася з мільйонами складнощів різного масштабу, — ось список найсерйозніших з них.

Нова відповідальність

Швидше за все ваш начальник не тільки збирав всі вершки, а й знімав з вас частину обов'язків і відповідальності. Варто продумати, які конкретно етапи роботи проходили без вашої участі і як ви зможете їх закрити самостійно — це перша і найсерйозніша складність. У моєму випадку студія брала на себе головні труднощі будь — якої творчої професії-пошук клієнтів. Я зрозуміла, чим потрібно буде зайнятися в першу чергу: напрацювати базу клієнтів і продовжувати вести блог для залучення нових.

У багатьох сферах ситуація більш індивідуальна, але суті це не змінює — важливо продумати з самого початку, що вам, в разі роботи на себе, доведеться робити без допомоги колег і реалістично оцінити свої можливості в цьому.

Для чого йти 

Найчастіше бажання піти з роботи за наймом продиктовано не готовністю почати власні проекти, а неусвідомленою втечею з нелюбимої сфери. Якщо це точно не про вас-прекрасні новини! Тепер потрібно навчитися формулювати для себе чіткі цілі такого вчинку. Повірте, це не хід з популярної психології, а цілком конкретний і логічний крок у старті власного проекту — зрозуміти, навіщо він потрібен саме вам (крім підвищення доходу, звичайно). Це допоможе в подальшому знайти більш ефективні шляхи розвитку бізнесу або Фріланс-проектів.

Мені хотілося займатися не просто ретушшю, а й вибирати цікаві для себе проекти, а не штампувати однотипні замовлення. Розуміючи це, було простіше зважитися піти у Фріланс, а потім і будувати власну школу. Також ця чітко сформульована мета звільнення впливала на вибір замовлень на фрілансі — кожен раз нагадувала собі, навіщо взагалі йшла з роботи.

Куди йти

Наступна складність-зрозуміти, куди конкретно йти: чи будете ви міняти частково свою спеціалізацію або збережете той же напрямок роботи? Чи будете будувати власний бізнес з усіма перипетіями цієї трудомісткої справи, або почнете з пошуку замовників на фрілансі, якщо ви працюєте в сфері послуг?

Дуже важливо знайти відповіді на ці питання ще до того, як ви звільнилися з найманої роботи, щоб не виникло страху невідомості і чистого аркуша. Знаючи, наприклад, що ви йдете з роботи фотографом в студії, щоб почати розвивати власну школу фотографії, маючи чіткі кроки до реалізації цієї мети — ви зможете рухатися більш планомірно.

Випускники моєї школи ретуші часто стикаються з необхідністю вибрати більш вузьку спеціалізацію в нашій дуже різноманітній сфері: ретушер може спеціалізувати на фото зірок, на зйомках весіль або заходів і багато-багато іншого.  Завжди раджу їм враховувати два дуже простих чинника: середній чек в цій області і власні інтереси. Мені здається, тут не можна вибрати тільки одну історію-бути або про гроші, або про улюблену справу. Задоволення від роботи, особливо, якщо це своя справа, народжується на стику цих факторів.

Зараз читають
Чим зайнятися на роботі, коли нудно??
Чим зайнятися на роботі, коли нудно??
Чим зайнятися на роботі, якщо завдань немає, а нудьга вже дає про себе з ...
Особиста ефективність: що це таке і 7 способів її розвинути
Особиста ефективність: що це таке і 7 способів її розвинути
Що таке Особиста ефективність і лайф-менеджмент? Як можна підвищити свою ...
Відверта розмова: що це таке і з чого почати??
Відверта розмова: що це таке і з чого почати??
Що таке відверта розмова і як вона допомагає краще зрозуміти один одного ...
Любов і пристрасть: які їх ознаки і в чому відмінності??
Любов і пристрасть: які їх ознаки і в чому відмінності??
Чим відрізняються між собою любов і пристрасть? Чи завжди вони уживаютьс ...
Сентиментальність: що це таке і коли корисно плакати??
Сентиментальність: що це таке і коли корисно плакати??
Що таке сентиментальність показна і дієва? Чому корисно проявляти почутт ...
Парадокс: що це таке і які бувають в психології і мисленні??
Парадокс: що це таке і які бувають в психології і мисленні??
Що таке парадокс? Парадоксальні методи для лікування фобій і позбавлення ...
Ксенофобія: що це таке, яка буває і як боротися??
Ксенофобія: що це таке, яка буває і як боротися??
Що таке ксенофобія і чому це ненависть до всього чужого? Види ксенофобії ...
Новое youtube видео