Назад
Топ-3 помилок, через які більшість людей так і не почнуть свій бізнес

Навигация по разделу
Андрей Кузённый

Топ-3 помилок, через які більшість людей так і не почнуть свій бізнес

Бізнес — сфера, в якій краще вчитися на чужих помилках, оскільки ціна власних занадто висока. Будь-який, на перший погляд, незначний промах може спричинити за собою великі витрати і втрати. Головні помилки бізнесмена-початківця виділив Андрій Кузенний-серійний підприємець з 20-річним досвідом, співзасновник понад 10 компаній, 6 з яких успішно діють на ринку вже багато років. У його портфоліо виробництво гіпсу, митний і логістичний бізнес, кріптотрейдінг і виробництво БАДів.

«найбільша помилка будь — якого майбутнього підприємця на етапі створення бізнесу-відтягувати момент і не діяти. У бізнесі, як і скрізь, існує критична точка або точка неповернення, пройшовши яку вже неможливо повернутися назад. Наприклад, орендувавши приміщення або зареєструвавши юр.особа, або взявши позику в банку, Ви вже не зможете скасувати свої плани стати підприємцем і повернутися в найм. Цю точку особливо складно пройти, відкриваючи бізнес вперше. Тому, провівши всі необхідні аналізи і виміри ринку, необхідно переходити до дій.

За даними Бюро Праці кожні 2 з 10 компаній закриваються, не працюючи жодного року. Пропоную розібрати 3 основні помилки підприємців-початківців, які точно погублять будь-який бізнес:

Відсутність гнучкості

Будь-який продукт або послуга повинні відповідати вимогам ринку і закривати болю своєї аудиторії. Важливо враховувати, що потреби можуть стрімко змінюватися, а разом з ними повинен змінюватися і сам продукт. У цьому випадку підприємцю треба бути готовим оперативно приймати рішення і змінювати стратегію розвитку компанії. Також важливо пам'ятати, що прогрес не стоїть на місці. Інновації вимагають від підприємців рішучих змін щороку. В цьому випадку, гнучкість важлива, щоб залишатися конкурентоспроможним.

Неправильно обрана цільова аудиторія

Цільова аудиторія — це люди, які з часом стануть клієнтами компанії. Тому важливо, щоб продукт і всі маркетингові стратегії відповідали саме їх вимогам. Забезпечена людина не стане купувати автомобіль економ-сегмента, незважаючи на всі рекламні кампанії. І навпаки середній клас не вважатиме за потрібне придбати елітну нерухомість, якою б привабливою не була пропозиція.

У моїй практиці був такий випадок. Живучи в Росії, я помітив якою популярністю користуються чаї з добавками. Практично в кожному ресторані є величезний вибір: чай з обліпихою, грушевий чай з м'ятою, іван-чай. Пізніше переїхавши в Штати, я вирішив зайнятися поставками такого чаю в місцеві ресторани. Я не врахував, що Америка — країна, де не так поширена культура чаювання. Там переважає культ кави. Вчасно провівши аналіз і зробивши тест цільової аудиторії, я з'ясував, що ідея може виявитися провальною: я б просто не отримав очікуваний попит. Від ідеї я відмовився.

Сліпа віра в людей

Одна з головних болів будь — якого підприємця-цінні кадри. Ще в 2016 компанія TalentScan провела дослідження, яке показало, що 63% рекрутерів стверджують, що нестача талантів найбільша їхня проблема. З кожним роком це питання стоїть все гостріше. Не варто обманюватися і покладати великих очікувань на свій персонал, виходячи тільки з результатів співбесіди. Наприклад, я також оцінюю особисті якості людини і його манеру спілкування. В середньому вакансія залучає 250 резюме. На співбесіду з них потраплять тільки близько 5 кандидатів, а роботу отримає всього один. Тому вкрай важливо критично оцінювати кожного претендента.

Разом з відкриттям бізнесу в життя підприємця приходить безліч проблем і відповідальності. За будь-яку помилку доводиться відповідати не тільки своєю репутацією, але і, як правило, своїми фінансами. Але разом з тим бізнес дає свободу, робить людину сильнішою і впевненішою. Чи складно їм займатися? Так! Чи варто воно того? Однозначно!»

Зараз читають
Як жити своїм життям і стати її господарем??
Як жити своїм життям і стати її господарем??
Як почати жити своїм життям і позбутися синдрому жертви? 4 поради, які д ...
Я втомилася жити: 7 способів вийти з цього стану
Я втомилася жити: 7 способів вийти з цього стану
Звідки виникають такі думки «як»я втомилася жити"? Що можна зробити, щоб ...
Як підняти самооцінку? 8 простих і швидких способів
Як підняти самооцінку? 8 простих і швидких способів
Як підняти самооцінку без будь-яких складних маніпуляцій? Дуже прості по ...
Як написати казку: 10 перевірених порад
Як написати казку: 10 перевірених порад
Як написати казку? Що повинно обов'язково бути присутнім в казці, а що к ...
Як зустрічатися з хлопцем: 4 поради і 4 основні помилки
Як зустрічатися з хлопцем: 4 поради і 4 основні помилки
Як зустрічатися з хлопцем так, щоб відносини приносили щастя? Як надовго ...
Як зважитися почати нове життя правильно
Як зважитися почати нове життя правильно
Ви хочете знайти легкий спосіб почати нове життя? Тоді ви напевно зробит ...
Гіперактивна дитина: хто це, його ознаки і що робити??
Гіперактивна дитина: хто це, його ознаки і що робити??
Хто така гіперактивна дитина? Це розлад або дитяча незібраність? Причини ...
Новое youtube видео